Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2007, 20:13   #11
danplus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2007
Skąd: Wrocław/Siechnice
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bauma
kto nie marzy o wiekszej liczbie cylindrow niz 4??
tylko w przypadku V6 i lpg to nie oszczedzaj na instalacji....
święta prawda - ktoś to ładnie kiedyś napisał "kupiłem V6 bo jak sprzedawca dodał gazu to mnie ciarki przeszły" :fcp27

a co do instalacji - do nowszego mondka to już chyba tylko sekwencja. Ja mam II gen i większych problemów z nią nie było (no poza dużym spalaniem, ale już sobie z tym poradziłem :fcp2 ).

__________________
Mondeo V6 kompletnie nie nadaje się do jazdy w mieście. Zbyt szybko łamie wszelkie ograniczenia prędkości!
danplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 20:39   #12
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

U mnie w ST200 spalanie gazu jest w granicach 12-14 miasto,w trasie przy 100-120 spokojnie można zejść poniżej 10 l.
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 00:43   #13
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie

Cytat:
Napisał danplus
Cytat:
Napisał pietrzyk
Cytat:
Napisał ocznik
tylko odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz 170 KM z 200 Nm przy 5-6 tys. obr czy 115-130 KM z 280 czy 330Nm przy 1900 obr. min?
Bez przesady, że 200 Nm przy 5-6 tys. obrotów. 220 Nm jest przy 4250 obrotów.
Nie wiem i nie interesuje mnie jakie ma KM i Nm i w rzeczywistości na drodze jest to mało istotne (przy tych 2 modelach). Miałem okazję jechać za i przed MkIII i generalnie przyspieszenie jest bardzo porównywalne - więc nie ma sensu to roztrząsać.

Co do V6 - mam starszy model, ale dodam swoje 3 grosze. Pamiętaj, że Vka jest silnikiem modułowym w nim nic nie zrobisz, nie naprawisz (mowa o środku). Z drugiej strony jest bardzo niezawodny. Założona instalacja LPG w niczym nie przeszkadza (o ile jest dobrze wyregulowana). Między BP i gazem nie odczuwam żadnej różnicy. Części nieco droższe niż w modelach z normalnym silnikiem lub TD (piszę cały czas o modelu MkII nie wiem jak jest przy MkIII!)

I zanim się zdecydujesz na kupno, dokładnie przeszukaj to forum i np. mondeoklubpolska.org Znajdziesz wiele wątków na temat najczęstszych awarii - sam musisz ocenić co lepiej kupić. Każdy użytkownik będzie zachwalał "swoje", ale to ty musisz potem tym jeździć.

Osobiście mam uraz do diesli - dlatego zdecydowałem się na dużą pojemność ale z silnikiem benzynowym.
na poczatku tego roku, bez śniegu na drogach, przy ładnej przejrzystej pogodzie miałem osobliwą przyjemnosc zmierzyc sie z V6 MKII (sam mam MKI ) gdzie miałem komplet na pokładzie a ziom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (szacunek dla niegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jechał sam...

identyczne silniki, prosta do łodzi od czestochowy.... zero przeszkadzaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


On Kombi ja sedan... i co.. ??

dałem mu po dupie zdrowo.. światła przy bełchatowie, mrugniecie okiem i został z tyłu...

moze zasługa dbania o motor, układ jezdny, tankowanie na schell... choć wątpie ..

moje 1800kg (chyba) rozgromiło go...

nie kazdego V6 mozna do siebie porównywać...



jakiś miesiąc później objechałem Supre... ze startu ,szkoda motoru cholernie ale jego turbina niedomagala a mój ciągną dostojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))



nie spotkałem TDCI który by mnie objchał ...
choc w oszczednosciach pokonują V6




co do spalania...

czestochowa Poznań i spowrotem....

srednia 120-130.... przy wyprzedzaniu brak litosci...

gdyby nie fakt ze zawiesił sie pływak (sadziłem ze mam jeszcze jakieś 150 km na baku) i przy wyprzedzaniu nagle odebrało mu k0nie... powiedział bym ze nie ma oszczedniejszego silnika ..


7,4 bez klimy na 100km...
8,5 z klima na 100km...

w trasie...

to tak duzo przy PB ??

stąd wnioski ...

nigdy nic mniejszego niż 2,5l

ojciec kupił MB C230 kompressor 200KM 280 nm...

zadowolenie cholerne... i wiesz ze kiedy potrzebujesz mocy ,masz ją ....

