Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2014, 18:23   #41
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Witam,
przyłączę się trochę do dyskusji z małym ot - chcę kupić zimówki o rozmiarze 205/60/R16 (na fabryczne alufelgi) - czy ten rozmiar opony ma homologację w Focusie III? Nie odebrałem jeszcze auta i nie mogę sprawdzić, a mogę okazyjnie kupić opony Goodyear Ultragrip 9 (obecnie jeżdżę na modelu 7 i jestem bardzo zadowolony).
A jak już o czujniku mowa - czy wymiana opon z czujnikiem ciśnienia dla felgi aluminiowej 25zł za jedną oponę to nie jest zbyt wygórowana cena?

Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2014, 18:52   #42
lim-5
ford::beginner
 
Avatar lim-5
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Auto z czerwca 2014.
Zmieniłem koła na nowe. Zamiast felg 7,0" i opon 215/55 założyłem nowe alu 6,5" i nowe opony zimowe 205/55; bez czujników.
Komputer awanturował się przez kilka dni. Sygnalizował awarię, odsyłał do serwisu, potem tylko informował, że nie wykrywa czujników, w dalszej kolejności zrezygnował z sygnalizacji dźwiękowej. Teraz nie świeci nawet kontrolka.
Nie spodziewałem się, że tak będzie ustępował i nie zanotowałem szczegółów.
Wyjazd dłuższy niż "na działkę" przywraca denerwujące komunikaty

Ostatnio edytowane przez lim-5 ; 18-11-2014 o 17:50 Powód: nowe szczegóły
lim-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2014, 19:26   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

A kolega to nazywa się lim-5 a w awatarze ma oryginalnego MiGa 17F... Ja na przykład przywiązany jestem do naszych szachownic, a LIMy 5 i 6 latały tylko w naszych barwach...
Zaraz uruchomię searcha na jakieś ładne zdjęcie LIMa 5 lub 6...

Oto ładne zdjęcie nadające się na awatar: http://1.bp.blogspot.com/-2w3pc5_2pQ...0/lim-6bis.jpg
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-10-2014 o 19:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2014, 12:24   #44
lim-5
ford::beginner
 
Avatar lim-5
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Fakt. Nie przyłożyłem się.
Poprzednie zdjęcie miało tę zaletę, że pokazywało całe skrzydło. Linkowane zdjęcie i tak jest błędnie nazwane, bo to jest właśnie Lim-5 z Białej Podlaskiej.
Zmieniam. Koniec OT.
lim-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 19:56   #45
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Zauważyłem, że mój Focus III też będzie miał system monitorowania ciśnienia montowany w felgach, czyli jak będę kupował drugi komplet felg to potencjalnie czeka mnie dodatkowy wydatek w postaci ok 600zł na te czujniki... I teraz pytanie - czy warto to mieć? Całe życie jeździłem bez tego, z drugiej strony jeśli taki system już jest toooo... może jakiś cel jednak ma oprócz informacji kierowcy o zbyt małym ciśnieniu?

@ lim-5 - czy jak wyświetlał się Tobie ten komunikat to zajmował cały wyświetlacz komputera pokładowego czy można było z tym normalnie funkcjonować przez te dni zanim przestał wyświetlać się komunikat?
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 08:50   #46
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał Booost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może jakiś cel jednak ma oprócz informacji kierowcy o zbyt małym ciśnieniu
Bezpieczeństwo, bo zanim będziesz miał flaka, to zauważysz to wcześniej i wcześniej też zareagujesz. W jeździe miejskiej niewielki problem, ale na autostradzie już tak. Poza tym dochodzi kwestia spalania i zużycia opon przy złym ciśnieniu.
Każdy komunikat można skasować z wyświetlacza wciskając OK, wtedy pozostaje tylko zapalona literka "i" i jej nie da się skasować. Poza tym komunikat sam znika po jakimś czasie. Jedynie co to będzie wkurzać po każdym odpaleniu silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 08:55   #47
lim-5
ford::beginner
 
Avatar lim-5
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

[/I]
Cytat:
Napisał Booost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wyświetlał się Tobie ten komunikat to zajmował cały wyświetlacz komputera pokładowego czy można było z tym normalnie funkcjonować przez te dni zanim przestał wyświetlać się komunikat?
Naciśnięcie przycisku OK kasuje wyświetlanie komunikatów. Pozostawała tylko kontrolka "OPONKA".

Sorry, zdublowana odpowiedź. Gdy zaczynałem odpisywać chyba nie było jeszcze postu powyżej.
__________________
samoloty: TS-8 Bies; TS-11 Iskra; Lim-5; MiG-21MF
auta (wszyskie na F, nowe): Fiat 126, Favorit, Fabia 1.9TDI, Ford Focus

Ostatnio edytowane przez lim-5 ; 06-11-2014 o 08:59
lim-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 15:46   #48
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

lim Ty dodatkowo jeszcze uściśliłeś, bo mnie się zapomniało o żółtej kontrolce opony, która nie gaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I pomyśleć, że kilka dni temu przejechałem z nią właśnie ponad 100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 21:00   #49
Szpakoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2014
Skąd: Toruń
Model: Ford Focus mk III
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Witam Panowie

To mój pierwszy post na tym forum, więc wszystkich witam.
Właśnie stałem się posiadaczem nowego Focusa 1,6 ecoboost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko fajnie, ale jestem świeżo po wymianie opon na zimowe i pojawił mi się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach. No cóż, wynika z tego, że należę do "szczęśliwych" posiadaczy samochodu z TPMS w wydaniu z czujnikami przy wentylach. Chociaż byłem przekonany, że mam pomiar ciśnienia poprzez ABS. Na komplecie letnim (oryginalne alufelgi) nie było problemu, po założeniu kompletu zimowego na stalówkach wita mnie komunikat o problemie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze to nie uśmiecha mi się wydawać kolejne 600zł na czujniki do drugiego kompletu opon + koszty montażu opon. Uważam, że tyle lat już jeżdżę samochodem, że spokojnie mogę się obyć bez tego systemu, którym mam wrażenie, że uszczęśliwiono na siłę.
Czy można w ogóle wyłączyć ten TPMS?
Podejrzewam, że ASO będzie twierdziło, że nie, bo to niezgodne z przepisami UE, ale nasi magicy może już mają na to sposób.
Jasne, że można nie zwracać uwagi na komunikat, brzęczek, kontrolkę, etc. ale chyba to nie na moje nerwy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szpakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 21:21   #50
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Szpakoo czytaj temat od początku , a nerwy będziesz musiał poskromić bo nie da się jak na razie wyłączyć.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.