Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2007, 11:27   #1
obreb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Postów: 35
Domyślnie ZAKUP MONDEO 2001 - TDDI vs 2,5 V6

Witam wszystkich,

Jestem nowy na FORUM. Przymierzam się do zakupu FORDA MONDEO - mam tylko dylemat jaki motor wybrać. Myślę o roczniku 2001 lub 2002. Zastanawiałem się cały czas nad motorem TDDI jednakże ostatnio usłyszałem sporo ciekawych informacji o motorze 2,5 V6 + LPG. Jeżdziełm kiedyś DIESLEM nie narzekałem a teraz jeżdzę FIATEM TEMPRA 1,6 + LPG i takze nie narzekam. Nigdzie na forum nie znalazłem konkretnej wypowiedzi na temat silnika 2,5 V6. Czy ktoś z was posiada takie auto z tego roku i z takim silnikiem ? Interesowały by mnie wszystkie spostrzeżenia. Jak wygląda sprawa od strony ekonomicznej - spalanie, oleje etc, Będę wdzieczny za wszelkie wskazówki i uwagi zarówno dla wersji TDDI i 2,5 V6.
Z góry dziękuję.

obreb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 11:44   #2
Darass
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-09-2006
Model: MK[4]
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 174
Domyślnie

Ja posiadam TDDI od roku przebieg 300 000 wcześniej był serwisowany i to chyba sprawia, że nie mam z nim żadnych problemów naprawdę spisuje się rewelacyjnie. Nie produkuje się samochodów które się nie psują każdy będzie coś miał. Silnik 2.0 TDDI gwarantuje przyzwoite przyśpieszenie i jest dość ekonomiczny na trasie w mieście łyknie ci jak nic przynajmniej 9l.Od 1900 obrotów zmienia się w diabełka gdy zaczyna działać turbina przyjemne uczucie zwłaszcza podczas wyprzedzania na trasie.Ogólnie wart polecenia i nie żałuje dokonanego wyboru.
__________________
Darass
Darass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 11:58   #3
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie

tez sie nad tym zastanawialem... wkoncu jestem wlascicielem mondeo 2.0 TDCI, nie znalazlem zbyt wielu 2,5 v6 godnych obejrzenia, nie wiem jak aktualnie wyglada sprawa.
jesli chodzi o problemy w samochodem to pewnie z kazdym jakies beda, zalezy w jakim stanie kupisz i jak sam bedziesz dbal. TDCI czy V6 z LPG, awaryjnosc tu i tu bedzie duzo zalezala od jakosci paliwka (diesel) jak i pilnowania instalacji LPG. Jesli chodzi o minus w LPG to dla mnie jest to ciagle tankowanie, butla w kole starczy ci pewnie na jakies 240 km po miescie przy spokojnej jezdzie. w dieselku zalewasz po korek i masz spokoj na jakies 800 km. finansowo 100 km w cenie benzyny bedzie cie wychodzilo raczej porownywalnie. roznica paru zlotych, i tu w zaleznosci od jazdy albo na korzysc LPG albo diesla.
czesci do 2,5 v6 zdecydowanie trudniej dostepne, przez co cena pewnie tez bedzie nieco wyzsza.
wszystko pewnie bedzie do zaakceptowania, tylko odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz 170 KM z 200 Nm przy 5-6 tys. obr czy 115-130 KM z 280 czy 330Nm przy 1900 obr. min?
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 12:13   #4
pietrzyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2007
Postów: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał ocznik
tylko odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz 170 KM z 200 Nm przy 5-6 tys. obr czy 115-130 KM z 280 czy 330Nm przy 1900 obr. min?
Bez przesady, że 200 Nm przy 5-6 tys. obrotów. 220 Nm jest przy 4250 obrotów.
pietrzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 13:07   #5
danplus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2007
Skąd: Wrocław/Siechnice
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał pietrzyk
Cytat:
Napisał ocznik
tylko odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz 170 KM z 200 Nm przy 5-6 tys. obr czy 115-130 KM z 280 czy 330Nm przy 1900 obr. min?
Bez przesady, że 200 Nm przy 5-6 tys. obrotów. 220 Nm jest przy 4250 obrotów.
Nie wiem i nie interesuje mnie jakie ma KM i Nm i w rzeczywistości na drodze jest to mało istotne (przy tych 2 modelach). Miałem okazję jechać za i przed MkIII i generalnie przyspieszenie jest bardzo porównywalne - więc nie ma sensu to roztrząsać.

Co do V6 - mam starszy model, ale dodam swoje 3 grosze. Pamiętaj, że Vka jest silnikiem modułowym w nim nic nie zrobisz, nie naprawisz (mowa o środku). Z drugiej strony jest bardzo niezawodny. Założona instalacja LPG w niczym nie przeszkadza (o ile jest dobrze wyregulowana). Między BP i gazem nie odczuwam żadnej różnicy. Części nieco droższe niż w modelach z normalnym silnikiem lub TD (piszę cały czas o modelu MkII nie wiem jak jest przy MkIII!)