Pzdr )
__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 00:51   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Widzisz wedlug mnie tez klekot nie da rady 170km v6 ale sa tacy co nawet tdci 155km ida rowno z nowym mondeo 2.5 turbobenzyna
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 08:09   #15
danplus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2007
Skąd: Wrocław/Siechnice
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał SsMyQ
On Kombi ja sedan... i co.. ??

dałem mu po d... zdrowo.. światła przy bełchatowie, mrugniecie okiem i został z tyłu...

moze zasługa dbania o motor, układ jezdny, tankowanie na schell... choć wątpie ..

moje 1800kg (chyba) rozgromiło go...

nie kazdego V6 mozna do siebie porównywać...
bo to wszystko zależy od kupy czynników. I co z tego, że moje V6 waży 1.5 tony. Do tego butla z gazem + pasażer + kilka duperel w bagażniku i nagle się okazuje, że jedziesz 2 tonowym czołgiem, dla którego moc 170KM to akurat tak na styk (z drobnym zapasem akurat, żeby wyprzedzić). To w końcu nie jest auto wyścigowe tylko ciężka limuzyna.

[ Dodano: 2007-08-01, 09:14 ]
Cytat:
Napisał tomiscorpio
Widzisz wedlug mnie tez klekot nie da rady 170km v6 ale sa tacy co nawet tdci 155km ida rowno z nowym mondeo 2.5 turbobenzyna
powiem więcej przy miejskich prędkościach (do 100km/h) to nawet 1.8 czy 2.0 litrowy silnik sobie poradzi z dogonieniem V6. Ale diabeł z niego wyskakuje, jak trzeba pocisnąć od 100 do 200 - wtedy różnice są już dość znaczne. Tylko pytanie, gdzie się tym da tak rozpędzić :fcp27
__________________
Mondeo V6 kompletnie nie nadaje się do jazdy w mieście. Zbyt szybko łamie wszelkie ograniczenia prędkości!
danplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 11:29   #16
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie


dałem mu po d... zdrowo.. światła przy bełchatowie, mrugniecie okiem i został z tyłu...


Opowieść robi wrażenie. Nie wiem tylko jaki jest tego morał? Wczoraj na światłach przegrałem z PANDĄ (pewnie za mało dbam o silnik), innym razem byłem szybszy od TDCI (pewnie ziomal wolał zostać "przeszkadzaczem") a jeszcze innym razem olałem wyścigi z czarnym BMW (miło było patrzeć jak gościa złapali na radar - trasa Warszawa Częstochowa). Czasami na drodze wygląda to tak że auta mają większą pojemność od "samego kierowcy" - w moim odczuciu "przeszkadzacze" to właśnie Ci którzy "bawią się w kierowców" na publicznych drogach.... :fcp4
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 11:42   #17
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie

Cytat:
Napisał RECONDO

dałem mu po d... zdrowo.. światła przy bełchatowie, mrugniecie okiem i został z tyłu...


Opowieść robi wrażenie. Nie wiem tylko jaki jest tego morał? Wczoraj na światłach przegrałem z PANDĄ (pewnie za mało dbam o silnik), innym razem byłem szybszy od TDCI (pewnie ziomal wolał zostać "przeszkadzaczem") a jeszcze innym razem olałem wyścigi z czarnym BMW (miło było patrzeć jak gościa złapali na radar - trasa Warszawa Częstochowa). Czasami na drodze wygląda to tak że auta mają większą pojemność od "samego kierowcy" - w moim odczuciu "przeszkadzacze" to właśnie Ci którzy "bawią się w kierowców" na publicznych drogach.... :fcp4
tylko nie pędz za szybko bo bedziesz miał za duze spalanie...

sprawdzasz umiejetnosci swoje i silnika z kierowcą który wie o co chodzi (moze dlatego TDCI objechałeś) , Panda wygrała bo zagapiłeś sie na długie nogi przechodzace chodnikiem, a CB poinformowało Cie ze szkoda kasy by karkom z BMW szczena opadła( moze)

reasumijąc sprawdzasz sie tam gdzie nie ma potencjalnego zagrozenia dla innych uczestników ruchu, a silnik silnikowi choć taki sam napewno nie równy.
__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 12:10   #18
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie

Cytat:
Napisał SsMyQ
Cytat:
Napisał RECONDO

dałem mu po d... zdrowo.. światła przy bełchatowie, mrugniecie okiem i został z tyłu...


