Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2017, 21:51   #231
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

z czasem wywali błędy od egr, trzeba wyprogramować

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 09:02   #232
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dieslu nie masz WN
to oczywiste - jakoś tak 2.0 140 mnie zasugerowało, że to benzyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 19:19   #233
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cześć Koledzy!
Możecie polecić jakiś warsztat na południu Krakowa (może dojadę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) gdzie można zdiagnozować i naprawić usterkę (chyba sprzęgło lub coś z nim związane).
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 10:16   #234
kuziem
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-08-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cześć.
(Ford Fusion 2008r 1.4 diesel) Po ostatnim przeglądzie stwierdzono wyciek na silniku. Zostały zdiagnozowana 2 wycieki i naprawione, natomiast dostałem też informacje, że najprawdopodobniej mam też wyciek z turbiny. Po 3 tygodniach silnik nie wrócił do stanu z przez naprawy ale powoli "coś" na nim się pojawia. Zatem pytanie, czy ktoś robił z turbiną w Krakowie i może polecić solidną osobę która nie naciąga a pobiera realną kwotę za naprawę. W salonie w którym była ta naprawa mechanik powiedział, że jeśli turbina będzie do robienia to będzie to koszt około 2000-2500zł - czy jest to możliwe?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
kuziem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 21:54   #235
Paweł Szczepanowicz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Kto poleca dobrego mechanika do forda? Sprawdzonego, nie naciągającego i takiego, do którego nie będę musiał się wracać się coś zepsuł?

Bump: Kto poleca dobrego mechanika do forda? Sprawdzonego, nie naciągającego i takiego, do którego nie będę musiał się wracać się coś zepsuł?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 17:52   #236
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

A Ci co są wymienieni w tym temacie to czemu nie mogą być? Dzwoniłeś może do któregoś z nich?
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 20:30   #237
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cytat:
Napisał kuziem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.
(Ford Fusion 2008r 1.4 diesel) Po ostatnim przeglądzie stwierdzono wyciek na silniku. Zostały zdiagnozowana 2 wycieki i naprawione, natomiast dostałem też informacje, że najprawdopodobniej mam też wyciek z turbiny. Po 3 tygodniach silnik nie wrócił do stanu z przez naprawy ale powoli "coś" na nim się pojawia. Zatem pytanie, czy ktoś robił z turbiną w Krakowie i może polecić solidną osobę która nie naciąga a pobiera realną kwotę za naprawę. W salonie w którym była ta naprawa mechanik powiedział, że jeśli turbina będzie do robienia to będzie to koszt około 2000-2500zł - czy jest to możliwe?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
zadzwoń do BOSH GŁADYSEK na Bora Komorowskiego. Z tego co wiem dobrzy spece do regeneracji. Zapytaj jaki koszt regeneracji, A montaż demontaż załatw sobie gdzieś indziej bo za to dużo mogą wziąć. Choć zapytaj miał byś na miejscu.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 16:33   #238
Joy_Mellon
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 11-06-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDDi 115 kM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Witam
W moim 15 letnim mondku, którym jeżdżę już 11 lat zaczyna powoli szwankować silnik. Do tej pory jeździłem do p. Staszka w Niepołomicach. Raczej mogę polecić, ale tanio nie jest. Poza tym ciężko uzyskać jakieś informacje. Trochę tajemniczy gość. MOndek na przeglądzie przy pomiarze spalin - zabrakło skali. Kopci przy dodawaniu gazu i jest dziwny szum, syk przy ok. 2000 obr. Silnik ufajdany olejem. Nie wiadomo, czy to pompa wspomagania tak go urządziła? Zauważyłem przy wtryskiwaczach było mokro, szczególnie przy tym z prawej strony (patrząc od strony silnika). Wyczyściłem i póki co jest sucho. Próbuję sam ogarnąć temat, bo nie śmierdzę obecnie kasą, ale kiepsko mi to idzie. Czytam forum od lat i wnioskuję, że powinienem przeczyścić dolot, EGR, sprawdzić turbo (było regenerowane pod Wieliczką ok.80 tys. temu) i nie wiadomo, co jeszcze. Może ktoś z Kolegów bardziej siedzących w temacie chciałby rzucić okiem, coś doradzić?
Joy_Mellon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 16:52   #239
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Witam szukam pomocy gdzieś w okolicy Krakowa. Jestem na wywczasach w miejscowości morsko. Coś mi szwankuje w aucie. Gdy jechałem tu z Gdańska auto dobrze szło nie było problemów na autostradzie. Po wjechaniu na drogi wojewódzkie miałem wrażenie że straciło moc. Teraz jestem tego pewny dodatkowo zapaliła się kontrolka silnika, prędkość Maks 150-160 km na piątym biegu praktycznie się nie rozpędza. Silnik pracuje równo ale jedzie jakby ciagal przyczepę zapalanie niskie ok 6 na 100. Gdzie najbliżej mogę znaleźć kogoś z programem do czytania błędów, mogę podjechać. Proszę o pomoc jeszcze tydzień mam tu być auto szwankuje a cały plan oparty na jednodniowych wypadach autem szlak trafia. Jakby ktoś mógł podpowiedziec najbliższego fachowca choćby sms z numerem. Piotr 0698486690. Ciężko u mnie dojsciem do sieci.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2017, 11:35   #240
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Hejka mała aktualizacja kontrolka silnika zgasła ale problem z przyspieszaniem pozostał. Gdy silnik się rozgrzeje turbo znika, to jest nie czuć doładowania powyżej 2000 obrotów, olej jest troszkę mniej niż pół stanu. Nie ma śladu emulsji po pęknięciu uszczelki pod głowicą.czy też braku płynu.

Jedzie ale dziś na zakopiance prawie nie wysiadłem go popchnąć.

Edycja na 29.06.2017.
Wróciłem do siebie, po drodze zatrzymałem się na stacji benzynowej by odpocząć i auto po prostu odżyło znaczy jechało normalnie.
Chciałem podziękować za odzew, nie podjechałem ale było miło wiedzieć że jest do kogo się zwrócić.

Ostatnio edytowane przez Obiboc ; 29-06-2017 o 16:37
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.