Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2011, 16:19   #1
tomasz199
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Model: S-MAX titanium +
Silnik: 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Duże spalanie paliwa

Mam galaxy MK1 96rok 2,0 DOHC + gaz.Od pewnego czasu silnik zaczął mi źle pracować. Spalanie mi się zwiększyło i czuć zapach paliwa w środku.Wolne obroty na benzynie są nierówne i jak auto zimne to gaśnie na wolnych obrotach.Jak Jeżdżę na gazie to jest tak samo z tym ,że na wolnych obrotach mi nie gaśnie,ale i tak są nierówne.Myślałem,że to świece i założyłem nowe i bez rezultatu.Znajomy mi powiedział,że paliwo zalewa silnik i on nie zdąża jego spalać.Co wy na to???Moc silnika się nie zmieniła.POMOCY.Dziękuję z góry i POZDRAWIAM

tomasz199 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 19:26   #2
tomeksv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: FordGalaxy mk3 2009 Ford focus mk3 2009 Ford Transit custom 2016
Silnik: 2,0 tdi
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1

ja tak mialem w sierce.....wyreguluj gaz albo to przeplywomierz...
tomeksv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 02:22   #3
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1

stawiam na sondę lambda
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 08:22   #4
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1

Nie napisałeś ile teraz spala . Nie wiemy również jakiej firmy są świece które założyłeś.
Mam również takie same autko jak ty z gazem i wiem że zimą to trzeba się liczyć że ok 15 w mieście gazu weźmie ale to chyba nie tak źle skoro kolegów inne marki w combi spalają podobnie a są znacznie lżejsze. Dodam że nie dawno wymieniłem zaworek krokowy ponieważ silnik zapomniał o niskich obrotach a wcześniej one falowały między 900 a 1100 . Po wymianie wróciło do normy. Tak jak sam zauważasz przyczyn może by wiele . Może masz kolegę z takim samym autem to podmień krokowy lub przepływkę a jeśli będzie ok to będziesz wiedział czego szukać.

Pozdrawiam Staszek.
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 13:45   #5
tomasz199
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Model: S-MAX titanium +
Silnik: 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1

Miałem założone świece top crafta,a teraz mam jakieś zamienniki,ale silnik pracuje tak samo i na tych i na tych świecach.Co do spalania,to wcześniej robiłem na zbiorniku gazu 320-350 kilometrów,to teraz 250-270tylko.Benzyny mi też o wiele więcej spala i teraz jest około 15 benzyny.Świece wszystkie po wykręceniu wyglądały dziwnie - białe w środku,a na zewnątrz czarne,tak jakby je zalewało.A wiec sadzicie,ze to mogą być różne rzeczy padnięte???POZDRAWIAM
tomasz199 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 21:44   #6
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Duże spalanie paliwa w moim MK1

Ewidentnie za duża dawka paliwa jest podawana. A co może być przyczyną? Wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niepracująca lambda, padnięty czujnik temp. płynu chłodzącego (ten od ECU, nie od wskazania na deskę) itp. itd. Jedyne rozsądne wyjście to podpiąć się pod komputer to chociaż część rzeczy zostanie wyeliminowana. Skąd jesteś? Może ktoś w pobliżu ma odpowiedni interfejs (silnik Forda z VAG niestety nie gada).
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.