Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2011, 13:37   #1
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Trzęsie autem przy dodawaniu gazu

Witam,

Zauważyłem u siebie dziwny objaw, a mianowicie po odpaleniu auta i lekkim dodawaniu gazu (czytaj powoli) [na postoju] zaczyna trząść silnikiem co przenosi się na całe auto, podobnie się dzieje w czasie jazdy ale jest to mniej odczuwalne niż na postoju. Występuje to w zakresie obrotów do ok 2500.
Jeżeli dodam bardzo dynamicznie gazu (czy na postoju czy w czasie jazy) problemu nie ma.

Co do auta - wtryski po regeneracji, wymiana filtrów paliwa, powietrza, czyszczenie EGR + kolektor, sprawdzone rury od turbo (wszystkie OK), wymieniony olej + filtr, nowe sprzęgło oraz koło dwumasowe, nowy czujnik położenia wałka rozrządu.

Nie wiem czy dobrze myślę ale do głowy przychodzi mi jakaś poduszka pod silnikiem lub skrzynią... ?!

__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 19:09   #2
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Trzęsie autem przy dodawaniu gazu

u mnie jest podobnie tylko przy obrotach około 1400-1600 (na postoju na N). Nowa dwumasa (ze starą było tak samo). Nowe koło pasowe i napinacz i rolki (ze starym zestawem było tak samo). Nie przeszkadza to w niczym więc się dalej nie zaglebiałem. ale jesli ktoś miałby jakiś pomysł to chętnie bym się dowiedział co może byc przyczyną :-). Być może faktycznie sa to poduszki silnika i skrzyni. sam nie wiem.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 18:03   #3
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Trzęsie autem przy dodawaniu gazu

Dzisiaj zauważyłem że te drgania (trzęsienie) przenosi się nawet na auto na biegu jałowym bez dodawania gazu kiedy stoję np. na światłach.
Co do trzęsienia w czasie jazdy to zauważyłem że podczas przyspieszania nawet obrotomierz nie idzie gładko tylko skacze tak jak by się dławił ....
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 18:56   #4
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Trzęsie autem przy dodawaniu gazu

Kurcze ja tez skłaniam się ku tej poduszce pod silnikiem ale ręki nie dam odciąć, tylko dziwi mnie ten objaw skaczących obrotów... czy to ma jakiś związek z poduszką ...
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 19:12   #5
Gieronimo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2011
Skąd: WEJHEROWO
Model: focus mkII
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Trzęsie autem przy dodawaniu gazu

problem z obrotami można zdiagnozować na komputerze. moze jakiś przewód od intercolera?
Gieronimo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 09:39   #6
adlerek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: szczecin
Model: MK II
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 12.1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Trzęsie autem przy dodawaniu gazu

a ja wymieniłem poduche na nowa, i telepie mi fura, tylko przy dodawaniu gazu...dziwne, chyba,że mam uszkodzone sanki bo tarczanajechaem przy wymianie wahacza, ale to przecież skręca się śrubą i po sprawie ...poducha jest tak sztywna,że nie ruszysz silnika o gram, stara znowu , lak ruszysz silnik to o 4-6 cm przód tył, i nie ma drgań, ...co jest grane...nowe wahacze, a...zaznaczę,że tylko przy dodawaniu gazu, na luzie i hamowaniu nic...czyli jakby za twarda poduszka, no dąłem zamiennik...oczywiście:0
adlerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.