Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2009, 16:04   #1
Bossol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2009
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Przedni reflektor - wymiana zarowki

Witam,

Przeczytałem instrukcję... szukałem na googlach ... na forach ale nie mogłem znaleść konkretnej informacji jak wymienić zarówke w moim Focusie.

Wykręciłem główną srubę mocującą ...i dalej nie wiem co mam zrobić? na siłe tego nie bede wyrywał.

Prosze o pomoc

Patryk

Bossol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2009, 16:28   #2
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

właśnie w instrukcji masz to świetnie opisane wystarczy sięgnąć. okręcasz wspomnianą śrubę lekko naciskasz śrubokrętem zaciski i lampa wychodzi. a swoją drogą masz niespotykany silnik 19 tdi? co to jest może nam przybliżysz?
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2009, 16:34   #3
Bossol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2009
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

Ten 1,8 tdi to mój błąd jest przy rejestracji.

Możesz opisać który zacisk? gdzie on się znajduje?
Bossol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2009, 16:50   #4
waldek72
ford::average
 
Avatar waldek72
 
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Białystok
Model: FF II
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 184
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

zaciski są na dole lampy od tyłu w instrukcji jest rysunek
waldek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 08:58   #5
isia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2007
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 Duratec 100 KM
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

Musisz mieć dośc długi wkrętak - na dole lampy sa dwa zaciski - wystarczy od góry nacisnąć wkrętakiem żeby wyskoczyły i swobodnie wyjmiesz całą lampę. Żeby wypiąć złącze musisz też podważyć lekko (na złączu) "zapadkę/zacisk" ( nie wiem jak to nazwać ) i wtedy bez problemu się odłącza nie warto szarpać. Następnie jak już masz reflektow w garści warto położyć go na czymś miękkim. Masz od tyłu 4 zaciski - odpinasz dekielek i dalej wymiana żarówki to pikuś. Po tym zapnasz dekielek - tu uwaga bo dość mocno trzeba docisnąć i uważać żeby plastik nie pękł. Zaciski muszą zaskoczyć. Później musisz dokładnie wpiąć reflektor żeby dwa duże zaciski zaskoczyły. Usłyszysz pstryk. Przy zakładaniu trzeba zwracać uwagę by wcelować w niewielka szynę ( od strony zwężenia reflektorka ).
Instrukcja dość dokładnie to opisuje więc nie ma problemu.

Niestety nie da się wymienić żarówki bez wyjęcia całego reflektora.

pozdrawiam
isia
isia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 10:57   #6
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

Odkręć śrubę i pociągnij, zatrzaski puszczą bez problemu.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2009, 17:05   #7
tori_amos
ford::beginner
 
Avatar tori_amos
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-10-2008
Skąd: Bielsko-Biala
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI 135PS (ex DPF;-)
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

Jest dokładnie tak jak wyzej wspominał Waldek72 :-) Pisze w instrukcji, jak nie masz to można ze strony Forda ściagnąć ( przerabiałem już wcześniej ten temat tj. wymiany żarówki ), a tak naprawdę to po odkręceniu śrubki wystarczy lekko reflektor pociągnąć. No i nie zapominj odpiąć wtyczki, będzie łatwiej ;-)
__________________
Panther Black - Black is beauty.... :-D
tori_amos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 22:54   #8
Wojciech Pasikonik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: c-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

dzięki za rady i mnie się przydały; śruba, dwa zaciski + odłączenie kabla zasilania, który też jest na zatrzask i reflektor w łapie; niestety coś schrzaniłem, bo po założeniu nowej żarówki, montażu wszystkiego z powrotem przestały mi działać światła pozycyjne; do tego gdy włączam światła na zgaszonym silniku... nie świecą żadne; po kilku godzinach od wymiany po włączeniu świateł "ruszyło" mi jedno pozycyjne; ogólnie niezły cyrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bezpieczniki, jakieś zwarcie? jeśli coś komuś przyjdzie do głowy będę wdzięczny za info... dodam jeszcze że na początku kilka razy próbowałem montować żarówę, jednak trzy razy jak nie paliła tak nie paliła; dopiero za czwartym "montażem" się udało, opłacając to jednak opisaną syt. ze światłami postojowymi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojciech Pasikonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 12:42   #9
Opti123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Pruszków
Model: Focus II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

najgorzej idzie za pierwszym razem, ostatnio wymieniałem trzecią żarówkę (przejechałem 20k km przez rok czasu), teraz mogę to już robić z zamkniętymi oczamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bardzo pomocna okazała się instrukcja na stronie Forda.
w porównaniu z np renault megane, w którym najłatwiej wymienia się żarówki na podnośniku od spodu, dostęp w Focusie jest bardzo dobry.
Opti123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 17:41   #10
krzy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przedni reflektor - wymiana zarowki

Cytat:
Napisał Wojciech Pasikonik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
śruba, dwa zaciski + odłączenie kabla zasilania, który też jest na zatrzask i reflektor w łapie;
Witam,

Nie chcę mnożyć nowych wątków dlatego podpinam się pod stary temat.

Miałem potrzebę wymiany żarówki w przednim reflektorze.
Operacja udała się ale połowicznie. Żarówka została wymieniona, ale ponieważ robiłem to na mrozie , lampa była na uwięzi (cały czas wpięte zasilanie) pękły mi dolne zatrzaski dekielka osłaniającego tył lampy.
Zanim wymienię dekielek (cena w serwisie ok. 90 na alle 30+20 f.ck ...) chcę wysuszyć środek reflektora dlatego potrzebuję wyjąć całkowicie reflektor z samochodu by zabrać go do domu.

I tu pojawił się problem z wtyczką wpiętą w lampę. Wtyczka nie chce wyjść. Gdzieś tam musi być zatrzask ale nie mogę go zlokalizować. Jest na boku wtyczki taka długa szczelina ale nie widać w niej żadnego zatrzasku. Wsuwałem tam śrubokręt, dosyć głęboko i nic.

Ponieważ już dzisiaj zarobiłem na własnoręcznym serwisowaniu nie chcę dodatkowo uszkodzić jeszcze wtyczki - na zewnątrz ciemność, mróz i wiatr.

Mogę prosić o jakieś naprowadzenie co z tym począć, w jaki sposób wypiąć wtyczkę doprowadzającą zasilanie do reflektora?
krzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.