Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2010, 12:16   #1
Krzychu1989
 
Postów: n/a
Domyślnie Opinie na temat 1.8 TDCi 115KM

Witam wszystkich forumowiczów, jestem studentem i szukam samochodu dla siebie, będzie to pierwszy moj samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napaliłem się na forda focusa, siostra ma takiego i samochodzik super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko, że ma z silnikiem 1.8TDDi, 250tys nalatane i auto jak nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz takie moje pytanko, czy 1.8TDCi będzie równie wytrzymały? Brat ma w mondeo 2.0 TDCi 130KM i wlasnie tego skrótu TDCi trochu się obawiam( fakt faktem auto było zajechane :/, tak konkretnie), bo ma wymienione prawie wszystko... :/ Mnie niestety na takie naprawy nie będzie stać. Czy jeśli samochód bedzie zadbany i nie zajechany będzie mi słuzył długo? I najważniejsze te silniki maja łancuszek czy pasek rozrządu.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 13:07   #2
phantom-kk
ford::advanced
 
Avatar phantom-kk
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 321
Domyślnie Odp: Opinie na temat 1.8 TDCi 115KM

Tak patrząc po forum to jednak tddi jest mniej zawodne ("staromodne" turbo, niskie ciśnienia w układzie paliwowym, brak dwumasy), a ewentualne naprawy dużo tańsze. Zadbany tddi po 2001 roku (po liftingu) zapewni spokojniejszą eksploatację.
phantom-kk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 14:26   #3
Krzychu1989
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opinie na temat 1.8 TDCi 115KM

Hmm tez tak mi sie wydaje, TDCI juz chyba napiszpikowany elektronika jest, a TDDI o ile dobrze sie orientuje to dosc prosty jest. Jak jeździłem TDDi to dynamika wystarczajaca dla mnie była, az az, na autostradzie bez zadnych kompleksów się nim jeździło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli mówisz TDCi odpuscic sobie bo moze podzielic los tego 2.0TDCi w mondeo brata?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 17:46   #4
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: Opinie na temat 1.8 TDCi 115KM

To ja Ci powiem jako użytkownik TDCi kup coś innegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 19:10   #5
Krzychu1989
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opinie na temat 1.8 TDCi 115KM

Cytat:
Napisał maciej851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja Ci powiem jako użytkownik TDCi kup coś innegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Az taki zły ten silnik??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 21:27   #6
phantom-kk
ford::advanced
 
Avatar phantom-kk
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 321
Domyślnie Odp: Opinie na temat 1.8 TDCi 115KM

Zdecydowanie bardziej problematyczny od xxDi. Jeśli 90KM Ci wystarcza to z eksploatacyjnego punktu widzenia starszy silnik jest zdecydowanie lepszy.
phantom-kk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.