Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2009, 22:38   #1
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Zapadnięty pedał sprzęgła

Witam,

Przedwczoraj spotkała mnie niemiła przygoda z pedałem sprzęgła. Podczas wykonywania manewru skręcania w prawo z niedużą prędkością pedał sprzęgła "wpadł w podłogę", a po chwili samochód zgasł. Po jego ponownym odpaleniu pedał nie wrócił do swojej poprzedniej pozycji, ale można było jechać bez większego problemu (sprzęgło zbierało w momencie, gdy pedał znajdował się przy samej ziemi).
Po przejechaniu kilku km samochód został zgaszony na około 30 min. Po ponownym odpaleniu samochodu pedał nadal znajdował się w tej samej pozycji tuż nad płytą podłogową. Po kilkukrotnym wciśnięciu i zwolnieniu pedału sprzęgła, pedał powrócił do normalnej pozycji. Od tego momentu sprzęgło zaczęło działać tak jak do tej pory - bezawaryjnie. Bardzo rzadko wydaje się, że podczas ruszania trzeba je minimalnie dłużej przytrzymać.

Nie ma ubytków płyn hamulcowego. Brak wycieków w okolicy łączenia skrzyni biegów.

Nie mam objawów uszkodzonego koła zamachowego dwumasowego (brak wibracji, pulsowania pedału sprzęgła, stuków, etc.). Sprzęgło działa bez zarzutu.

Dzisiaj zauważyłem (tylko raz, bo po przejechaniu 5 km dźwięk ustał, ale będę to jeszcze obserwował), że w okolicy koła od strony kierowcy słychać bardzo delikatny i prawie niesłyszalny pisk.

Zastanawiam się, który element (na pewno hydraulika) daje o sobie znać - wysprzęglik czy pompa sprzęgła.

Pozdrawiam,
jurek_13.


Ostatnio edytowane przez jurek_13 ; 14-08-2009 o 22:41
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 22:48   #2
jason1980
ford::average
 
Avatar jason1980
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-02-2006
Skąd: Great Harwood
Model: Ford Mondeo titanium x 2008 2.2 tdci
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Ja tak mialem jak juz tarcza i docisk mialy dosc. Zdazalo sie to sporadycznie (moze ze 3 razy). Po wymianie tych 2 elementow objawy ustaly.
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Łukasz
http://img136.imageshack.us/img136/7069/stopkafn6.th.jpg
jason1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 10:26   #3
jarkom
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2006
Model: mondeo
Silnik: tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Być może pada pompka przy sprzęgle (ta przy pedale)...
__________________
Jarek
jarkom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2009, 11:02   #4
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Cytat:
Napisał jarkom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może pada pompka przy sprzęgle (ta przy pedale)...
Można to jakoś zdiagnozować w warunkach polowych?
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 08:25   #5
Rad3B
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-08-2008
Skąd: Wołomin
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Ja miałem tą samą opcję ,lecz u mnie padło łożysko sprzęgła (ono jest montowane w skrzyni) koszt takiego to 1100zł w komplecie z dociskiem oraz sprzęgłem z lukasa oryginał jest jeszcze droższy .
Rad3B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 08:26   #6
Rad3B
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-08-2008
Skąd: Wołomin
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Możesz odpowietrzyć te łożysko ale to jest rozwiązanie chwilowe na pare dni.
Rad3B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 20:58   #7
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Cytat:
Napisał Rad3B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem tą samą opcję ,lecz u mnie padło łożysko sprzęgła (ono jest montowane w skrzyni) koszt takiego to 1100zł w komplecie z dociskiem oraz sprzęgłem z lukasa oryginał jest jeszcze droższy .
Właśnie moje podejrzenia padają na wysprzęglik. Czekam, aż pojawi się jakiś wyciek w okolicach miejsce jego montażu.

Ew. mogą wystąpić problemy z pompą sprzęgła. Ale nie można jednoznacznie określić w czym problem dopóki coś nie padnie/pojawi się wyciek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie chciałbym wymieniać niepotrzebnie zarówno pompy jak i wysprzęglika.
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 21:02   #8
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Zauważyłem ciekawą ofertę:

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Cena "typowa"
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tańszy, ale rzekomo ten sam wysprzęklik (bez opakowania).

Czy ktoś już tak kupował?
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 21:49   #9
jarkom
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2006
Model: mondeo
Silnik: tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

U mnie ta przypadłość (pedał który nie odbija do końca) pojawia się rzadko, ale zaczeło się to dziać po wymianie sprzęgła (kompletu) i koła masowego na nowe...
__________________
Jarek
jarkom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 08:19   #10
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Zapadnięty pedał sprzęgła

Jurek ja wymieniłem wysprzęglik ponieważ nie mogłem zmienić biegów podczas uruchomionego silnika i od tego czasu zdarza się, że pedał sprzęgła opada mi tak do połowy wysokości po czym wraca do normalnej wysokości. Stawiałbym na pompkę ale na razie nie mam środków, żeby tym się zająć.

Na twoim miejscu najpierw zajrzałbym do pompki (koszt niższy niż wymiana wysprzęglika), jak pisałeś sprzędło działa prawidłowo. A jak nie pomoże to radze wymienić od razu cały komplet sprzęgła razem z dwumasą (zapłacisz nieco więcej ale nie będziesz musiał co pół roku dawać 800zł kolesiowi w warsztacie, ja wymieniłem sam wysprzęglik i teraz żałuje, że nie wymieniłem wszystkiegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.