Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2013, 18:49   #1
zloty102
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2012
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 1.8 b+g
Rocznik: 1993
Postów: 4
Domyślnie Przewody hamulcowe sztywne długość

Witam.

Chciałbym zapytać jaka jest długość przewodów hamulcowych biegnących pod podwoziem do kół tylnych. Czy jest to jeden przewód od samej pompy czy jest ich kilka?

Dziękuję za odpowiedzi.

zloty102

zloty102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 07:54   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Przewody hamulcowe sztywne długość

Jak auto ma ABS to musza byc dwa przewody biegnace od pompy ABS do kol, co do dlugosci to kup troche wiecej bo powyginac go trzeba a nadmiar odetniesz.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 08:52   #3
zloty102
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2012
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 1.8 b+g
Rocznik: 1993
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przewody hamulcowe sztywne długość

Witam.
Dziękuję za odpowiedź.

Już wymieniłem przewody.
Od strony pasażera wystarczyły dwa przewody: 3,0 m (od pompy do zbiornika paliwa) i 0,9 (od przewodu 3,0 m do przewodu elastycznego).
Od strony kierowcy użyłem 3 przewodów: około 0,3 m (od pompy do przewodu 3,0 m), 3,0 m (od przewodu 0,3 m do zbiornika paliwa) i 1,55 m (od przewodu 3,0 m do przewodu elastycznego) - wyszło nawet trochę za długo, ale lepiej więcej niż za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Przewody nad tylnym zawieszeniem ciężko wyciągnąć. Ja przecinałem na mniejsze odcinki i pomału wyjmowałem.
Część przewodów biegnących za silnikiem nie wyciągałem. Uciąłem możliwie najkrócej i zostawiłem.
Nowe przewody puściłem mniej więcej tą samą drogą. Może inaczej powyginane trochę ale trudno, ważne, że wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam

zloty102
zloty102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2014, 11:51   #4
mrozik00
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-08-2014
Model: modeo mk2
Silnik: 1.8 B+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przewody hamulcowe sztywne długość

Orientuje się ktoś czy w mk2 z rocznika 97 długości i miejsca łączeń przewodów są takie same jak w mk1?

zloty102 jaką masz wersje nadwozia swojego mondeo?
mrozik00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.