Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2006, 09:45   #1
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie Przyciemnianie szyb -temat powracający jak bumerang.

Witam wszystkich!
Na pewno każdy z Was (posiadaczy Cota i nie tylko) zastanawiał się jak tu poprawić wygląd auta co by go wyróżnić i zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciemne szyby są na pewno fajne i efektowne. Większość wie że są dwie metody :
-folia
-piec
Co do folii można spokojnie tylne boczne i tylną (jakoś nie podoba mi się ten pomysł ) natomiast przednie boczne już nie bardzoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem też że tylna szyba w Cocie jest za bardzo pochylona i folia raczej będzie utrudniać widoczność do tyłu (padanie światła pod kątem itd).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Piecowe można w całym aucie (bez szyby czołowej) z uwzględnieniem 70% przepuszczalności bocznych przednich. Koszt na dzień dzisiejszy w Zielonej Górze to 1190 zł za Cota + dojazd + jadło i pitło + jakiś tam hotelik z dowozem za 50 zł, 9h i auto zrobione. Całość imprezy około 1500. Można też piecowo same przednie boczne ale może być problem z trafieniem w odcień folii na tylnych bocznych i całość może kiepsko wyglądać (same boczne przednie około 450 zł).
W większości Cougarów szyby są lekko ciemne i tu powstaje szereg pytań :
-Jaka jest przepuszczalność światła w oryginalnych szybach?
-Czy można jakoś sprawdzić przepuszczalność szyb?
-Czy ma ktoś taką możliwość?

Bo jeżeli w granicach 75-80% to raczej zabieg piecowy będzie mało efektowny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. + parę % a koszt znaczny. Swoją drogą to dziwne że producenci nie przyciemniają szyb?? Są oczywiście w rządowych itd ale oni są poza prawem i im wolno.
Jeżeli nie przyciemniają to znaczy:
a) nie ma zapotrzebowania - totalna bzdura
b) przepisy na to nie pozwalają - i to raczej jest powód
więc podejrzewam że przepuszczalność światła szyb w Cocie jest w granicach 70-80 %
i cała przygoda z piecem mija się z celem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli ktoś może coś mądrego napisać i rozwinąć temat ,będę zobowiązany.
Dzięki za cierpliwość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Tomek

__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 12:54   #2
SECHUBU
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-09-2005
Skąd: (Z)Dolny Śląsk
Model: Cougar
Silnik: 2,5
Rocznik: 00
Postów: 214
Domyślnie

Alfatechu nie zamartwiaj się tymi przyciemnianymi szybami, połowa Polski z nimi jeździ, niektórzy to nawet z przodu mają przyciemniane na maxa, a policja i tak nie reaguje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SECHUBU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2006, 20:28   #3
TERF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2005
Postów: 29
Domyślnie

NA twoim miejscu kupilbym folie koszt okolo 180 zl jesli nie taniej i przyciemnil tyl bo przyciemnianie bocznych przednich mija sie z celem bo jest problem w nocy z widcznoscia wiec od razu odradzam przyciemniac przod!
TERF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2006, 16:15   #4
pokora
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2006
Skąd: Gniezno
Postów: 11
Domyślnie

O ile sie dobrze orientuje to Cotek ma wlasnie przyciemnione szyby w granicach 70%. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jezeli chodzi o przyciemnianie przednich szyb, to szczerze nie polecam( chodzi o folie). W Tigrze przyciemnilem folia przdnie, boczne szybki w identycznym odcieniu co tylna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widocznosc w dzien nie byla najgorsza, jednak jadac noca w nieoswietlonej ulic spadala bardzo znaczaco. Nieraz musialem otworzyc szybke przy nakrecaniu, bo nic nie bylo widac. Co do panow niebieskich, to podczas uzytkowania Tigi (2 lata) ani razu nie mialem z nimi problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pokora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2006, 21:01   #5
mario78
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2005
Skąd: POZNAN
Postów: 137
Domyślnie

Zgodze sie ze piecowe na przodzie nie ma sensu poniewaz te 70 pro. to sa prawie białe -wiec szkpda kasy . Najlepszym rozwiazaniem jest z tyłu folia np 30 a z przodu 50 jest to sprawdzona kombinacja policja sie nie powinna czepiac.Jest gosc w okolicach Poznania ktory cota przyciemnia dobra folia za 5 szyb za ok300 zl i jeszcze przyjedzie do chaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ;( a np w ag tuning chcieli 600.czy 700zl .
W mojej tigrze jak przyciemniłem tak jak z tyłu to po miesiacu zsciągałem bo pały nie od pusciły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak wogle to jestem zdania ze najpierw felgi-gleba(dzis kupiłem)-pozniej szyby-dalej podwujny tłumik
__________________
fałszustka
mario78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2006, 19:16   #6
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie

podstawa przyciemnienia sa folie dobrej jakosci
w swoim escorcie zapodalem na tyl maxa a przednie polowe jasniejsze i nie mam problemow w nocy
widzialem wiele "sciemnien" i moje tylne w nocy najmniej ograniczaja widocznosc
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2006, 09:03   #7
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Ja mam w mondim 5 szyb zciemnionych dosć konkretnie folią folia jest zielona (w odpowiednim świetle) i ładnie współgra z kolorem nadwozia dodatkowo jest atermiczna i jeśli szyby są czyste to w nocy nie ma problemu. czasami na parkingu pod blokiem gdzie stajesz na mm i jest dosć ciemno to musze przednie szyby opuścić. ale poza wygladem jest jeszcze jeden wielki plus można zostawić np. zakupy na tylniej kanapie bvo z zewnątrz prawie nic nie widać
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2006, 19:09   #8
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

mario78, czy masz może namiar na tego gościa? Jeżeli tak to proszę podaj mi tu albo na PW. Dzięki z góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2006, 15:04   #9
mario78
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2005
Skąd: POZNAN
Postów: 137
Domyślnie

A prosze Cie bardzo 601-177-452-imienia nie pamietam
__________________
fałszustka
mario78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2006, 17:43   #10
davidos25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2006
Skąd: GB
Postów: 22
Domyślnie

witam mam pytanko chciałbym sobie własnie przyciemnić szybki tylko na własną rękę czy jest to do zrobienia dla zwykłego zjadacza chleba bo krzyczą za to 130 funtów niby nie wiele ale jakosć jest niezbyt zadowalająca i jeszcze jak sobie pomysle że oddam auto w jakies pakistańsko irackie łapy bo tu oni głównie się tym trudzą to mnie skręca dzięki z góry za pomoc pozdrawiam
davidos25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.