Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2008, 23:58   #1
krtek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2006
Postów: 19
Domyślnie ford protect dla ff2 115 tdci

Witam,
11 miesięcy temu stałem się szczęśliwym posiadaczem ff2 kombi 1,8 tdci 115KM platinium . Zastanawiam się nad wykupieniem dodatkowej gwarancji na 3-4 rok użytkowania samochodu . Samochód jak do tej pory sprawuje się , poza drobnymi usterkami w porządku. Bardzo mi taki stan odpowiada , przyznaję nie znam się dobrze na samochodach , nie znam dobrych fachowców w warsztatach, nie rajcuje mnie szukanie z mechanikiem przyczyny terkotania gdzieś tam . Samochód ma jeździć , a jak coś mu się odpukać stanie, niech będzie szybko naprawiony , najlepiej oczywiście w ramach gwarancji , tak żebym nie musiał za to płacić Oczywiście wielu domyślam się od razu poradzi , że jeżeli mam wolne 3000 tyś to zawsze lepiej spać spokojnie i wykupić , drudzy że szkoda kasy .Przyjmijmy że jeżeli ma to sens 3000 jestem w stanie dać Pytanie moje jest skierowane do posiadaczy takiego jak mój modelu focusa ff2 którzy kupili samochód w polskim salonie ok 3- 4 lata temu . Czy często musieliście między 2 a 4 rokiem samochodu bywać w warsztacie , jeżeli tak czy były to kosztowne naprawy . jakich elementów dotyczyły . Może odezwie się również osoba która korzystała z Ford Protect, jakie ma doświadczenia ? . Starałem się naiwnie sam uzyskać taką wiedzę w ASO , ale przecież wiadomo że oni gorąco do zostawienia u nich 3000 tys . namawiać będą .
Mam nadzieję że analizując Wasze przypadki będę ja , może także inni , bliższy podjęcia racjonalnej decyzji . 3000 zł jak do tej pory drogą nie chodzi .....

pozdrawiam

krtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2008, 15:34   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: ford protect dla ff2 115 tdci

Witam
Podstawowe pytanie - jaki planujesz przebieg w tym okresie?
Czy masz śwaidomość, że możesz serwisować (przeglądy) auto tylko w ASO = wyższe koszty?
Poczytaj dokładnie regulamin co jest objete gwarancją, a co wyłączone.
Osobiście byłem świadkiem (czekając w kolejce) jak właściciel musiał wyłożyć kilka tysięcy zł na usunięcie usterek, pomimo tego że auto na gwarancji. Przykładowo - spalony silnik wycieraczek - stwierdzili, że na pewno uruchamiał na przymarzniętych wycieraczkach - decyzja - klient płaci, itd.
Aby nie było tak, że zamiast kupić Ford Protect kupujesz złudzenia.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.