Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2007, 22:04   #1
Lukasz77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Postów: 3
Domyślnie Urwana linka w drzwiach.

Cześć.
Jestem tu nowy, na samochodach mało się znam - bo to akurat nie było wcześniej moim hobby.
Mieszkam tymczasowo w Anglii, no i musiałem kupić samochód bo do pracy mam spory kawałek a komunikacja miejska, w miejscowości w której mieszkam, praktycznie nie istnieje. Kupiłem więc Forda Mondeo 1,8TD z 1998 roku. Kłopot w tym, że przednie drzwi od strony pasażera nie otwierały się z zewnątrz ale otwierały się od wewnątrz... a teraz nie otwierają się już nawet od wewnątrz. Chyba urwała się jakaś linka. Wiem, że drzwi można rozkręcić i wymienić tą linkę - pod warunkiem - że są otwarte... a te są zamknięte. Próbowałem otworzyć samym kluczykiem, ale nie udało się, a wolałem się z tym nie szarpać - żeby nie popsuć jeszcze bardziej.

Czy istnieje jakiś sposób (poza serwisem), żeby to naprawić?

...i przy okazji drugie pytanie - czy płyn do chłodnicy (samochód z silnikiem turbo diesel) musi być jakiś specjalny - czy wystarczy jakiś uniwersalny, niezamarzający ?

Bardzo proszę o poradę.

Lukasz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 01:07   #2
aksel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 245
Domyślnie

Jeśli chodzi o płyn, to nie ma znaczenia;-) ja używam Dynagell. Jest on w średniej cenie i nie narzekam:-) Teraz mamy lato więc nie ma po co kupować niezamarzającego. Na zimę dolejesz mu koncentratu "zimowego" i będzie ok;-)
Jeśli chodzi o drzwi, to chyba nie ma sposobu aby ich otworzyć jeśli linka się urwała. Trzeba je delikatnie mówiąc "rozwalić". Według mnie, nie obejdzie się bez gięcia blachy. Nie martw sie na zapas to tylko moja teoria ;-)
__________________
Życie zaczyna sie powyżej 3000rpm ;-]
aksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 07:18   #3
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie

eetam
lepiej "rozszarpać" boczek od środka i wtedy otworzyć, koszt mniejszy
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 08:02   #4
danplus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2007
Skąd: Wrocław/Siechnice
Postów: 43
Domyślnie

Już od razu wszystko rozwalać. Odkręcasz plastik pod klamką otwierania drzwi. Bierzesz długi twardy drut (np. szprychę od roweru) i zaginasz na końcu. Potem to już chwila zabawy, aby trafić w odpowiedni zatrzep zamka. Dla ułatwienia możesz rozkręcić drzwi z 2 strony i zobaczyć jak jest osadzony mechanizm (bo przez szparę po plastiku niewiele widać).
Jak już otworzysz musisz rozkręcić tapicerkę i założyć na nowo połączenia z zamkiem.
__________________
Mondeo V6 kompletnie nie nadaje się do jazdy w mieście. Zbyt szybko łamie wszelkie ograniczenia prędkości!
danplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 09:22   #5
lapers
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-02-2005
Skąd: Mogilno
Model: Mondeo
Silnik: 2,5
Rocznik: 96
Postów: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał danplus
Odkręcasz plastik pod klamką otwierania drzwi
a szybciej bedzie zdjac uszczelke gumowa dolna (ta miedzy szyba a zewnetrznym poszyciem drzwi) i reszta to juz tak jak opisal danplus

Cytat:
Napisał danplus
bo przez szparę po plastiku niewiele widać
a po wyjeciu uszczelki widac wszystko ładnie i pieknie

Pozdrawiam
lapers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2007, 14:40   #6
Lukasz77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Postów: 3
Domyślnie

Ok. Dzięki za podpowiedzi - w sobotę [bo w tygodniu, po pracy - nie mam sił ;-) ] zabiorę się za to i mam nadzieję, że się uda. Z moim talentem to będzie trochę zabawy, ale...
Lukasz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.