Opowieść robi wrażenie. Nie wiem tylko jaki jest tego morał? Wczoraj na światłach przegrałem z PANDĄ (pewnie za mało dbam o silnik), innym razem byłem szybszy od TDCI (pewnie ziomal wolał zostać "przeszkadzaczem") a jeszcze innym razem olałem wyścigi z czarnym BMW (miło było patrzeć jak gościa złapali na radar - trasa Warszawa Częstochowa). Czasami na drodze wygląda to tak że auta mają większą pojemność od "samego kierowcy" - w moim odczuciu "przeszkadzacze" to właśnie Ci którzy "bawią się w kierowców" na publicznych drogach.... :fcp4
tylko nie pędz za szybko bo bedziesz miał za duze spalanie...

sprawdzasz umiejetnosci swoje i silnika z kierowcą który wie o co chodzi (moze dlatego TDCI objechałeś) , Panda wygrała bo zagapiłeś sie na długie nogi przechodzace chodnikiem, a CB poinformowało Cie ze szkoda kasy by karkom z BMW szczena opadła( moze)

reasumijąc sprawdzasz sie tam gdzie nie ma potencjalnego zagrozenia dla innych uczestników ruchu, a silnik silnikowi choć taki sam napewno nie równy.
Taaak. a świstak siedzi bo milka była nieletnia :fcp4
1. Objechałem TDCI bo śpieszyłem się z pracy do pracy a ON zapewne nie
2. Panada wygrała bo leczyła uraz "małego auta" (każdy chce się dowartościować, wyścigi z małymi autami to jak bójka ze słabszym :fcp2 - swoją drogą wiem na co się oglądasz tylko DLACZEGO mnie w to wciągasz :fcp13 )
3. Nie mam CB - najzwyklej w świecie na trasie "gnam" maks 100km/h (dlaczego? kiedyś miły, uprzejmy, pan ubrany w niebieski uniform złapał mnie na radar i zapytał czy skarb który wożę autem jest dla mnie "coś"wart?.... w aucie była moja rodzina)
4. Na każdą sytuację - każdy z nas ma swoje uzasadnienie/punkt widzenia :fcp20
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 12:22   #19
SsMyQ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-08-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 95'
Postów: 255
Domyślnie

Cytat:
Napisał RECONDO
Taaak. a świstak siedzi bo milka była nieletnia :fcp4
swistak ma pecha :fcp12

Cytat:
Napisał RECONDO
1. Objechałem TDCI bo śpieszyłem się z pracy do pracy a ON zapewne nie
dokłądnie to o czym powiedziałem, nie mierzyliście sie, Toie sie spieszyła nie jemu..

Cytat:
Napisał RECONDO
2. Panada wygrała bo leczyła uraz "małego auta" (każdy chce się dowartościować, wyścigi z małymi autami to jak bójka ze słabszym :fcp2 - swoją drogą wiem na co się oglądasz tylko DLACZEGO mnie w to wciągasz :fcp13 )
Faktycznie wole Dziewczynki niż Chłopców :fcp4

Są i ludki z małymi ptaszkami w małych samochodzikach z małymi silnikami palącymi 10l/100 :fcp14

nie mierze sie z mniejszymi ode mnie, patologia u mnie nie występuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał RECONDO
pan ubrany w niebieski uniform złapał mnie na radar i zapytał czy skarb który wożę autem jest dla mnie "coś"wart?.... w aucie była moja rodzina)
choć jadac samemu zdarza sie zgłupiec to jadac dzieciakiem uwazam bo to własnie skarb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mandat za predkosc :fcp9 nie pamietam już kiedy

Cytat:
Napisał RECONDO
. Na każdą sytuację - każdy z nas ma swoje uzasadnienie/punkt widzenia :fcp20
jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :fcp27
__________________
Balony Reklamowe
Serwis Balonow
SsMyQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 14:38   #20
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie

No no no. Wiemy już o sobie trochę więcej, szkoda tylko że nic nowego nie wnosi to do tematu :fcp5
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.