Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2021, 07:01   #101
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

W BCMII musisz zmienić w 3 miejscach,
jeśli dobrze pamiętam :
1 . automat na manual
2. Powershift na MMT6
3. Przełożenie główne skrzyni
I na koniec przesłać konfigurację do IPC (backup)
Pytałem o numer skrzyni - bo mi się trafiła z okresu 2010-2012 AG9R-7002-KA i na niektórych softach szarpie na dwójce, na sofcie z końcówką -DP nie szarpie ale silnik bardziej twardo chodzi. Udało mi się znaleźć fragmencik softu odpowiedzialny za szarpanie. Trzeba edytować plik binarny - przeszczepiłem kawałek softu - z -dp lub oryginalnego -fjf i nie szarpie. Numer który Podałeś to chyba numer obudowy, z tyłu skrzyni powinna być naklejka widoczna od spodu.
Pozostał mi nie rozwiązany problem sprzęgła - nowe sprzęgło LUK, nowy wysprzęglik, nowy płyn. Sprzęgło po montażu miało cofniętą regulację. Odpowietrzone. Niby wszystko ok a pedał ma duży skok jałowy, sprzęgło nisko bierze jest twarde, chyba gorzej jest po nagrzaniu. Biegi wchodzą lekko - czyli mimo wszystko wysprzęgla, nie ślizga się. Na razie brak pomysłów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg images.jpg (7.9 KB, 67 wyświetleń)

Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 09:03   #102
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Jak Wgrasz BG91-14C204-DP to nie powinien szarpać,
Po tym można by zrobić reset dawek pilotażowych i minimalnych.
Po resecie trzeba na rozgrzanym silniku rozpędzać się do 2500obr/min i hamować silnikiem do 1500obr/min. Po ok 20-40 minutach praca silnika się poprawi. Nie powinno być żadnych błędów (komunikatów na conversie).
Na DG91-14C204-AAA DG91-14C204-AAC (ostatnia literka to aktualizacja) i BG91-14C204-FGG szarpie - na skrzyni AG9R-7002-KA(chyba to o samo co AG9R-7002-MCB). Do tych "szarpiących softów" musi być skrzynia AG9R-7002-MCC.
Ewentualnie trzeba przeszczepić zakres 2C0FB4-2C0FBE w pliku binarnym z softem to nie będzie szarpał.
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2021, 18:14   #103
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Dariusz dzięki za bardzo konkretne info, sprawdzę u siebie i dam znać. Mam też dostęp do kilku mondziaków w manualu, posprawdzam jak jest w nich, ale widać że zjadłeś zęby na tym.

Co do twojego pedału, to skoro wszystko wymieniłeś to zostaje do sprawdzenia tylko pompka sprzęgła. Ten układ dosyć łatwo odpowietrzyć w dwie osoby, więc tylko to zostaje.


AG9R-7002-KA ma jeden ząb więcej na drugim biegu w porównaniu do AG9R-7002-MCC.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pedał sprzęgła masz od diesla? Ma dodatkową sprężynkę-tłoczek, przez co bez obciążenia blokuje się w dole albo w górze. U mnie miałem wersję od benzyny, ale dostałem ten tłoczek, tylko bez sworznia, który musiałem dorobić.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1080906.jpg (87.0 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1080907.jpg (80.3 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1080908.jpg (90.6 KB, 48 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Kaytec ; 15-12-2021 o 18:52
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2021, 17:15   #104
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Pedał mam ok, i pompkę też zmieniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne że podczas zmiany pompki ze zbiorniczka, po ściągnięciu przewodu nie wydostawał się płyn z króćca (do pompki) , dopiero po odkręceniu korka wlewowego. Ciekawe czy nie powinno być jakiegoś kanału doprowadzającego powietrze.
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 19:42   #105
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Na otwartym korku to leci i to bardzo szybko, nie sprawdzałem czy na zamkniętym leci, u mnie się minimalnie poci na tej złączce - będę musiał to przetestować.

Jeżeli nie założyłeś odwrotnie tarczy to zostaje tylko odpowietrzenie. U mnie był to długi wężyk na odpowietrznik przy skrzyni i najpierw syf do słoika a później świeży kilkanaście razy do zbiorniczka.


U siebie, tak jak poleciłeś zgrałem od wersji sprzętowej BG91RJ tj. BG91-14C204-DJ. DJ wyskoczył jako najnowszy. Bardzo fajna mapa, mi pasuje idealnie. Dwuja, gazu od WULGARYZM i banan na ryju.

