Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2010, 15:19   #1
Gordi63
ford::average
 
Avatar Gordi63
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Model: Pug407
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 158
Domyślnie O tym, jak carledtuning traktuje klienta w sprawie gwarancji ...

Myślę, że to odpowiedni dział do tego tematu. Jeśli nie, proszę admina o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Przy okazji pozdrawiam fordowiczów, obecnie siedzę już na innym forum, zaglądam tutaj czasami powspominać stare czasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


W skrócie- Przetrzepałem Allegro w poszukiwaniu dobrej jakości białych diod SMD do swojego samochodu. Natrafiłem na firmę carledtuning (Concord) i kupiłem u nich dwie dwudiodowe żarówki.

Po około dwóch miesiącach zauważyłem, że jedna żarówka świeci nawet po zgaszeniu auta.
Po wyjęciu ukazał mi się taki widok:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Logicznym jest, że skoro wszystkie inne żarówki u mnie w samochodzie działają i się nie przepalają- te też powinny, więc wysłałem żarówkę do reklamacji. Dodatkowo, 06.04.2010 r. w moim samochodzie było wykonane kompletne badanie diagnostyczne w Autoryzowanej Stacji Obsługi, na którym nie wykryto jakichkolwiek usterek mogących mieć wpływ na działanie tej żarówki.

Oto kilka maili między mną a carledtuning:
Cytuję jedynie część maili. Jakiekolwiek usunięte przeze mnie jednak fragmenty tekstu nie spowodowały zmiany ogólnego znaczenia cytowanych wypowiedzi. Jeśli ktoś jest zainteresowany- całość prześlę drogą mailową.

Carledtuning: informuje iż na żarówki nie udzielamy gwarancji jest to optoelektronika i rzecz która się zużywa.
Nie mniej jednak jest pan naszym klientem i sprawe trzeba wyjaśnić.
Pierwsze pytanie
Jak blisko żarówki reflektorowej jest dioda?

Ja: Jestem innego zdania- wg Polskiego Prawa na każdy nowy towar obowiązuje gwarancja- jeśli jej okres nie jest podany przez sprzedawcę, jest to 1 rok (Art. 581 KC)

Carledtuning: Tak o ile rzecz ta nie jest eksploatacyjną.
ma Pan prawo do reklamacji.
Pan do nas odsyłałał towar?
mamy przeprowadzke firmy troszkę mamy bałagan związny z wyworzeniem rzeczy a to ponad 5tys rzeczy do tuningu.
Możemy zrobic ekspertyzę co było przyczyna uszkodzenia.
1.Jeśli okaze sie ze towar jest uszkodzny z winy towaru/wady rozpatrzymy pozytywnie reklamacje.
2.Jesli okaże się że towar został uszkodzny termicznie lub elektroniczne reklamacja zostanie odrzucona .
Każda reklamacja może byc przyjeta lub odrzucona.
Nie traktujemy pana jako intruza i prosze nas tez Tak nie traktować.
Prosze tylko wziasć pod uwagę to że żarówki mogły sie uszkodzić w wyzej wymieniony sposób.

Ja: Proszę się postawić w mojej sytuacji. Nie po to wybrałem jedne z najdroższych żarówek diodowych, żeby po 2 miesiącach odpadła z nich jakaś część.. Wybrałem diody właśnie dlatego, że mają dużą żywotność. Sugerowałem się pozytywnymi komentarzami, mam nadzieję, że ta sprawa zostanie wyjaśniona.
Przed zakupem podałem model auta i dostałem odpowiedź zwrotną, że jak najbardziej żarówki będą pasowały...
Na jaki adres mam wysłać uszkodzoną żarówkę?


Carledtuning: Proszę odesłac adres pod spodem.
Cena zarówki za 1zł czy 59zł nie świadczy o jej wytrzymałości cena wskazuje typ o raz technologie oraz ilośc led.
Zasada led jest jasna duza żywotnośc pod warunkiem sprawnego układu zaislana czy to dom czy auto.
W domu jesli wkrecimy MR16 na 12v do starego zasilacza taka zarowka może ulec uszkodzeniu ponieważ prąd który generuje transformator może byc nie stabilny dla LED.oczewiscie nie kazdy przypadek.
Dlatego produkuje się transformatory do zarówek led i listw nie bez powodu.
Chciałbym aby Pan zrozumiał że przyczya może byc prąd.
Ekspertyza potwierdzi co było przyczyną i jak wczesniej pisałem jeśli to wina led uznamy reklamacje ,jesli została uszkodzona elektronicznie logicznym jest nie uznanie tej reklamacji.
Rozumiem Pana jako człowieka ale zasady w firmie naszej czy innej sa takie same.reklamacje uznaje sie w momencje jesli nie ma uszkodzenia poprzez czynniki zewnetrzne.

