Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2013, 08:09   #141
Nygol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: okolice Poznania
Model: mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał Spascmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli chcialbym zaslepic egr-a to czy musi byc on sprawny? Czy moze byc uszkodzony?
może być uszkodzony. jeżeli nie chcesz zaślepiać co 3 miesiące polecam wykonać porządną zaślepkę ze stali ( jako prototyp w 90% przypadków używane są wycinki z puszki po piwie/napoju energetycznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Nygol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2013, 09:26   #142
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Chyba będę musiał tak zrobić. Ale spróbuje go jeszcze reanimować w sobotę. Z chęcią kupiłbym nowy ale ceny są zaporowe jak za takie "gó..no", a używki..... są używane :-)
Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 23:08   #143
kikun
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: CGD
Model: P. 308SW / Focus Combi
Silnik: 1.6 HDI / 1.6 TDCI
Rocznik: 2017 / 2006
Postów: 60
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

jakby ktoś szukał jak zaślepić to tu jest ładnie opisane
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kikun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 15:35   #144
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

A wiec tak:
Wyczyściłem ponownie EGRa i rozruszałem go ręcznie, przemyłem benzyną. Rozkręciłem tez elektronikę i.... skręciłem ja - wszystko w porządku.
Z rozpędu rozebrałem i wyczyściłem cały dolot wg. instrukcji z działu fotorelacje z napraw. Całość była czysta nie licząc na lekkie zaolejenie, ale sam kolektor nad silnikiem to już sodoma i gomora, co tam się działo?! - masakra.
I po tej kuracji już mi nie odpalił :-/
Trzy razy rozładowałem akumulator do zera i nic. Dopiero po użyciu plaka zaczął silnik mielić i odpalił. Z info jakie dostałem od mechanika to ta instalacja powinna odpowietrzyć się sama i opcjonalnie można dokupić pompkę ręczną (gruszkę) i za jej pomocą odpowietrzyć. Dla zwykłego użytkownika odpowietrzenie instalacji to duży problem, bardzo duży.
Jak już opanowałem sytuacje to wyjazd na pobliską "autostradę" i testy. I dupa. znów "czek" i mul.
Na diagnostyce wyszły dwa błędy: EGR i za niskie ciśnienie paliwa.
Mechanik na stacji diagnostycznej skalibrował ponownie EGRa i dodatkowo zmieniliśmy filtr paliwa - i tutaj CUD! Zrobiłem już 700km i cisza. Pali na przysłowiowy pyk.
I teraz mam pytania:
Z koro już jest ok to czy zaślepiać EGRa? - brudzi niemiłosiernie.
Wcześniej tankując do pełna komp. pokazywał mi 999km i robiłem na tym jakieś 1000-1100km. Około.
Teraz pokazuje mi 813km do przejechania na pełnym baku i chyba tyle wyjdzie :-(
Dlaczego jest taka różnica?
Akku był rozłączony do ładowania przez kilka godzin.
Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 01:22   #145
ropuch78
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-05-2013
Skąd: Stargard szczeciński
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCI 109km
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Witam , mam podobny problem na początku zapalała się konyrolka i na wyswietlaczu pojawiał się komunikat USTERKA UKŁADU SILNIKA , automatycznie auto słabło i nie mogło wkęcic się na obroty, i przy dodawaniu gazu auto gasło .Pojechałem na kąpa okazało się że są do zrobienia wtryski, wtryski zostały zrobione wkręciłem ,w aucie oprócz równej pracy silnika nic się nie zmieniło w dalszym ciągu jest mułowate nie wchodzi na obroty z tym że nie gaśnie już :)
i pali się USTERKA UKŁADU SILNIKA oraz kontrolka czerwona :( więc udałem sie znów na kąpa tym razem wyszło że zawór EGR
zakleszczony zawór EGR (P1412 )
usterka sterowania połozeniem zaworu EGR (P049)
Więc zabrałem sie do wymontowania i czyszczenia :) po wyczyszczeniu i założeniu brak efektów :( więc wymontowałem jeszcze raz aby sprawdzić czy pracuje , okazało się że nie pracuje :(
kupiłem nowy założyłem zadowolony w końcu że już będzie wszystko ok :)
po zamontowaniu nowego EGR niespodzianka :) nic się nie zmieniło :(
auto jest dalej mułowate
Proszę o POMOC , co może być jeszcze przyczyną takiego stanu ???
ropuch78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 13:25   #146
pawel21-09
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2008
Skąd: Rybnik
Model: Fusion PLUS
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Polecam wymianę EGR'a w ASO. Ja do mojej Fuzji 1.6 tdci zapłaciłem 670zł z VAT za wszystkie części i robociznę!! Mam fv z przebiegiem więc kolejny atut przy odsprzedaży.
pawel21-09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 23:10   #147
Jarek1969
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Suwałki
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Witam
Podłączyłem się do tematu wyszukując informacji na temat błędu P0488,
W tym wątku P0488 - EGR Throtte position control range -czyli problem z zaworem ERG, natomiast u mnie błąd jest opisany "Sterowanie położeniem przepustnicy układu dolotowego".
Moje pytanie: Czy mój komunikat dotyczy także zaworu ERG, czy potrzebna będzie wymiana przepustnicy jak zasugerował mój elektryk
Jarek1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 23:21   #148
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał Jarek1969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
natomiast u mnie błąd jest opisany "Sterowanie położeniem przepustnicy układu dolotowego".
obawiam się że elektryk miał rację przepustnice czasem padają
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 09:17   #149
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do czyszczenia EGRa:
1. Trzeba mieć z 180cm wzrostu:-), albo leżeć na silniku
2. Do ściągania magicznej opaski świetnie nadają się małe obcęgi (oczywiście delikatnie)
3. Można sobie najpierw całą rurkę wykręcić, która idzie do kolektora dolotowego i wtedy łatwiej jest opaskę podejść,
4. Obowiązkowo czyścimy tę rurkę! U mnie było tyle syfu na ostatnich 1,5 cm, że miałem przelot mniejszy o połowe i stąd prawdopodbnie problem z przerywaniem na małym obciążeniu.
podepnę się dla potomości. kilka dni temu w moim 1,6 tdci mk2 zaczął przerywać i szarpać przy ok 2000 rpm, oprócz tego wszystko chodzi i przyspiesza normalnie. przebieg niecałe 160 kkm. odkręciłem od góry rurkę od EGR do kolektora i oczywiście sadza zawalona końcówka, poczyściłem tylko tą rurkę, jazda testowa 20km i ani razu nie szarpnęło więc mam nadzieję że to to. Chcę teraz profilaktycznie zaślepić EGR póki działa..
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 19:30   #150
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Zaślep. Jak będziesz miał fuksa, to błędu nie będzie jak u mnie. Ja już tak jeżdżę chyba 50 000km i jest bosko. Nic nie szarpie nie kopci. Jedyny minus to 0.5litra przekłamanie na paliwie.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.