Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2010, 21:41   #1
smak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2010
Skąd: Łódź
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie duże spalanie 1.6TDCI

Witam. Mój focus kombi spala 8-9 l na 100 - głównie jeżdzę poza miastem. Na pełnym baku 55 l przejżdzam 600 km (do zapalenia rezerwy). Inni użytkownicy focusa podają, że tym autem przejeżdzają 800 - 1000 km na jednym baku. Może ktoś wie co może być przyczyną większego zapotrzebowania na ropę? Mechanik twierdzi, że to zapchany zawór egr, który ostatnio został wyczyszczony. Auto miało sprawdzaną turbinę, która działa bez zastrzeżeń. Wtryskiwacze też sprawdzone. Czy w tych silnikach mogą ulec uszkodzeniu przewody paliwowe?


Ostatnio edytowane przez smak ; 24-10-2010 o 08:27 Powód: dopisanie tekstu
smak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 23:14   #2
Kristo___
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Gdynia
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: duże spalanie

Jesli to jest 9 l, to moze byc troszke duzo, jesli jest 8l to powiedzialbym ze to raczej standard jesli chodzi o miasto. Mi komp pokazuje 7,5 l, a jezdze w 99% w miescie (Gdynia-do pracy mam 10 km), a wiadomo, ze do wyliczen z kompa trzeba dodac jakies 0,5 literka, albo i wiecej, takze obecnie pewnie tez jakies 8 l łyknieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristo___ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 23:15   #3
Kristo___
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Gdynia
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: duże spalanie

ojjjjj sorki, przeczytalem, ze głownie jezdzisz w miescieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli cos jest nie tak a Twoim autkiem niestety, ale w tej kwesti nie pomoge.
Kristo___ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 11:16   #4
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: duże spalanie

Trochę dużo, ale jak lubisz pocisnąć to można spalić nawet więcej.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 12:51   #5
smak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2010
Skąd: Łódź
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: duże spalanie

Tak mocno nie cisnę focusa ostatnio jeździłem 70- 90 km/g na 5 tym biegu. Auto spala za dużo. Biegi zmieniam przy 2000-2500 tyś obrotów. Przy wyprzedzaniu wyciągam fokę na 3000- 3200. Jak wiesz co może być przyczyną dużego spalania proszę daj znać? Pozdrawiam.
smak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 13:10   #6
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: duże spalanie

Może być sytuacja że wtryskwiacz któryś leje , zapchany katalizator , filtr któryś zapchany , Sonda Lambda
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 13:38   #7
smak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2010
Skąd: Łódź
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: duże spalanie

Mechanik twierdzi, że wtryskiwacze są ok. Auto pracuje równo, nie ma spadków mocy. Są jakieś objawy przy uszkodzonej sondzie lambda ? Jak poznać czy filtr DPF jest zapchany? (auto ma dopiero 110 tyś)
smak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 13:58   #8
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: duże spalanie

Podłączałeś go w ogóle pod kompa?Wyskakują jakieś błedy?
Bo z tego co napisałeś dotychczas wykluczyć możemy:
a)agresywny styl jazdy - prędkości poniżej setki i podawane obroty wykluczają raczej takie spalanie
b)lejące wtryskiwacze - sprawdzone jak rozumię
c)egr - rozumię że po jego wyczyszczeniu andal wysokie spalanie?
d)dpf - jeśli śmigasz głównie na trasie nie powinien stanowić problemu
e)sonda lambda - nie mam pojęcia jak w dieslach, ale w benzynowych jej awaria podnosi spalanie dwukrotnie (znam z autopsji)

Pytasz czy mogły ulec uszkodzeniu przewody paliwowe. Oprócz wycieku an tych przewodach (ewiidentny wyciek paliwa) wątpie czy coś mogło się stać.
Napisz takie rzeczy jak:
-na jakim paliwie jezdzisz - sprawdzone markowe stacje czy typu no name
-czy autko bieżąco serwisowane (niekoneicznie aso) sprawdzałeś kiedy wymienia się np filtr paliwa czy też inne filtry? Mogą niezle podnieść spalanie jeśli są zatkane...
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 14:04   #9
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: duże spalanie

Cytat:
Napisał benny86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączałeś go w ogóle pod kompa?Wyskakują jakieś błedy?
Bo z tego co napisałeś dotychczas wykluczyć możemy:
a)agresywny styl jazdy - prędkości poniżej setki i podawane obroty wykluczają raczej takie spalanie
b)lejące wtryskiwacze - sprawdzone jak rozumię
c)egr - rozumię że po jego wyczyszczeniu andal wysokie spalanie?
d)dpf - jeśli śmigasz głównie na trasie nie powinien stanowić problemu
e)sonda lambda - nie mam pojęcia jak w dieslach, ale w benzynowych jej awaria podnosi spalanie dwukrotnie (znam z autopsji)

Pytasz czy mogły ulec uszkodzeniu przewody paliwowe. Oprócz wycieku an tych przewodach (ewiidentny wyciek paliwa) wątpie czy coś mogło się stać.
Napisz takie rzeczy jak:
-na jakim paliwie jezdzisz - sprawdzone markowe stacje czy typu no name
-czy autko bieżąco serwisowane (niekoneicznie aso) sprawdzałeś kiedy wymienia się np filtr paliwa czy też inne filtry? Mogą niezle podnieść spalanie jeśli są zatkane...
W sondzie lamdzie masz takie same objawy jak w benzynie , smak przy sondzie Lamdzie nie ma żadnych objawów tylko może być sytuacja taką jak ty masz czyli podwyższone spalanie , pod komputer samochód podpinałeś bo jesli nie to podjedź na kompa to powinno wykryć błąd sondy lambdy chociaż jak wiadomo komp. wszystkiego nie wychwyci.

Smak ja mam troche inny silnik bo ty masz TDCI ja mam 1.8 TDDI i tak samo mi pali 9 L/100 w miescie na trasie spoko 5 , 6 L km/h tylko że ja mam problemy rozruchowe na drugi dzień na zimnym silniku i podczas odpalania na zimnym silniku kopci mi na biało i czuć strasznie zapach oleju , chociaż oleju mi nie bierze .

Auto to jest jak zabawka jeździsz naprawiasz i tak cały czas .

Ostatnio edytowane przez Focusik2002 ; 24-10-2010 o 14:10
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 15:22   #10
smak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2010
Skąd: Łódź
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: duże spalanie

Auto po zakupie podłączyłem do kompa w serwisie forda w Łodzi na ul. Brzezińskiej - nie polecam. Banda niekompetentnych ludzi, który nie mają pojęcia o silnikach TDCI. Gość twierdził, że turbina będzie do wymiany.
Wykryli błąd turbiny, co jest bzdurą. Mechanik (na szczęście nie z forda), który czyścił egr sprawdzał turbinę i działa poprawnie. Wymieniłem filtr oleju i silnika oraz olej. Tankuję tylko na stacji statoil - diesiel gold. Nie wymieniłem filtru paliwa. Może powinienem. Czy sonda lambda może wpływać na pracę turbiny a tym samym na wyższe spalanie?
smak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.