Ja: Rozumiem to w ten sposób, że kupując tak drogą żarówkę, jej komponenty nie będą stwarzały problemów przy w pełni sprawnym samochodzie.
Rozumiem uszkodzenie poprzez elektronikę w starszym modelu auta, powypadkowym lub takim, przy którym ktoś coś majstrował.
W przypadku mojego samochodu tak nie jest, więc nie uwierzę, że przyczyna może być inna, niż sama żarówka..
Paczkę wyślę jak najszybciej,


Carledtuning: Przy 100% sprawnym samochodzie nie lecz nie ma znaczenia czy to nowy czy stary samochód ponieważ fabrycznie nie jest dostosowany do led może zdażyc sie tak że diody ulegna uszkodzeniu.

Ja: Przesyłka została wysłana, byłem w zakładzie elektromechanicznym, samochód został sprawdzony. Elektryka i elektronika w moim samochodzie jest sprawna i działa bez zastrzeżeń,
czekam na kontakt, kiedy przyjdzie do Państwa uszkodzona żarówka,


Carledtuning: Auto ma xenony ?

Ja: Samochód nie ma ksenonów, zwykłe żarówki halogenowe

Carledtuning: Ok jak blisko dioda jest zarówkki?

Ja: Już raz dostałem takie pytanie i udzieliłem na nie odpowiedzi kilka maili niżej. Poza tym przed zakupem kilkukrotnie pytałem, czy zakupione żarówki będą pasowały do mojego samochodu.

Carledtuning: Przekazałem te wszystkie informacjie do serwisu.
Informuje iż żarówka jako model pasuje do pana auta.
..........
Carledtuning: Informuje Pana iż reklamacja została odrzucona.
Z wyjaśnień serwisu wynika że żarówka uszkodziła się w wyniku
1.Uszkodzenia termicznego spowodowanego od żarówki reflektorowej
2.Uszkdzenia elektronicznego którego wynikiem było uszkodzenie układu i odłaczenie sie od płytki.
Sugeruja aby do lampy wmontowac filtr który uniemożliwi uszkadzanie diód led.
Jako serwis odrzuca reklamacje nasza firma również.
Jednak nie chciałbym Pana zrazić i proponuje panu ewentualny tanszy koszt zakupu żarówki.

Ja: Samochód został sprawdzony pod względem działania układu elektrycznego i elektronicznego- nie ma żadnych uszkodzeń, ani odstępstw od normy.
Przed zakupem dostałem odpowiedź, że żarówka będzie pasowała do mojego samochodu (w opisie aukcji też widnieje informacja, że nadaje się ona do reflektorów, nie ma jakichś konkretnych wyszczególnionych).
Skoro zwykłe żarówki w5w świeciły u mnie przez kilka lat i nic się im nie stało (tak jak wszystkie inne żarówki w moim aucie), a wasza diodowa żarówka "uszkodziła się" po dwóch miesiącach, dowodzi to raczej faktu, że jakość sprzedawanego przez was towaru jest kiepska, a wskazywane rzekome przyczyny uszkodzenia są tylko i wyłącznie próbą "zbycia" klienta i sposobem na nie udzielenie gwarancji.


Carledtuning: Jutro zostanie odesłana żarówka wraz z pismem.
Informuje Pana iż samochód nie jest seryjne przystosowany do led i takie uszkodzenia są mozliwe niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić przed sprzedażą czy nie dojdzie do uszkodzenia.
Jeśli auto bylo by przystosowane do led w takim przypadku nie bylo by mozliwości uszkodzenia diód ponieważ cały układ zasilania jest filtrowany i wszelkie zakłucenia np od alternatora,xenonów, silnika nie przedostają się do układu zasilania żarówek prosze zapytac elektronika czy auto moze generować zakłucenia które generują w/w elementy zapewnie stwierdzi ze tak.
Takie zakłucenia czesto słychac równiez w CB.
na tego typu usterek nie udzielamy gwarancji.
Informuje Pana iż Serwis/gwarant ma równiez prawo do odzucenia reklamacji i z takiej możliwości skozystał ponieważ stwierdził że przyczyną jak w poprzednij meilu napisałem stwierdził.

