Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2013, 05:59   #1
Abusek
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Kontrolka silnika - olej?

Witam.

Wracając z pracy zapaliła mi się kontrolka silnika. Nie jestem w stanie sprawdzić poziomu oleju bo silnik jest gorący (wskaźnik temperatury w normie - prawie na środku). Jednak czuć, że jest dość gorący i myślę, że na 80% ma mało oleju. Czy jeśli zapaliła się kontrolka silnika tzn., że już jest fatalnie i mam poważny problem czy kontrolka to jest ostrzeżenie i po wymianie oleju powinno być wszystko ok?

Mondeo mk3 Benzynka 2.0 2001 rocznik.

Abusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 07:25   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Jeżeli się zapaliła kontrolka żółta z symbolem silnika, to ona nie jest ani od stanu ani ciśnienia oleju. Kontrolka od oleju jest z symbolem oliwiarki i jest koloro czerwonego. Ta kontrolka jak się zaświeci podczas pracy silnika , należy natychmiast wyłączyć silnik, i szukać przyczyny.
A silnik jak jest gorący, to też można zmierzyć olej, bo do mierzenia jest miarka. Oczywiście na gorącym silniku będzie pokazywała stan oleju o 2mm niższy, niż na zimnym silniku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 07:44   #3
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Możesz spróbować odczytać kod błędu z testu zegarów (szczegółów szukaj w archiwum) lub po podłączeniu do komputera.
Wg mnie najczęstszą przyczyną zapalania się kontroli CHECK w duratecu jest chwilowy problem z zaworem EGR.
Dobra rada: jeżeli okaże się, że to wina wspomnianego zaworu EGR, przegoń autko tak, żeby się silnik pokręcił z 5 tys. obrotów- dobrze mu to zrobi. A co do samej kontrolki, to zgaśnie po chyba 20 pełnych cyklach nagrzania silnika.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 11:38   #4
Abusek
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Macie całkowitą rację. Nie ma to nic wspólnego z olejem. Autko przestygło. Okazuje się na pierwszy rzut oka, że płynu chłodniczego ubyło.

Teraz pytanie: Czy jak doleje płynu będzie wszystko ok i dalej mogę się moim maleństwem cieszyć? Czy jak zapaliła się kontrolka to znaczy, że już zaniedbałem auto jest po zawodach i już nigdy nie będzie tak samo?
Abusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 12:06   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Tak żle to nie jest, dolej płynu i obserwuj, co się będzie działo. Czy dalej będzie ubywał, rano popatrz na przewodach i pod samochodem, może są jakieś nieszczelności, i dlatego brakuje. A jak za mało płynu, to kontrolka sie zapala.. Wycieki można zlokalizować tylko na zimnym silniku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 12:57   #6
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak za mało płynu, to kontrolka sie zapala
Jesteś pewien że Check Engine się zapala jak jest za mało płynu chłodzącego? Skąd sterownik bierze sygnał o takiej przypadłości? Z tego co wiem to nie ma czujnika poziomy płynu w zbiorniczku.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 13:29   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Nie pisałem o poziomie, tylko jeżeli silnik się przegrzewa z braku płynu, to czujnik temperatury daje o tym sygnał do komputera, a on sygnalizuje kierowcy że cos jest nie tak, i wyświetla komunikat.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 14:37   #8
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

To na wskaźniku temperatury nic by nie zaobserwował? Wcale bym się nie zdziwił jak ten ubytek płynu to przypadkowy zbieg okoliczności wynikający z niedopatrzenia. Tym bardziej sądząc po wypowiedzi autora wątku jest zielony w temacie.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 14:51   #9
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Trzeba by odczytać błędy. Również uważam że Check nie wyskoczył od zbyt małej ilości płynu chłodniczego.
W tych silnikach podobno często się zapala kontrolka silnika z powodu EGR. Zwłaszcza jak ktoś robi krótkie odcinki i na dodatek zamula.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 15:58   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika - olej?

Wskażnik temperatury pokazuje tylko kierowcy, że jest odpowiednia, albo za wysoka, co sygnalizuje wychyleniem strzałki w kierunku czerwonego pola. Całkiem inna jest temperatura w głowicy, gdzie jest czujnik, i taką temperaturę otrzymuje komputer.Jest ona z reguły ok 105 stopni.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.