Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2009, 11:11   #11
s1masa
ford::average
 
Avatar s1masa
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

Rozrząd jest praktycznie bezobsługowy, raczej się go nie wymienia, ewentualnie skontrolować naciąg łańcucha po 200 tys km, przede wszystkich łańcuch słychać jak jest luźny. Ja też kupiłem swojego mondka jak miał 170 tys, w tej chwili juz mam ponad 200 tys i wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...

s1masa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 12:04   #12
Muchor
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: TDCi 130KM
Rocznik: 2011
Postów: 94
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

Jeżeli auto było regularnie serwisowane, i te najczęściej sprawiające problemy podzespoły ma już wymienione, to tylko kwestia ceny - możesz się potargować a zaoszczędzone pieniądze odłożyć na jakieś naprawy. Jeżeli auto było dużo jeżdżone to zapewne na długich trasach - wtedy silnik jest ciepły, dobrze smarowany i wcale się bardzo nie zużywa. Owszem, są części eksploatacyjne które trzeba wymienić co jakiś czas i już - ale one akurat rzadko są drogie.
Jeżeli masz możliwość aby sprawdzić zawieszenie oraz potwierdzić prawdziwość tych wymian wtrysków, dwumasy itp. to zakup jest kwestią ceny. Na pewno powinno być taniej bo chętnych na takie auto będzie po prostu mniej.
Muchor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 13:09   #13
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

Cytat:
Napisał roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, a to mam właśnie taki dylemat. Autko 2005 (rejestracja 2006) polski salon, używane przez firmę leasing, 170tyś przebiegu, nie jest zniszczone z zewnątrz i wewnątrz. Wymieniane miało wtryski, sprzęgło, klocki ,tarcze. Jechałem nim jest OK jak na moje oko i słuch. Zastanawiam się jak będę miał do 5 lat i przejadę 70tyś to co będę musiał dołożyć. Na co trzeba zwracać uwagę prz takim przebiegu?
...jeśli wtryski i sprzęgło były wymieniane...to atko z tego rocznika nie powinno przysparzać większych problemów...ew. zawieszenie...
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 13:12   #14
roku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Model: Mnndeo MK3
Silnik: 1,8 16V 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

No ale co jeszcze może polecieć przy takim przebiegu? Jak czytam na tym forum to zaczynam się zniechęcać, że kupię tanio a wyjdzie mi jednak drogo. A co z tym gaśnięciem samochodu w zcasie jazdy i spadaniem mocy?
roku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 13:35   #15
FaN_ToM
ford::beginner
 
Avatar FaN_ToM
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: Górnyśląsk
Model: Mondeo Kombi mk3
Silnik: TDCi 131 PS
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

Powiem Ci Roku szczerze że przed zakupem też miałem takie problemy związane z eksploatacją (naczytałem się na tym forum takich rzeczy ze naprawdę ciężko się zastanawiałem nad zakupem) ale na chwilę obecna po roku użytkowania powiem Ci jako szczęśliwy użytkownik ze jeśli nie był bity i masz na wszystko papiery to bierz,
bo naprawdę nie mam na chwilę obecną żadnych problemów - regularne przeglądy, dobre paliwko i jedziesz! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FaN_ToM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 14:48   #16
roku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Model: Mnndeo MK3
Silnik: 1,8 16V 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

NIestety w TDCI to trochę loteria, naczytałem się ---- albo padną ci wtryski (2500-3000zł), albo padnie ci spręzarka (3000zł) .....itd...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 16:59   #17
jurek1306
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2000 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

urzywane auto to kot w worku podstawowe podzespoły przy tym przebiegu masz wymienione reszta to moim zdaniem loteria jak w innych autach nigdy nie wiadomo co może sie popsuć
jurek1306 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 18:13   #18
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

roku, jak sądzę nie jesteś przekonany do tego auta, jeśli tak szukaj innego, bo każda awaria jaką złapiesz będzie dla ciebie ciosem (wiedziałem), jazda nie będzie przyjemna bo będziesz wsłuchiwał się czy coś nie skrzeczy, nie piszczy, a widok kontrolki wtrysków wywoła zawał, pamiętaj że po drogach jeżdżą auta starsze nawet mk3 z pierwszych lat produkcji i jakoś nikt ich nie złomuje, celowo nawet nie wspominam mk1 i mk2 których przebiegi zaczynają się od około 200000, pozdrawiam (z zawałem to żart)
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 18:28   #19
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jeśli wtryski i sprzęgło były wymieniane...to atko z tego rocznika nie powinno przysparzać większych problemów...ew. zawieszenie...
Zgadzam się z tą opinią, samochodzik jest jeszcze młody. Ja zawsze uważałem że lepszy duży ale pewny przebieg niż radość z konkretnego przebiegu ale skręconego. Tak sobie jeszcze myślę, że często tak młody wiekiem samochodzik z dużym przebiegiem jest o tyle lepszy, że pewnie większość z tego przebiegu zostało przejechane na trasach- a nie jak niektóre mają mało ale głównie najechane w mieście, często niedogrzanym silnikiem gdzie zużycia podzespołów są znacznie większe.
Nie myślałeś może o zakupie zamiast diesla Mondeo z silniczkiem benzynowym np. 2.0 - jest to naprawdę prawie bezobsługowy silniczek a i kupno takiego samochodu z przebiegiem np ok. 100 kkm nie są wielkim problemem(a spalanie wcale nie jest jakieś duże na trasie nie raz schodziłem przy spokojnej jeździe do np średniego spalania 6,2 na 100 km, a w mieście to ok. 10-12 litrów. Życzę trafnej decyzji.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 10:04   #20
roku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Model: Mnndeo MK3
Silnik: 1,8 16V 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy warto kupić mondka z przebiegiem 170tyś

Co do Mondeo mk3 z tymi światłami tylnymi to dla mnie ten samochówd to marzenie. Niestety po lekturze opinii co w nim leci i cen napraw to niestety ale mi emocje spadają. Szczególnie z tym nagłym brakiem mocy i gaśnięciem -- przecież to niebezpieczne---!
roku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.