I zanim się zdecydujesz na kupno, dokładnie przeszukaj to forum i np. mondeoklubpolska.org Znajdziesz wiele wątków na temat najczęstszych awarii - sam musisz ocenić co lepiej kupić. Każdy użytkownik będzie zachwalał "swoje", ale to ty musisz potem tym jeździć.

Osobiście mam uraz do diesli - dlatego zdecydowałem się na dużą pojemność ale z silnikiem benzynowym.
__________________
Mondeo V6 kompletnie nie nadaje się do jazdy w mieście. Zbyt szybko łamie wszelkie ograniczenia prędkości!
danplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 07:07   #6
obreb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Postów: 35
Domyślnie

danplus,
A jak wygląda spalanie V6 na gazie i na benzynie. Mam pewne obawy co do spalania gazu. W chwili obecnej jeżdzę FIAT TEMPRA 1,6 ( mono) na gazie od 3 lat i spalanie w cyklu mieszanym to 11l/100.
obreb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 07:24   #7
danplus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2007
Skąd: Wrocław/Siechnice
Postów: 43
Domyślnie

Wiesz, szczerze to ja nie jestem w tej chwili dobrym reprezentantem do podawania spalania. Mam ogromny problem bo pali 20 LPG - niestety takie auto kupiłem i dopiero jak trafiłem na forum to doczytałem ile te auto powinno palić. i teraz zabrałem się za diagnozowanie usterki.

Z danych forumowiczów które przeczytałem auto powinno palić 15-16 LPG w mieście (zakorkowanym) przy dynamicznej jeździe. W zależności od tego czy to automat czy manual, jazda z klimą lub bez wynik ten może się wahać +- 1 litr.
Przy łagodnej jeździe niektórym pali ok 11-13 LPG - czyli wszystko zależy od ciężkości buta :fcp27
I tak na marginesie - spalanie w niektórych przypadkach jest mniejsze niż mondka 1.6 :fcp27
__________________
Mondeo V6 kompletnie nie nadaje się do jazdy w mieście. Zbyt szybko łamie wszelkie ograniczenia prędkości!
danplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 12:01   #8
Muchor
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: TDCi 130KM
Rocznik: 2011
Postów: 94
Domyślnie

No cóż, ja też mam ten silnik 2.5V6 ale w modelu MkII. Wprawdzie nie ma wielkich różnic między tymi silnikami w MkII i MkIII, no ale dane spalania mogą być różne - inna masa pojazdu, być może przełożenia w skrzyni biegów itp.

Ja nie mam gazu, jeżdzę na benzynie i palę na trasie około 9 litrów, a w mieście 11-12 litrów. Raczej przy spokojnej jeździe - chociaż raz jechałem autostradą w Niemczech 160 km/h no i spalił mi 14.4 litra/100 km. Ale to było moje maksymalne spalanie. Z kolei najmniej mi spalił 8.4 litra - ale to było zimą (klima wyłączona) i nie dało się jechać szybciej niż 90-100 km/h.

Myślę, że silnik 2.5V6 w MkIII będzie palił podobnie. To bardzo udana konstrukcja - zobacz, że ten silnik się niewiele zmienił od MkI do MkIII, choć ciągle wprowadzają do niego drobne ulepszenia. Przede wszystkim jest bardzo trwały i jeżeli regularnie zmieniasz olej, filtry, świece itp. to będzie służył bardzo długo. Moje auto ma już 211 tysięcy i w ogóle nie dolewam oleju między przeglądami (leję syntetyk). Z tym, że jeżeli się zacznie sypać to naprawy są bardzo drogie i w sumie nieopłacalne - lepiej wtedy zmienić silnik.

Natomiast opinie o TDDI na forum są... podobne. Użytkownicy chwalą sobie trwałość tego silnika, może nie jest tak cudowny jak TDCi ale jest wystarczająco żwawy a ewentualne naprawy wtrysków - niedrogie. Jakbyś chciał więcej mocy to koledzy tu pisali, że daje się względnie łatwo chipować.

Tak, że masz wybór między czymś dobrym a równie dobrym :fcp1
Muchor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 12:37   #9
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

wychodzi na to ze koszt eksploatacji na tyle zblizony ze moszesz pozwolic sobie na zakup tego co Tobie najbardziej odpowiada (styl jazdy, dzwiek, po otwarciu maski widok V6 cieszy oko :fcp3 )
kto nie marzy o wiekszej liczbie cylindrow niz 4??
tylko w przypadku V6 i lpg to nie oszczedzaj na instalacji....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 12:51   #10
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

ja mam 2.5 v6 ale w mk1, silnik jest w zasadzie ten sam. moje srednie eksploatacyjne spalanie LPG to ok 11 - 11,5 (zalezy jaki gaz wleje). jest jedna super dobra stacja, gdzie jak zatankuje to mi pali ok. 10, ale niestety tej stacji nie mam po drodze, wiec tankuje tam sporadycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps - instalacje mam sekwencyjna stag 300-6.

ps2. ale rzeczywiscie upierdliwe jest tankowanie co 4 dni. ja mam zbiornik w kole, ale mam przestawiony zawor i zamiast 38L wchodzi mi ok 45, wiec prawie 100% pojemnosci. jakbym mial 38 to bym sie chyba zastrzelil
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.