Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2009, 16:47   #21
marotorun
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 DURATORQ TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

wiec jesli radiem to prosze o rade jak to zrobic bo problem wciaz istnieje.pozdrawiam

marotorun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 16:53   #22
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

wiesz co nie wiem jak to jest w MK II ale procedura jest opisane w ksiazce od samochodu.
jesli w ten sposob nie przechodzi to pewnie masz polamane kable gdzies albo cos zdechlo (stawial bym na kable)
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 17:13   #23
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

Cytat:
Napisał mcqra
Cytat:
Napisał D245
W mkI sprawdzcie czy w ogole kluczyk cos nadaje na podczerwieni (po kilkuy upadkach na glebe mogl sie po prostu popsuc)- najprosciej skierowac diode nadawcza kluczyka na obiektyw kamery video albo aparatu cyfrowego - bedzie widac na ekranie blyski
A w MKII nie będzie migać??
Ano nie bedzie - tam sygnal idzie radiem -co do mkI sprawdzalem wystarczy zwykly telefon z aparatem (to juz ma chyba kazdy)
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 21:27   #24
miko34
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: uk. cambridge
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115bhp
Rocznik: 2003
Postów: 82
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

witam wszystkich widze ze temat nadal zyje problemu kodowania kluczyka ja sie jeszcze nie poddaje nadal dzielnie walcze dzis naprawione kabelki podnoszenia tylnej lewej szybki bo tylko ona nie dzialala centralny jak wczesniej opisywalem dziala tylko z kluczyka oczywiscie i dzis znow po naprawie proba kodowania :fcp5 i lipa hmmm ale ja jestem uparty i bede szukal dalej chocbym mial wszystkie zamki pokolej bebeszyc z drzwi bo gdzies przyczyna jest dzis podczas kodowania zaobserwowalem ze po przekreceniu 3 krotnym kluczyka zapala sie dioda w drzwiach jak trzymam wcisniety guzik zamykania i 3 razy nacisne guzik otwierania a nastepnie puszcze ten guzik wcisniety na kluczyku to zaczyna mrugac dioda w kluczyku a w drzwiach nadal jeszcze chwilke sie swieci po chwili w kluczyku przestaje mrugac a w drzwiach gasnie i nadal nic :fcp5 :fcp5 nie dziala nadal w obecnej chwili wszystkie drzwi sie zamykaja oraz szybki czyli kabelki teoretycznie powinny byc sprawne ale tu trzeba sie upewnic bo pomimo ze wszystko dziala jednak moze byc jakis kabelek uszkodzony co naprzyklad nie dziala bezposrednio na jakas funkcje elektryczna w drzwiach ale wysyla tylko moze info do kompa ze wszystko jest ok i to on jest akurat walniety ale tu tego niewiem tylko sobie gdybam a ludzie co to wiedza i znaja instalacje nic nie odpisuja na posty ludzi co maja ten problem a tylko w tym temacje jest 3 ludzikow co maja ten problem ok ja dzialam dalej jak by co to napewno odpisze pozdrowionka dla wytrwalych :fcp29
miko34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 08:32   #25
marotorun
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 DURATORQ TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

hi.w moim przypadku nie wiem czy stawiac na instalacje elektr. poniewaz gdy kupilem samochod(pol roku temu)to centralny dzialal z kluczyka ale bardzo slabo(tzn tylko z bliskiej odleglosci)wiec kupilem i wymienilem baterie.po wymianie dzialalo ale zaintrygowal mnie fakt ze sa wytarte troche przyciski,mylilo wiec mi sie np.gdy chcialem otworzyc to domykalem itp.wtedy wyczytalem na forum jak kodowac centralny,sprobowalem i teraz tylko zaluje ze ruszalem.mija juz pol roku a ja dalej mam problem.oczywiscie co jakis czas proboje go rozwiazac.pozdro
marotorun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 11:20   #26
miko34
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: uk. cambridge
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115bhp
Rocznik: 2003
Postów: 82
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

witam marotorun byc moze problem tkwi w samym pilocie od centralnego swoje autko mam jakis miesiac gdy je kupowalem pilot juz niedzialal wiec niewiem jakie byly pierwsze poczatk niedzialania centralnego z pilota i w jakich okolicznosciach przestal dzialac ja mam nowe bateryjki w pilocie pilot ma dwa przyciski z jedna czerwona dioda gdy w ciskam obojetnie ktory przycisk dioda sie zapala ale moze problem jest wysylaniem podczerwieni do centralki hmmmm nieznam sie na tym i niewiem czy jesli dioda sie swieci to jest ok czy moze nawet jak sie zapala to moze byc walniety napisz jak jest w twojm pilocie i niepoddawaj sie szukaj dalej moze razem cos zwojujemy :fcp29
miko34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 19:56   #27
kooalla33
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-01-2009
Skąd: Chorzelow
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 2000
Postów: 37
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

a propo tego nadajnika na podczerwień...bo próbowałem z tym telefonem i nic się nie dzieje... da sie to jakoś naprawic (ten kluczyk)?
__________________
Pozdrawiam Tomek
kooalla33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 20:01   #28
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

zmienic baterie??
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2009, 10:52   #29
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

Szanowni forumowicze myślę, że problem związany z brakiem komunikacji centralnego zamka z nadajnikiem w kluczyku leży po stronie właśnie tego nadajnika w kluczyku. Otóż wczoraj zaabsorbowany tematem (a u mnie też nie działa - objaw przy próbie programowania identyczny jak u większości) postanowiłem rozmontować kluczyk na jego części pierwsze. Wyciągnąłem z niego baterie (nowe, niedawno wymienione), wymontowałem tą płytkę z elektroniką, pocykałem troszkę bez baterii tymi mikrowyłącznikami (co myślę spowodowało rozładowanie układu) a następnie poskładałem wszystko w całość. I dzisiaj rano o dziwo kluczyk przy pierwszej próbie programowania skomunikował się odpowiednio z centralnym zamkiem. Zaprogramował się i zadziałał w odpowiedni sposób. Ale moja radość nie trwała długo ponieważ zamek zadziałał z pilota 2 razy i koniec. Po ponownym programowaniu znowu zadziała raz albo dwa i tyle. Nie ingerowałem przy tym w instalację pojazdu dlatego sądzą, że wina za ten błąd leży po stronie nadajnika w kluczyku. Pozdrawiam walczących z tym problemem i proszę o opis dalszych kroków, jeżeli ktoś je uczyni.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2009, 13:23   #30
kooalla33
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-01-2009
Skąd: Chorzelow
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 2000
Postów: 37
Domyślnie Re: re-start centralnego zamka

Cytat:
Napisał subratri
zmienic baterie??
Są nowe a i tak nie działa :fcp25
__________________
Pozdrawiam Tomek
kooalla33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.