Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2008, 23:15   #1
lukas-comp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

Chciałem się dowiedzieć co może być nie tak z następującymi objawami:

Problem wystąpił nagle, zatankowałem do pełna na jakiejś nieznanej stacji w (Bliska) i po przejechaniu 300-400km nagle przy 3tys rpm zaczęła migać ikonka świecy i po 5sekundach zgasł silnik.
Dzieje się teraz tak cały czas w zakresie obrotów 2,2-4 tys rpm (w 90% przy przyśpieszaniu).
Wymieniłem filtr paliwa bo myślałem, że to może od tego ale jednak nie.
Są też trochę inne objawy niż przy wtryskach, a żaden z przyklejonych opisu nie pasuje do tych objawów.

Dodam, że byłem w autoryzowanym ASO i na komputerze nic nie wyszło :/
Jeśli jedzie się do 2tys rpm to nic się nie dzieje.

Dodatkowo czytałem gdzieś, że jeśli po załączeniu wentylatora przygasają światła to coś jest nie tak z kostką ?
Czy po przekręceniu kluczyka i zapłonu dalej ma tyrkotać przy kierownicy ?

lukas-comp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2008, 17:00   #2
adm_sul
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Re: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

Cześć kolego, myślę, że musisz sprawdzić czy nie masz zwarcia w jakimś układzie elektrycznym. Popatrz dokładniej przy wentylatorach tam lubi się co nieco przepalić. Poza tym sprawdź w jakim stanie masz akumulator :/ U nas w TDDi raczej sprężynka nie jest objawem wtrysków tak od razu, raczej pojawia się przy błędach z elektryką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (przynajmniej narazie tak mi się wydaje) No i na ten aku i zwarcie wskazuje to twoje tyrkotanie przy kierownicy. Przypatrz się temu i może jeszcze dokładniej opisz problem jeśli te rady nic nie dadzą :fcp20
__________________
_________________
Pozdrawiam adm_sul
adm_sul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2008, 22:02   #3
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Re: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

ok 2 tygodnie temu brat z szefem jechał Peugeotem Partnerem do Wrocławia z Gdańska i zatankowali na Bliskiej ON i kawałek drogi później silnik miał te same objawy. na miejscu dali samochód do ASO to kosztowała ich ta impreza 1,5k za przeczyszczenie całego układu paliwowego. wszelkie objawy po wizycie w ASO minęły, a były takie jak opisywałeś.
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2008, 08:35   #4
lukas-comp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

Ok, wielkie dzięki za info.
Mi się wydaje, że to właśnie układ paliwowy, bo przed zatankowaniem na Bliskiej auto chodziło bez najnmniejszego problemu.
Dzisiaj będę sprawdzał elektryke. Dziwne jest to, iż problem nie występuje regularnie. Można jeździć dowoli i czasami zrobi się tak 2 x na 5km, a czasami przejedzie się 100km i nic. Dodatkowo jestem zagranicą :-) Dobrze, że chociaż ASO jest w cenie polskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko szkoda, że ich wiedza jest na troche niższym poziomie niż polskich mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukas-comp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2008, 17:23   #5
xcwaniakx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

Ja mam podobny problem jak u ciebie. Najpierw pokazało mi czujnik położenia wały - wymieniłem i miało być ok. Niestety po przejechaniu około 20 km auto znowu padlo. Póżniej przeczyściliśmy wtykę przy rezystorze - przejechałem ponad 20 i było ok. Teraz odpaliłem go - chodzi już około poł godziny i nie zgasł. Mam nadzieję, że to była ta wtyka.
xcwaniakx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2008, 18:40   #6
lukas-comp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

Okazalo sie, ze winny byl zle zalozony alarm. Po zmianie jednego kabelka wszystko jest ok :fcp2
Szkoda, ze zakladala go "profesjonalna" firma :/
lukas-comp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 20:39   #7
miedzmin
ford::amateur
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 24-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

Witajcie

Dopadła mnie wczoraj sprężynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przy ruszaniu obroty mi spadły i zaczeła mrugac sprężynka. Po odpaleniu ponownym wszytko wróciło do normy. Dziś na diagnostyce wyszedł błąd czujnika przyśpieszenia. Od jakiegoś już czasu zauważyłem ze przy spadku z wysokich obrotów wskazówka tak jakby zatrzymywała się przy 2tys i od tego momentu wolniej opadała.
wiele już wątków przeczytałem i troche nie jestem pewny czy aby to na pewno ten pedał czy jakiś czujnik wału korobowego??

nadmienie że jestem posiadaczem mondka TDDI 115 koników .
miedzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 09:50   #8
miedzmin
ford::amateur
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 24-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

po wymianie pedału gazu wszystko wróciło do normy (zrobiłem kilkanaście tys km)
Usługę wymiany + kasowanie błędu DTC (ok 160zł) wykonałem w Rewo Lubin. Zaproponowano mi dodatkową diagnostykę za bodajże 300 zł , wówczas mógłbym oddać zamówiony wcześniej pedał gazu za jakieś 400 zł, gdyby okazało się ze to jednak nie on jest przyczyną. Jednak zawierzyłem poprzedniemu diagnoście ( z ulicy jaworzyńskiej w Legnicy za 40 zł) i zaoszczędziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

pozdrawiam
miedzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 17:35   #9
jurek1306
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2000 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Odp: [MK3] Problem z Mondeo TDDI - sprężynka

miałem podobne objawy zgasiłem auto i po odpaleniu było jakiś czas ok ale to się powtarzało co raz częściej 3 miesiące temu wymieniłem pedał gazu i jest ok
jurek1306 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.