Błąd na conversie dalej jest. Mam też cały czas DTC na PCM u2101. Nie jestem pewien czy poprawnie robię backup do IPC.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-12-2021 o 20:01
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 20:16   #106
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

A czym wgrywasz? Ja używam forscana do aktualizacji. Wg Forscana im wyższa jest ostatnia literka tym nowsza aktualizacja. Znalazłem gdzieś w necie BG91-14C204-DM .. wgrałem i wtedy w forscanie rozwija się lista i najnowszy był -DP, ale -DJ to była wcześniejsza wersja. Nie wiadomo czy aktualizacje kładą większy nacisk na frajdę, kulturę pracy czy na ekologię- ważne że dobrze jeździ. W BCMii Zmieniłeś w 3 miejscach?

A sprzęgło odpowietrzałem we wszystkie strony wiele razy. Jutro zrzucam skrzynię, może zmienię dwumas, będę miał wszystkie elementy do porównania ( z możliwością zwrotu) sprzęgło+dwumas+wysprzęglik.
Pomierzę porównam.
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 23:29   #107
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Wgrywam IDSem i Vxdiag nano. Forscanem nawet nie wiedziałem że się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Używam forscana, ale nie do programowania PCM, IDS jednak bezpieczniej to robi, ale trzeba "podmienić sesje", tj wybrać inny samochód po part number np. BG91RJ żeby mieć PCM z DJ

Udało mi się skasować wszystkie błędy - miałem złą skrzynię wybraną - ma być MMT. W załączeniu screeny.

Została mi chyba ostatnia rzecz, przełożenie przekładni - znowu nie sprawdziłem. Porównam z mondeo któremu dzisiaj zrobiłem "tunning" 140>163 , też miał silnik DW10C i skrzynię w BCMI MMT6.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg forscan gearbox.JPG (72.4 KB, 128 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg forscan PCM.jpg (93.8 KB, 113 wyświetleń)
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 06:58   #108
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Ustaw tak jak w załącznikach
1. Przekładnia
2. Typ przekładni
3. Przełożenie przekładni głównej
I potem backup.

Forscan chyba rok temu wprowadził module firmware update, można wybrać proponowane lub custom.
Potem opcje te z oficjalnej wersji zostały usunięte, ale jak Masz pełną licencję to jak napiszesz do nich maila dostaniesz linka.
Trzeba mieć dobry interfejs ja niedawno kupiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Jeśli chodzi o bezpieczeństwo próbowałem kiedyś (na rozwalonym w wypadku) sterowniku . Update składa się z malutkiego pliku sbl i właściwego softu. Pierwszy wgrywa się kilka sekund drugi ok 3-4 min. Jeśli podczas wgrywania drugiego przerwałem komunikację, sterownik teoretycznie umierał. Forscan jakby się z nim nie łączył, ale mimo wszystko kolejna próba aktualizacji przywracała go do życia. Jak rozłączyłem podczas sbl to już nie wstał.
Kiedyś mi na aucie podczas aktualizacji TCM Powershift coś nie pykło, tak samo przy próbie odczytu nic się z tcm nie łączyło, na desce choinka, rozrusznik nie kręcił, w innych sterownikach błędy komunikacji z TCM i tak samo forscan go postawił. Moim zdaniem ważne by był stabilny komputer i dobry fejs.
Zaletą forscana jest to że Forscan Team odpowiada na maile z uwagami, wyjaśnia lub wprowadza poprawki do softu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Clipboard03.jpg (94.2 KB, 125 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Clipboard04.jpg (92.9 KB, 123 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Clipboard05.jpg (44.8 KB, 111 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Dariusz7105 ; 22-12-2021 o 07:16 Powód: Dwukrotne wstawienie tego samego
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 11:31   #109
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Softy wg. Forscan (aktualizacje) - pewnie każdy by u Ciebie działał przyzwoicie, nie wiem który najlepiej DJ jest chyba po środku DP najnowszy
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Clipboard01.jpg (67.0 KB, 173 wyświetleń)
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2021, 13:41   #110
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Dla testu wgrałem u siebie -DJ , podczas aktualizacji pojawił się błąd RAM który dał się skasować, silnik odpalił normalnie, błędy się nie pojawiały ale w parametrach były tylko dwa czujniki EGT (a nie 3!!!), w -DP są 3 czujniki temperatury spalin.
Według forscana -DP jest aktualizacją i to kolejną -DJ ...chyba nie byłbym tego pewien na 100%
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
manual , mondeo mk4 , przekładka skrzyni biegów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.