Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2011, 20:52   #51
mariusz133
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: poznan
Model: focus
Silnik: 18tddi
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Mam podobne problemy z wolnymi obrotami na światłach,klima chodzi równo po wyłączeniu, klimy zaczyna czasami przebierać ale jak wyłączę światła to chodzi nierówno cały czas. Dodam przebieg 220tys.
Wlałem STP do czyszczenia wtrysków jest mała poprawa zobaczymy -świtełko w tunelu-Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mariusz133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2011, 19:26   #52
czaperek
ford::beginner
 
Avatar czaperek
 
Zarejestrowany: 20-06-2010
Skąd: Kłodzko
Model: Ford focus Trend
Silnik: 1800
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

U mnie, w mojej foczce dzieje sie tak ze... Gdy odpale silnik (zimny) chodzi wzorowo, wystarczy ze troszeczke sie zagrzeje i juz obroty faluja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po podlaczeniu foczki do KTS wyswietlil blad 3ego wtrysku. Po jakims czasie znow podlaczylem i nie bylo zadnego bledu. Mam juz tak rok czasu i nie wiem co mam zrobic. kazdy mechanik mowi cos innego, to nie sztuka wywalic pieniadze na czesci ktore sa zbedne...:/ macie moze jakies pomysly ???
czaperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 13:35   #53
czorilo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2012
Model: MK1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Witam,
w moim Focusie padła pompa wtryskowa...
Dałem jednej firmie do naprawy sterownik - zrobili zapłaciłem 500zł przejechałem 8 km i auto znowu zgasło i nie chciało odpalić. Podobno zawór na pompie się zacina i przez to elektronika dostaje po tyłku.
Teraz pytanie do Was co zrobić abym autkiem mogl spokojnie pojezdzic przez 3-4lata.
Regeneracja, wymiana??
Bardzo bym prosił o pomoc i ewentualne kontakty do firm zajmujących się profesjonalną naprawą tej części...
na alledrogo znalazłem firme: Electric-Service s.c.
Korzystał ktoś z ich usług?
czorilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 19:55   #54
umbro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1800 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie pompa wtrysku

Cześć,
Pytanie mam do osób, które miały problemy z pompą wtrysku. Moja foka ostatnio zgasła na dojeździe do skrzyżowania, nie udało mi się już odpalić, zaświeciły się diody od świec i oleju. Mechanik odczytał kod błędu i stwierdził : problem z egr oraz pompą wtrysku. Po skasowaniu błędu auto jeździ, dziś przejechało 200 km i jest ok. Mam w planach wymienić tą pompe , jednak pytanie do was , czy jest jakiś domowy sposób na "odtrucie" tej pompy, która można zasyfiła się złej jakości paliwem lub nabrała wody ? Widziałem na stacjach benzynowych takie polepszacze do diesla, czy to może trochę pomóc ?
umbro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 11:51   #55
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

powiem tak-jezeli wina byla by po stronie zaworu dawki wtrysku to silnik by zle pracowal-wiec takie wyjasnienia po naprawie sterownika ze to wina pompy to istna bzdura.

2 razy wymienialem u siebie tranzystorek bo po 1 naprawie po kilku latach sie rozlutowal. Pompa oryginalna od nowosci ma ponad 300kkm najechane i nic sie nie dzieje i niemam zadnych problemow. Dlatego w 90%przypadkow mysle ze winne sa albo zle tranzystorki albo pozamieniane sterowniki-bo kazda pompa musi miec swoj sterownik bo ma mapy do swoich ustawien.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2014, 19:18   #56
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Witam. Podepnę się pod temat. Moja foka też padła. Diagnoza pompa wtryskowa. No i mam dylemat co robić. Kupić zresetowaną używkę czy regenerować moją. Auto ma 160tys przebiegu ( na 95% pewny ) bez większych śladów rudej. Do awarii chodziło jak zegarek. Mam namiary na firmę która zrobi regenerację, da 2lata gwarancji bez limitu kilometrów. Tylko cena ok 2800zł. Auto warte jest z 7tys. Czy warto?
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 19:09   #57
hardzio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 97
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

