Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2009, 09:14   #1
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Exclamation zapadnięte sprzęgło

witam
mam problem, bo w moim mondku podczas jazdy, gdy chciałem zmienić bieg sprzęgło wpadło w podłogę i nie odskoczyło. bieg jednak był wbity bo autko pojechało dalej. niestety po wyłączeniu silnika i po ponownym włączeniu sprzęgło nadal jest w podłodze, a biegi nie wchodzą.
ktoś już opisywał podobny przypadek jednak tam gościowi sprzęło po pewnym czasie odbiło, a u mnie lezy w podłodze. tuż przed awarią dało się słyszeć delikatny i cichy pisak dobiegający z pod maski, a zaraz potem sprzęgło wpadło w podłogę.
RATUJCIE
co się stało???
mondeo mk3 2.0tdci 116koni

pozdrawiam

po dokładniejszym przyjrzeniu się na obudowie skrzyni biegów jest wyciek. gdy naciskałem na sprzęgło (po dolaniu płynu hamulcowego) wyciek sie powiększał, a gdy w zbiorniczku brakowało płynu wyciek ustawał. co jest przyczyną awarii i ile ta "przyjemność" będzie mnie kosztowała?? niestety jestem świeżym posiadaczem mondka i mechanika tego samochodu to dla mnie czarną magią, więc proszę Was o pomoc.


Ostatnio edytowane przez fxgold ; 18-08-2009 o 10:42
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 10:20   #2
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

niestety czeka cie wizyta u mechanika... prawdopodobnie padł wysprzeglik. Czy wczesniej kiedy wciskales sprzeglo slyszales piszczenie ?

Płyn sprawdza sie dlatego ze czesto go ubywa (przecieka) kiedy wysprzeglik jest do wymiany.

Moze tez to być teoretycznie pompa sprzegla
Zapowietrzony układ (przy powyższych zawsze się zapowietrzy)

Lub też pękło słoneczko sprzęgła i łożysko wyciskowe weszło do środka. (przy wciskaniu sprzegla słychać pisk) - mam to tez u siebie, a poniewaz mam juz nalatane 160k km, do wymiany bedzie komplet:
- sprzeglo regenerowane Forda
- dwumasa LUK
- uszczelniacze pół osiek
- uszczelniacz wału
- wysprzeglik
- nowe śruby do koła
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka

Ostatnio edytowane przez kuzek ; 18-08-2009 o 10:28
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 11:56   #3
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

piszczenie było słychać parę minut wcześniej, ale tylko na zapiętym biegu, podczas wciskania nic nie piszczało, ale widziałem przy próbie odpowietrzenia wyciek. nie wiem co jest ze słoneczkiem, ale gdyby było pęknięte to by hałasowało ,a żadnego odgłosu poza cichym piszczeniem nie było. potem dwa razy wcisnąłem sprzęgło i po zawodach. sam wysprzęglik to nie taka kosztowna sprawa, ale nie mam w okolicy żadnego warsztatu który zrobi mi to w ciągu najbliższych dwóch trzech dni. i tu dopiero zaczyna się problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 12:03   #4
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

W którym miejscu zaobserwowałeś wyciek?
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 12:49   #5
fxgold
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo mk3, fiesta mk7
Silnik: 2.0 tdci 115 KM, 1.4 98 KM
Rocznik: 12.2005, 2009
Postów: 160
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

dokładnie w miejscu montażu wysprzęglika do obudowy skrzyni biegów. podczas odpowietrzania płyn wyciekał na zewnątrz z pod osłony gumowej chroniącej króciec dolotowy płynu i odpowietrznik. mam nadzieje że nie trzeba wymieniać nic poza wysprzeglikiem??

Ostatnio edytowane przez fxgold ; 18-08-2009 o 21:14
fxgold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 10:44   #6
kubas1313
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

wczoraj moje auto "zachorowało" na zapadnięte sprzęgło, oto objawy:
1. przy zapalaniu na wciśnietym sprzęgle bardzo brzydki metaliczny pisk + mrugajaca sprężynka - od razu zgasiłem auto
2. podczas jazdy zauwazyłem, że pedał sprzęgła jest zapadnięty, jednak pracuje w zakresie ok 2 cm. i bez problemu, zgrzytów i zacięć można bylo zmieniac biegi
3. "podniosłem" pedał nogą i wszystko wróciło do normy, przejechałem ok 50 km w miejskich korkach i nic złego sie nie działo
4. zbiorniczek płynu hamulcowego jest pełen
5 nie zauważyłem nigdzie w okolicach skrzyni wycieków

i wszystkie te objawy jakoś nie składaja mi się w spójna całość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(
co może sie dziać ??
kubas1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 16:10   #7
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

wysprzeglik. lepiej wymienic cały komplet. Troche kosztuje ale starcza na kolejne 150tys km. Cena ok. 2500PLN (z robocizną)
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 19:42   #8
kubas1313
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

Cytat:
Napisał kuzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wysprzeglik. lepiej wymienic cały komplet. Troche kosztuje ale starcza na kolejne 150tys km. Cena ok. 2500PLN (z robocizną)
1 co rozumiesz przez cały komplet ???
ja znalazłem coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy to o to chodzi ??
2. czy nie dodałeć 1 zera za dużo ?? za 2500 to można chyba sprzęgło z dwumasa wymienić ??
kubas1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 23:48   #9
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

[QUOTE=fxgold;1226643]witam
mam problem, bo w moim mondku podczas jazdy, gdy chciałem zmienić bieg sprzęgło wpadło w podłogę i nie odskoczyło. bieg jednak był wbity bo autko pojechało dalej. niestety po wyłączeniu silnika i po ponownym włączeniu sprzęgło nadal jest w podłodze, a biegi nie wchodzą.
ktoś już opisywał podobny przypadek jednak tam gościowi sprzęło po pewnym czasie odbiło, a u mnie lezy w podłodze. tuż przed awarią dało się słyszeć delikatny i cichy pisak dobiegający z pod maski, a zaraz potem sprzęgło wpadło w podłogę.
RATUJCIE
co się stało???
mondeo mk3 2.0tdci 116koni

pozdrawiam

po dokładniejszym przyjrzeniu się na obudowie skrzyni biegów jest wyciek. gdy naciskałem na sprzęgło (po dolaniu płynu hamulcowego) wyciek sie powiększał, a gdy w zbiorniczku brakowało płynu wyciek ustawał. co jest przyczyną awarii i ile ta "przyjemność" będzie mnie kosztowała?? niestety jestem świeżym posiadaczem mondka i mechanika tego samochodu to dla mnie czarną magią, więc proszę Was o pomoc.[/

witaj ja w moim mondku wymieniałem całe sprzęgło i dwumase ale powiem ci ze moję sprzegło jest dobre a wysprzęglik mam dobry jak byś potrzebował to daj znać mój przebieg to 125 tyś jak było wymienione
pozdrawiam jarkmerk



Ford Mondeo 2.0 TDCI 130 PS
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 10:07   #10
Rad3B
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-08-2008
Skąd: Wołomin
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 53
Domyślnie Odp: zapadnięte sprzęgło w mondeo

Mi też kiedyś pedał wpadł w podłogę i wyciek miałem , i okazało się że ten niby wysprzęglik (łożysko ) było rozsypane .Zakupiłem z LUKA komplet sprzęgła z tym łożyskiem koszt 1050zł,samo łożysko w serwisie to koszt 1200-1300zł więc miałem zrobione sprzęgło gratis .Problem z ginął po wizycie u mechanika.
Rad3B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.