Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2012, 18:34   #1
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

witam, mam problemik i to moze nie mały z hamulcem ręcznym w kombi, to znaczy jest duża różnica w sile hamowania miedzy lewą a prawą stroną ponad 70%, od kierowcy 0.74 a od pasażera 2.93, zauważyłem że z tej lepszej strony jak zaciągnę ręczny ramie z końcówką linki nie dochodz do końca z drugiej natomiast ramie dociągniete jest do samego końca i to jest ta zła strona, zacisk hamulca wymieniałem rok temu wtedy było lepiej, czy można regulować mimośród w zacisku który to właśnie odpowiada za działanie ręcznego bo zauważyłe że ramie od linki jest osadzone na wielowpuście i dokręcone mała śrubką, jeśli ktos miał podobny problem proszę o pomoc i z góry dziekuje!!!!

__________________
Myślę o małej zmianie 2.2 155 koników TDCI ST !!!

Ostatnio edytowane przez 00lukas00 ; 26-05-2012 o 21:19 Powód: temat
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 09:28   #2
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

a może źle regulujesz cylinderek względem klocka hamulcowego??
a może linka jest zatarta z jednej strony??
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 10:03   #3
robertprzybycien
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Gorlice
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 105
Wink Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, mam problemik i to moze nie mały z hamulcem ręcznym w kombi, to znaczy jest duża różnica w sile hamowania miedzy lewą a prawą stroną ponad 70%, od kierowcy 0.74 a od pasażera 2.93, zauważyłem że z tej lepszej strony jak zaciągnę ręczny ramie z końcówką linki nie dochodz do końca z drugiej natomiast ramie dociągniete jest do samego końca i to jest ta zła strona, zacisk hamulca wymieniałem rok temu wtedy było lepiej, czy można regulować mimośród w zacisku który to właśnie odpowiada za działanie ręcznego bo zauważyłe że ramie od linki jest osadzone na wielowpuście i dokręcone mała śrubką, jeśli ktos miał podobny problem proszę o pomoc i z góry dziekuje!!!!
ja też miałem taką samą sytuację. Kupiłem zestaw naprawczy do zacisku powymieniałem wszystkie gumki i uszczelki, nawet na tłoczku i wszystko śmiga. rozebranie zacisku jest banalne. u mnie okazało się że gumka na tłoczku była uszkodzona i było pod nią troche brudu i blokowało tłoczek. pozdrawiam i życzę powodzenia.
robertprzybycien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 11:58   #4
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

pytanie mam do Leszka - jak się reguluje cylinderek względem klocka????? może od początku żle to zrobiłem i cały czas jest problem, w tłoczku pamiętam jest wejście na klucz imbusowy czy nim się wykonuje tę regulację??????, Robert sprawdzałem wizualnie i wszystko działa, łatwo sie zaciąga i normalnie odpuszcza bez blokowania, badanie wykazało że nożny działa perfekt tylko jest problem z ręcznym, rok temu wymieniałem zacisk i klocki !!!!
__________________
Myślę o małej zmianie 2.2 155 koników TDCI ST !!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 17:38   #5
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

Leszkowi chodziło chyba o to, żeby bolec na klocku wszedł w wyżłobienie na tłoczku
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 17:39   #6
robertprzybycien
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Gorlice
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 105
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie mam do Leszka - jak się reguluje cylinderek względem klocka????? może od początku żle to zrobiłem i cały czas jest problem, w tłoczku pamiętam jest wejście na klucz imbusowy czy nim się wykonuje tę regulację??????, Robert sprawdzałem wizualnie i wszystko działa, łatwo sie zaciąga i normalnie odpuszcza bez blokowania, badanie wykazało że nożny działa perfekt tylko jest problem z ręcznym, rok temu wymieniałem zacisk i klocki !!!!
a kolego czy ta dzwignia od ręcznego rusza się w takim samym zakresie po obu stronach? tam co mocujesz linkę? bo jeśli nie rusza się w takich samych odstępach to też możesz miec problem że tam podszedł pod tą uszczelkę od niej brud po zimie.
a co do regulacji tłoczka tego co masz w zacisku to o ile dobrze pamiętam to przy kombiaku chcący wysunąć bardziej tłoczek to kręci sie w przeciwną strone do ruchu zegara, a przy innych typach nadwozia zgodnie z ruchem.
robertprzybycien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 19:42   #7
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

własnie chodzi o różnicę w wychyleniu tych dziwigienek jedna chodzi normalnie i zaciska wtedy kiedy trzeba a druga idzie do końca i nie zaciska tak jak trzeba do końca, przypomniałem sobie że kupując klocki nie było na nich tych bolców i tłoczek był ustawiony byle jak czy to może być przyczyną??????
__________________
Myślę o małej zmianie 2.2 155 koników TDCI ST !!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 20:46   #8
robertprzybycien
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Gorlice
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 105
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
własnie chodzi o różnicę w wychyleniu tych dziwigienek jedna chodzi normalnie i zaciska wtedy kiedy trzeba a druga idzie do końca i nie zaciska tak jak trzeba do końca, przypomniałem sobie że kupując klocki nie było na nich tych bolców i tłoczek był ustawiony byle jak czy to może być przyczyną??????
ale kolego powiedz mi czy nie grzeje ci się kolego któreś z kół? wg. mnie powinieneś odkręcić zacisk tak który nie działa zbyt dobrze i musisz zobaczyć czy np ta dzwigienka chodzi płynnie i wraca do oryginalnego położenia, czy ją zabrudzenia nie blokują gdzieś. Ojciec nie miał wogóle ręcznego z jedej strony i troszkę grzało się koło z jedej strony i przyczyną była owa dzwignia, wystarczyło wymienić jedną uszczelkę, nasmarować ustawić i działa;d
robertprzybycien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2012, 23:59   #9
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

witam, no właśnie nic sie nie grzeje, przed wymiana zacisku sie grzało teraz nie, chodzi właśnie o tę dzwigienkę jak zaciągnę ręczny to z jednej strony idzie ona do końca i dotyka poncerza linki a koło można obracać dlatego moje pytanie czy istnieje regulacja przy cylinderku????
__________________
Myślę o małej zmianie 2.2 155 koników TDCI ST !!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2012, 08:13   #10
robertprzybycien
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Gorlice
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 105
Domyślnie Odp: regulacja przy cylinderkach z tyłu w kombi!!!

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, no właśnie nic sie nie grzeje, przed wymiana zacisku sie grzało teraz nie, chodzi właśnie o tę dzwigienkę jak zaciągnę ręczny to z jednej strony idzie ona do końca i dotyka poncerza linki a koło można obracać dlatego moje pytanie czy istnieje regulacja przy cylinderku????
to kolego ściągnij zacisk tak jak do wymiany klocków i ten tłoczek co tam jest wykręć i sprawdź wtedy co się będzie działo.
robertprzybycien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.