Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2007, 19:40   #1
Laurana
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2007
Postów: 4
Domyślnie Czy warto kupić nowego FFII z silnikiem 1.8 TDCI?

Witam serdecznie.
Zastanawiam się nad kupnem nowego Focusa z silnkiem 1.8 TDCI (115 KM). Bardzo proszę o wszelkie opinie i porady. Mam na myśli przede wszystkim kwestie awaryjności silnika. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Laurana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2007, 20:05   #2
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Podaj:
1. W jakiej wersji i w jakiej cenie.
2. Ile km planujesz przejechać w ciągu roku.
3. Jak długo planujesz go mieć. Pzdr.
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2007, 20:14   #3
Laurana
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2007
Postów: 4
Domyślnie

Wersja Silver - 67 000
Około 25 000 rocznie
Jak długo... nie wiem, ale myślę, że jakieś 6-8 lat.
Ja również pozdrawiam :fcp1
Laurana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2007, 20:29   #4
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

HB czy kombi?
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2007, 20:33   #5
Laurana
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2007
Postów: 4
Domyślnie

zdecydowanie HB (5-d) :684:
Laurana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2007, 21:15   #6
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Przy przebiegach ok 2kkm miesięcznie zdecydowanie nie opłaca się kupować diesla. Oczywiście moim zdaniem i z pktu widzenia ekonomii. Pamiętaj, iż oprócz różnicy w cenie paliwa (na plus dla diesla) pozostałe koszty eksploatacji są zdecydowanie wyższe dla diesla. Pamiętać należy, iż w okresie jesienno-zimowym zdecudowanie pójdą do góry ceny ON a w dół pb.
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 08:00   #7
Laurana
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-06-2007
Postów: 4
Domyślnie

Czy naprawdę NIKT nie ma innych uwag? Proszę napiszcie jakieś za, albo przeciw i...pomóżcie mi podjąć rozsądną decyzję. PLEASE!!!!!!
Laurana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 09:30   #8
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie

JAB02--tak napisal gdyz posiada wersje z silnikiem benzynowym gdyby posiadal diesla na pewno by mial inne zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.--bez urazy
Fakt , ze cena ropniaka jest zdecydowanie wyzsza od benzyniaka szczegolnie przy nowym aucie (oszczednosc rzedu kolo 200 zeta na miesiac ,miedzy ON a Pb , przy przebiegu 2kkm)
Tak jak napisal --JAB02--nie ma sensu chyba przeplacac szczegolnie , ze bedziesz robil przebiegi kolo 2kkm miesiecznie ,a koszty ewentualniej naprawy po gwarancji sa o wiele wyzsze niz silnikow benzynowych
Gdybys mial zamiar zakupic auto kilkuletnie to moze by to mialo sens
Zreszta to Twoja kasa zrobisz co bedziesz chcial
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 16:02   #9
krtek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2006
Postów: 19
Domyślnie

mialem podobny dylemat przy kupnie nowego ff2 - podobny przebieg roczny, tyle ze kombi w platinium - zdecydowalem sie jednak na diesla 1,8 115KM - tak radzili mi znajomi , podpytywalem w kilku salonach , mimo ze jest to starsza konstrukcja , wiele osob ten wlasnie sinik mi polecalo , czy byl to dobry wybor , zobaczymy , za tydzien odbieram samochod
krtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2007, 18:11   #10
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Cytat:
Napisał art.pl
JAB02--tak napisal gdyz posiada wersje z silnikiem benzynowym gdyby posiadal diesla na pewno by mial inne zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.--bez urazy
No widzisz jest ten problem, że ja mam w tej chwili benzynę, ale miałem poprzednio przed foczką same diesle w tym i dwa passaty i dwa A-4 i...z diesli już wyrosłem, a zresztą zobacz sam a włąściwie policz na forum kłopoty benzyniaków i diesli.

Fakt gdybym przejeżdżał rocznie ok 40-50kkm i stać byłoby mnie na kupno nowego to kupowałbym tylko i wyłącznie diesla. Jeśli jednak używanego i z niepewnego źródła i z dużym przebiegiem to tylko benzynę ( za duże ryzyko). Proszę zwrócić uwagę na różnice cen on i pb w innych krajach UE cena jest prawie równa.
Natomiast przy przebiegach do 20-30kkm tylko benzyna.
A kupiłem benzynę ponieważ do niej już założę gaz, który zdecydowanie jest bardziej a i jeszcze bardziej będzie ekonomiczny od diesla. Kupując nowego za tę samą cenę mogłem kupić albo diesla albo benzynę. Fakt iż w innej pcji wyposażenia ale miałem wybór.
Na razie do tyrania mam fiata uno na gazie i to dopiero jest jazda (oczywiście oszcędna).

I dam Ci pewną radę nigdy nie oceniaj innych według samego siebie. Bo możesz się bardzo, ale to bardzo zdziwić. I będzie Ci głupio. :fcp29
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.