Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2011, 17:22   #1
roman09
 
Postów: n/a
Domyślnie Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Witam. Otóż moje przygody z centralnym zamkiem skończyły się dziś na tym że nie moge otworzyć w żaden sposób drzwi kierowcy - ani od środka ani od zewnątrz kluczykiem. To niestety uniemożliwia mi zdjęcie tapicerki. Czy jedyne wyjście to wycięcie okienka w tapicerce i dostanie się do wodzików zamka?
Co dziwne tylnich drzwi nie można zaryglować ręcznie - klamki od środka nie da się wcisnąć w położenie "locked". Powoli zaczynam wychodzić z siebie

@edit
Teraz sprawa wygląda zupełnie beznajdzienie. Krótko i na temat:
Przednie drzwi pasażera jak i kierowcy nie otwierają sie w ogóle (nawet od wewnątrz)
Tylnie drzwi nie zamykają się (nie można ich zaryglować)

Wnioskuje z tego że to wina centralki. Tylko gdzie szukać rozwiązania :/


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 27-03-2011 o 17:29
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 21:11   #2
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Witam!
Sprobuj odlaczc aku i zobacz czy kluczykiem dasz rade otworzyc, albo dobierz sie do centralki i poodlaczaj wszystkie wtyczki z niej. Jest jeszcze jedno rozwiazanie - wyciagnac bezpiecznik, ale nie wiem czy centralny owego posiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam...
__________________
Było Scorpio 2.0 DOHC EFI 91 Sedan CL Exclusive
Jest Mondeo 1.8 Zeta 16V 96 Turnier Ghia
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 18:59   #3
roman09
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

słuchajcie panowie próbowałem z wyjętą centralką (powinien zadziałać chyba) i nie dało rady. Moje pytanie jest takie co w przypadku kiedy mikro-przełącznik w zamku który odpowiada za odryglowanie drzwi z podwójnego ryglu (widoczny jest na schemacie centralnego) jest uwalony? Jutro go sprawdzę zapodając plusa na czerwono-żółty kabel sterujący tym przełącznikiem (orientujecie się może gdzie ten kabel biegnie dokładnie?)
Jeżeli się okaże że przełącznik jest uwalony to drzwi będzie trzeba chyba wyciąć bo nie kumam jak można je odryglować mechanicznie (dostęp do tej całej centralki w białej obudowie znikomy jest)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 18:46   #4
wyoming8213
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Dopytam tutaj, otóż pojawił się problem z zamykaniem również, kluczykiem od kierowcy zamknie się tylko drzwi od kierowcy, od strony pasażera zamykają się wszystkie drzwi, otwierają również. Próbowaliśmy wymienić cały zamek, dalej nic, jutro planujemy wymienić ten przekaźnik który jest przy klamce, z dwoma guziczkami, jeżeli to nie poskutkuje to gdzie szukać dalej ? brać się od strony pasażera za tą kostkę? Bo woda na pewno tam jest. Ale to aż dziwne, że tylko te od strony kierowcy nie łapią, bo prąd musi dochodzić do siłownika, skoro od pasażera można zamknąć. Jak sądzicie ?
wyoming8213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 18:52   #5
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Cytat:
Napisał hilly3077 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprobuj odlaczc aku i zobacz czy kluczykiem dasz rade otworzyc
nie odbezpieczy to podwojnego rygla
Cytat:
Napisał roman09 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro go sprawdzę zapodając plusa na czerwono-żółty kabel sterujący tym przełącznikiem
pytanie czy sterowanie jest plusem czy minusem
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 19:28   #6
roman09
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Próbowałem najpierw plusem ale nic ;/ Więc w akcie desperacji zapodałem minusa, także nic ;/ Sprawdziłem uziemnienie - nic nie dało, jestem w pacie. Jutro jade do jakiegoś magika od zamków.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 11:58   #7
roman09
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Udało się.
Pewien kolega podesłał mi schemacik który pomógł otworzyć drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda że pociąłem tapicere bo bez tego by sie obyło ;/ ale cóż - człowiek uczy się na błędach.
Dla potomnych zapodaje schemacik poniżej
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest to trzecia wtyczka od lewej patrząć na zamontowaną za schowkiem centralkę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 13:35   #8
Ssebek75
ford::amateur
 
Avatar Ssebek75
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-12-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo mk1 kombi
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Miałem tak samo, tylko że z drzwiami od pasażera. Pod fotelem pasażera (i pod wykładziną ) są kable w takich czarnych plastikach. Po rozcięciu izolacji są kable w czarmej "skórce" w kolorze pomarańczowym. To są kable od centralnego. Od razu widać było, że coś z nimi nie tak, bo owa "skórka" była zaśniedziała. Rozerwłem ją i łączenie kabli od razu sie rozpadło. Oczywiście zrobiłem czyszczenie przewodów, izolacja, WD40, poskładałem i działa jak nówka.
Ssebek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 11:51   #9
zybividmo
ford::amateur
 
Imię: Zygmunt
Zarejestrowany: 26-11-2013
Skąd: Augustów
Model: mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1994
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie można otworzyć od wewnątrz i z zewnątrz drzwi kierowcy. Tapicerka do cięcia?

Witam. Mam taki sam problem jak powyżej. Nie otwierają mi się drzwi tynie od pasażera. Co mam zrobić z tym stykiem co na schemacie żeby mi się drzwi otworzyły. Styk nr 6 mam zewrzeć do masy czy co ?
zybividmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.