Ja: Skoro napisaliście przed zakupem, że żarówki będą pasowały do mojego Peugeota 407, tak samo jak napisaliście że ledy są długowieczne i świetnej jakości- nie rozumiem linii obrony, że samochód może nie być przystosowany do diod led.. Nie słyszałem, żeby jakikolwiek samochód był przed sprzedażą sprawdzany pod kątem działania w nim ledów.. Inne diody- które są zamontowane np przy przełącznikach do otwierania szyb jakoś się nie palą.
Jeżeli już powinien być jakiś filtr, to właśnie w tej żarówce, żeby zapobiec takim problemom.
Tak samo nie mam gwarancji, że ta część nie odpadła z żarówki np. poprzez wadliwy montaż..
Informuję też o fakcie, że wystawię odpowiedni komentarz z linkiem do naszej rozmowy mailowej- do przejrzenia przez ewentualnych waszych przyszłych klientów,


Carledtuning: Zwrot wykonałem.
prosze Pana jesli rzeczoznawca stwierdzi ze auto jest 100% sprawne i diody moga w nim działac.
Sam zapłace te 15zł za ta zarówke i ja wysle.
Nasza Firma ma swoje stanowisko wten sprawie i ja tego nie zmienie.
To nie jest rzecz za 100 czy 10 000zł i uwarzam osobiscie prywatnie ze szkoda zachodu oczewiscie ma pan pewne prawa i może Pan z nich korzystac.
My reklamacje przyjelismy od Pana.
Lecz została rozpatrzona negatywanie .
Dostał Pan uzasadnienie.
Jesli Pan sie z nia nie zgadza Prosze udowodnic swoja racje np przez rzeczoznawce osobe nie związaną z nami ani z Panem i jej wypowiedz będzie tu decydujaca.

Ja: Jakoś nigdy zwykła żarówka nie spaliła mi się wcześniej jak po kilku latach, więc nie było potrzeby reklamować. Dziwi mnie tok pana myślenia. Jeśli klocki hamulcowe rozpadły by się po dwóch miesiącach jestem pewien, że uczciwy sprzedawca przyjął by reklamację.
Pan ma swoje stanowisko, ja mam swoje. Po opublikowaniu zaistniałej sytuacji duża grupa innych osób też już ma swoją opinię na ten temat (proszę zerknąć na link w komentarzu).
To żarówki mają być przystosowane do auta, nie odwrotnie- filtr powinien być w żarówce! Sprzedajecie po prostu chiński bubel chwaląc przy tym jakie to żarówki są wspaniałe.
Nie mam zamiaru więcej ciągnąć dyskusji na ten temat i prowadzić interesów z waszą firmą.

...

Chyba mnie ten Pan przekonał.. Szkoda zachodu, niech ewentualni klienci firmy poczytają i zdecydują sami.
...
Przyszła paczuszka od firmy, w niej pisemko:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli podsumowując: dwie żarówki za 30zł, do tego dochodzi przesyłka 7zł + wysyłka reklamacji około 3zł + 19zł koszta logistyczno-serwisowe (??) ... Mamy 60zł. Raz, że piechotą nie chodzi, dwa- nie ma znaczenia czy ktoś kogoś robi na szaro o 5zł czy 500zł.
Oczywiście nie było nigdzie wcześniej mowy o dodatkowych kosztach i tych 19zł nie mam zamiaru płacić.

Nie polecam robienia transakcji z Carledtuning (Concord)

__________________
http://img339.imageshack.us/img339/7...deocopyzn5.jpg
Jazda motocyklem to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu.

Ostatnio edytowane przez Gordi63 ; 28-08-2010 o 08:44
Gordi63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 21:44   #2
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: O tym, jak carledtuning traktuje klienta w sprawie gwarancji ...

Pomijam meritum całej sytuacji, ale jedna rzecz mnie ujęła - formularz noty serwisowej. Napisany jest profesjonalnie, fachowym i poprawnym językiem, szczególnie nad 3-cią rubryką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.