Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2009, 20:55   #1
luki45
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: focus kombi X100
Silnik: 1,6 zetec se
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie sposoby na luz zaworowy

Witam wszystkich.
W jaki sposób można sprawdzić luz zaworowy? Czy jedynym sposobem jest zdjęcie pokrywy zaworów bo muszę przyznać ze jest to dość kosztowna operacja 200zł samo spojrzenie +ewentualna regulacja. Warsztat w którym zamierzałem zamontować gaz co 20 tys km kazał sprawdzac luz czy to trochę nie za często?

luki45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 00:52   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

Szklana kula?
Za 200zł kupisz niezbędne narzędzia i szczelinomierz i sam sprawdzisz.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 07:08   #3
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

To ja się podłączę, nie chcę sam sprawdzać luzu zaworowego, choć ciekaw jestem jakie narzędzia są potrzebne. Ale pytanie mam takie, czy to prawda, że trzeba pasek rozrządu zdejmować do tej kontroli, i jeżeli tak, to czy coś stoi na przeszkodzie, żeby go z powrotem założyć, bo niektórzy mówią, że trzeba zakładać potem nowy...?
Bo też mam gaz a może warto byłoby sprawdzić ten luz, bo nie sprawdzany od nowości a jest już 130 tys. na liczniku.
A w serwisie mi powiedzieli 500zł za samo sprawdzenie luzu zaworowego.
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 08:10   #4
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

Kolego nie zakładaj gazu, przeczytaj ten artykuł:

http://tylik.motogrono.pl/ford-focus-zetec-z-lpg/
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 09:05   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

Niektorzy twierdza, ze co 2-3 wymiane paska trzeba zmieniac kolo na walku...
Do rzeczy - do sprawdzenia nie trzeba nic zdejmowac, do regulacji serwis na specjalna "lapke" ktora wciskaja 2 zawory i zmieniaja plytki bez demontazu.
Jesli chodzi o zdjecie paska to chodzi o napinacz - wystarczy do napiac jak byl przed demontazem i zlozyc.
Jezeli chodzi o gniazda ceramiczne to czy ktos ma sprawdzone zrodlo informacji gdzie potwierdzone jest takie rozwiazanie? Ja do tej pory poza "zaslyszanymi" informacjami nie znalazlem zadnego potwierdzenia tej informacji. Wiem jednak, ze zly luz zaworowy wypali gniazda w kilka miesiecy...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 19:21   #6
luki45
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: focus kombi X100
Silnik: 1,6 zetec se
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

Damiano16-artykuł ciekawy troszkę się uśmiałem gdy go czytałem chociażby o tej rzekomej ceramice i powiem Ci że gdybym miał takie gniazda zaworowe wtedy bez wachania bym zakładał gaz. Ale postanowiłem że i tak założe, nie powiem bo trochę sie obawiam czy wszystko bedzie ok. Ale termin już zaklepany w czwartek montaż.
A teraz moje pytanie -czy trzeba kupować nową uszczelkę pod dekiel zaworów, bo gdzieś wyczytałem że nie(oczywiście po zdjęciu tej pokrywy)?

Ostatnio edytowane przez luki45 ; 07-09-2009 o 19:39
luki45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 19:26   #7
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

powodzenia z kuchenka gazowa
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 20:33   #8
luki45
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: focus kombi X100
Silnik: 1,6 zetec se
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

Rozumiem że Ty albo masz sporo kasy, albo nie gazujesz z powodu tego artykułu bądź tym podobnych opini? Wolny kraj, a kuchenkę mam ale w mieszkaniu i wszystko jest z nią ok.
luki45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2009, 20:36   #9
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

Cytat:
Napisał Damiano16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powodzenia z kuchenka gazowa
Zasilanie takie samo jak benzyna, diesel, prąd, metanol, wodór i inne. Nie rozumiem podniecenia.
Zamiast tego powtierdź może, że Ford stosuje ceramiczne zawory. Jesli już to byłyby ceramizowane, ale i w to wątpię.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 08:05   #10
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: sposoby na luz zaworowy

Sam się przekonaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. że focus ma plastikowy kolektor ssący oraz ceramiczne gniazda zaworowe. Radzę jeszcze raz przeczytać dokładnie artykuł.

Luki teraz to bedziesz miał i kuchenkę gazową w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zniszczysz focusa zobaczysz, jak myślicie dlaczego ktoś sprzedaje focusa z gazem i mówi że tylko na gazie przejechał 5-6-7 tyś km ? Nom...... hmmm... bo sie wszystko rozlatuje ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jeszcze raz mówię jeśli chcesz oszczędnie śmigać kup diesla. Ale jest to twój wybór, ja na gaz się NIGDY nie zgodzę


Mogę się założyć że po paru miesiącach będę widział twoje ogłoszenie na forum że sprzedajesz focusa bądź na allegro/otomoto.


Ale tak jak mówię jest to twój wybór bedziesz żałował.



AMEN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Damiano16 ; 08-09-2009 o 08:11
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.