ja w mondeo TD, sporo mniej wartym kupilem uzywke pompe z gwaranacja rozruchową o takim samym nr seryjnym i bylo to najlepsze rozwiazanie za 500zl zamiast placic grube setki na specjalistow, wiadomo kwestia pewnego źródła i rzetelnego sprzedawcy takiego elementu ma kluczwe znaczenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hardzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 21:15   #58
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Cytat:
Napisał 1floyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Podepnę się pod temat. Moja foka też padła. Diagnoza pompa wtryskowa. No i mam dylemat co robić. Kupić zresetowaną używkę czy regenerować moją. Auto ma 160tys przebiegu ( na 95% pewny ) bez większych śladów rudej. Do awarii chodziło jak zegarek. Mam namiary na firmę która zrobi regenerację, da 2lata gwarancji bez limitu kilometrów. Tylko cena ok 2800zł. Auto warte jest z 7tys. Czy warto?
pompa padla calkiem czy sam sterownik ? jak na 160 tys to niemozliwe zeby pompa padla mechanicznie chyba ze na blocie jezdziles. Jak sam sterownik to koszt 300-700 pln.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 16:06   #59
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

Hardzio. Też nad tym myślałem. Kupel też tak zrobił. Kupił trochę drożej też z gwarancją rozruchową. Pół roku jeździł i lipa. Źródło było pewne ale do używki nikt nie wejdzie. 2x koszt wymiany, plus uszczelniacze, kodowanie pompy, wyszło podobnie co moja po regeneracji.
Uziu. Padł sterownik oraz zawór dawki, zawór przyspieszenia kąta wtrysku. Zawór dawki zatarł się, a zawór kąta dopadła korozja. Jeżeli chodzi o paliwo to tankuję tylko na Shelu bo mam stację 200m od domu. Jak dłuższa trasa to V-power. Filtr paliwa wymieniany regularnie, żadne wynalazki tylko MAN, BOSCH, lub Motocraft. Co 30000 tys dodatek STP do czyszczenia wtrysków. Fachman od pomp sam był zdziwiony że się wysypała. Mówi że w te pompy się sypią jak " domki w Czeczeni". I w Fordach, i w Oplach, BMW i Audi też to dotyczy. Sam symbol VP mówi że będą kłopoty.... Problemem w nich jest sterownik, jak i w/w zawory. Przyczyną ich padania jest przebieg, lub częsty rozruch. W fokach brak jest elektrycznej pompy wstępnej, takiej jak później Ford wstawił w mondkach TDDI. Przy słabnącym zaworze zwrotnym pompa wykonuje kilka obrotów z obniżonym ciśnieniem co przyciera zawór dawki. Umieszczony nisko zawór przyspieszacza często koroduje, bo wilgoć zawarta w paliwie tam się odkłada. Tak pokrótce wytłumaczył mi to pompiarz. Do faceta mam zaufanie bo znam kilka osób którym robił pompy czy wtryski i to CR. Zdanie mają jedno: drogi ale dobry. Nie naciąga koszty, ale też nie idzie w półśrodki. Ma autoryzację BOSCh-a i spore doświadczenie. Kurcze sam nie wiem co robić. Auto ma mi posłużyć jeszcze z dwa lata bo mam inne spore wydatki.
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 17:05   #60
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa wymiana czy regeneracja?

o widzisz, faktycznie dziwna sprawa, ze tak szybko padla. Ale wytlumaczyl w miare logicznie, choc co do tego korodowania to moze to sie dziac ale mysle ze jak auto regularnie jest uzywane to nie powinno to sie dziac , chyba ze stoi dlugo i pompa nie pracuje.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.