Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2006, 13:39   #1
remek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2004
Skąd: Lubin
Model: ST220 HB & ST220 KOMBI
Silnik: 2 x 3.0
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Zarowki

Mysle o zamontowaniu lepszych zarowek w lampach cos w stylu Philips BlueVision czy cos takiego. Nie zalezy mi na niebieskiej poswiacie, ale bardziej na poprawie widocznosci.
Jak znosza to lampy Cougara?? Nic sie nie przegrzewa ??

remek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2006, 14:19   #2
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie Białe żarówki w Cougarze

Siemka!
Ja mam coś takiego i już paru "samochodziarzy" rypnęło sie że mam ksenony hehe
Nikt nie ma pojęcia że w Cotach nie było ksenonów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a sama przeróbka na prawdziwy xenon jest skomplikowana i hmm raczej lipny efekt wyjdzie.
Trzeba założyć :
-spryski
-płaskie szkła (plastyki) lamp a i tak nie wiadomo czy nie będzie jakich reflexów
-same ksenony tzn przetwornice ,żarniki i mało kto pamięta o "samopoziomie" ,który i tak nie wiadomo czy udało by się założyć w lampach Cota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli kupisz takie tzn pseudoxenonowe żarówki jak w instrukcji tzn o takiej samej mocy to wszystko będzie gitesGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja akurat wybierałem żarówki żeby świeciły mi na biało ,jakoś te niebieskie nie bardzo mi się widzą.
Jak dla mnie efekt za 30 zyli fajny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mam żarówki z allegro kupowałem na chybił trafił i trafiłem na fajneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowionka
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2006, 15:23   #3
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Witam,

zam goscia, ktory wpakowal ksenony do cougara - ale bez spryskiwaczy i samopoziomowania. Swiecily naprawde jasno ale czy te oryginalne soczewki nie oslepial za bardzo - tego nie wiem ale calkiem mozliwe.

Ja natomiast wyprobowalem juz Philipsy +30% i + 50% wiecej swiatla ale szybko sie przepalaja tzn po ok. 15.000 km (wina cienkiego zaranika), a ich czesta wymiana (plus koszt zarowek) nie sa przyjemnoscia (wyciaganie grilla i calego reflektora).

Dlatego zdecydowalem sie na zarowki Phillipsa Rally o mocy 80W, ktore poprzez wieksza moc swieca tez troche jasniej ale nie sa tak wyzylowane jak te + iles tam % wiecej swiatla.
Mam je juz od roku i nic sie z reflektorem nie dzieje (termicznie).
Mylalem tez o 100 Watowych ale te juz sie balem wlozyc, ze wzgledu na duza moc cieplna.
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2006, 15:38   #4
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Siemka! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Tom303
ale bez spryskiwaczy i samopoziomowania
hmm pierwszy lepsz w miare "rozgarnięty" patrol i może być po dowodzie ,hehe przynajmniej mógł nakleić atrapy spryskiwaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Tom303
decydowalem sie na zarowki Phillipsa Rally o mocy 80W
i nic się nie dzieje??
znam z włanego doświadczenia że lepiej nie zakładać mocniejszych, kiedyś w Astrze potopiłem plastiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no ale jak mówisz że sie nic nie dzieje to chyba jest oki

A wracając do xenonów to drążyłem trochę ten temat i żeby to zrobić dobrze itd trzeba dużo się nakombinować nie mówiąc już o sianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety

Tom303, jak możesz wklej swoje tzn Cota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fotki

Pozdrowionka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2006, 20:22   #5
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Co do fotek to musialbym cos poszukac w domu (teraz pisze z pracy).
Ale ja nie mam nic stuningowanego :-(

A te zarowki to naprawde so OK, w escorcie pozwolilem sobie na 100 Watowe, bo tam leflektor jest wiekszy no i z duzym szklem z przodu, wiec lepiej odprowadza cieplo.
Wiem, ze w niektorych autach to by nie przeszlo ale te dwa sa sprawdzone :-)

A te ksenony to gosciu mial w Niemczech i w sumie taz sie dziwie, bo tu sa bardziej rygorystyczne przepisy. Gosciu mial tez wsadzony silnik ST200 (z mondeo, bo takiego cougara nie produkowali, mmio ze nawet zaczeli juz drukowac propekt cougara ST200 - sam nawet taki mam :-) )

[ Dodano: 2006-01-12, 21:37 ]
Tak na szybko to nalazlem nawet w pracy jedno zdjecie ze zlotu
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2006, 09:05   #6
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tom303
Ale ja nie mam nic stuningowanego

etam ja też nie mam no i co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zresztą żadnych spojlerków itd i tak nie będę zakładał a to najbardziej widać na pierwszy rzut okaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pobawię się innymi głupotami w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Tom303
bo takiego cougara nie produkowali
?? a byłem przekonany że produkowali??
na amerykańskich stronkach jest dużo ST hmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Tom303
Tak na szybko to nalazlem nawet w pracy jedno zdjecie ze zlotu
czyli srebrne w PL królują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. większość chłopaków z forum ma srebrne

Pozdrowionka
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2006, 11:18   #7
mario78
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2005
Skąd: POZNAN
Postów: 137
Domyślnie

Ja tez zamieniam na te ala ksenony ,to reasumujac jakie trzeba kupis zeby pasowały H7?

Alfatech własnie odebrałem kierunki dzieki zaraz zakładam

Cougar ST-był produkowany ustalmy to raz na zawsze
__________________
fałszustka
mario78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2006, 11:30   #8
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario78
jakie trzeba kupis zeby pasowały H7
noo H7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaraz na priv podeślę Ci link do tych co ja kupowałem ,nie wiem jak inne żaróweczki wyglądają w autku?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale te są git białe
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2006, 14:12   #9
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

A caly czas bylem przekonyny ze ST200 nie byl produkowany, dlaczego wiec te sprzeczne informacje w necie ?

Na stronie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] znalazlem:

In September 1999 Ford unveiled a Cougar ST200, featuring the ST200 engine from the Mondeo with dual inlet air filter, revised cam shafts and free flow exhaust. Regrettably the ST200 did not go into production. Had it done so it would have been one of the fastest Fords ever sold in the UK.

i na stronie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ford will rue the day they did not offer the ST200 engine from the start
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2006, 21:56   #10
barthez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2006
Skąd: Płock/Wawa
Postów: 3
Domyślnie Czesc

Witajcie,jestem tu nowy.Na sam poczatek chciałbym wszystkich przywitac, Bartek z tej strony.Mamj juz cougarka od roku i dzis u siebie w mieścinie zauważyłem kotka z pseudo ksenonami, nieźle to wygladało.Czytałem poprzednie posty i Aflatech, witaj<strzalka> pisał że ma jakieś co fajnie swieca.Mógłbyś polecić mi skąd takie wytrzasnać.Pozdrawiam wszystkich
barthez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.