Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2009, 14:22   #1
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Question obroty wahają się miedzy 500/600 a po upływie 5-7 s wchodzi na właściwe

Witam serdecznie.
Panowie mam pytanie, czy silnik krokowy w tym modelu co posiadam może być powodem tego że Mondek postoi ( załóżmy kilka godz bądz przez noc w garaży) odpalam go i przez kilka sekund obroty wahają się miedzy 500/600 a po upływie 5-7 s wchodzi na właściwe 900 obr, w tym czasie gdy tak się dzieje nie ma mocy i praktycznie pedał gazu jest bezużyteczny i strasznie słaby jak ruszam po chwili jest ok,

trafiłem jakiś felerny pojazd i same problemy z nim, miałem poprzednio focusa i nie wiedziałem co to problem z samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

proszę o pomoc

dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 19:06   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

w tddi nie masz silniczka krokowego przyczyną mogą być wtryski może jakaś świeca ci nie grzeje
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 19:31   #3
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

postanowiłem dokładniej opisać swój problem:
Załóżmy dzisiaj poszedłem do garażu, Mondek stał przez nocy. Odpalam go bez problemu lecz od razu wchodzi na obroty 500/600 i jest strasznie słaby jakby miał zgasnąć i w tym czasie nie działa pedał gazu (nie reaguje), po upływie 5-7 sekund wchodzi na obroty 900 i chodzi równo, lecz nie ma siły przejadę ok 50 m i jest już Ok ( jak bym w tym czasie go wyłączył tz nie zagrzał się dostatecznie, uruchomi się idealnie bez powyżej opisanych objawów.
pokonuję np trasę załóżmy 20 km jest GIT, postanawiam się zatrzymać jest zagrzany wyłącze go i jak chce go zaraz odpalić jest lipa , włącza się bez problemu, świeci brak ładowania i gaśnie po 15 sek, jak odczekam 10 min, mogę kontynuować jazdę.
Chce dodać że zauważyłem wadliwy termostat gdyż jak jadę złapię temp. rzędu 90 s i jak się zatrzymam nie wyłączając Mondka temp spada do 0 stop,a powinien temp. trzymać. Czujnik położenia wału korbowego wymieniłem jak ktoś sugerował, nie podchodzę po wymianę czujnika wałka rozrządu gdyż mój pojazd nie wyłącza się podczas jazdy
Panowie pomocy gdzie szukać problemu,
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 20:38   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

podłącz go pod kompa sprawdź czy nie ma żadnych błędów jeżeli nie ma to należy sprawdzić czujnik temperatury do ECU jeżeli jest dobry to winna może być pompka paliwa jeżeli jest u ciebie która znajduje sie w okolicach zbiornika paliwa posprawdzaj to i napisz czy coś ci nie działa i czy pomogło
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 21:39   #5
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłącz go pod kompa sprawdź czy nie ma żadnych błędów jeżeli nie ma to należy sprawdzić czujnik temperatury do ECU jeżeli jest dobry to winna może być pompka paliwa jeżeli jest u ciebie która znajduje sie w okolicach zbiornika paliwa posprawdzaj to i napisz czy coś ci nie działa i czy pomogło
zrobię jak piszesz, powiedz mi kolego czy chodzi Ci o czujnik temp silnika pisałeś "czujnik temperatury do ECU" czy to to samo ? sorki ale nie jestem mocy w tej tematyce
pozdro dgrabo1
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 22:37   #6
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

chodzi dokładnie o czujnik temp ktory daje sygnał do komputera samochodu
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 22:57   #7
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi dokładnie o czujnik temp ktory daje sygnał do komputera samochodu
dziękuje

pozdrawiam dgrabo1
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 00:02   #8
///luk
ford::average
 
Avatar ///luk
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo titanium x,focus 1.6
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

mam podobny problem w 2.2 tdci jak silnik jest zimny to auto zachowuje sie tak jak kolega opisal,po odpaleniu przez kilka sekund ma niskie obroty i nie reaguje na gaz,po kilku sekundach wszystko wraca do normy-niie mam juz pomyslu co to moze byc,moze u mnie to wtryski bo nawet na cieplym silniku glosno klekocze
///luk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 00:54   #9
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

dgrabo1 jak dojdziesz do przyczyny tego, to daj znac w tym temacie, kolega ma ten sam problem.
zgóry dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 07:26   #10
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

Witam,

U mnie było podobnie (tylko w TDCi), ale na zimnym palił od ręki - ciepły jak u Ciebie (niskie obroty, szarpanie, kopcenie na biało/niebiesko, brak reakcji na pedał gazu).

Problem znikł po wgraniu nowego softu. Tzn... ciut się odwróciło... pali od ręki na zimno i ciepło, ale na zimno trochę poszarpuje i przez chwilę kopci na biało-niebiesko. Po ruszeniu wszystko jest OK


Pozdr
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.