Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2007, 17:22   #1
Piner
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2007
Skąd: Elgin/Myslowice
Postów: 74
Domyślnie Pytanie - dymienie oraz przeplywomierz

Witam!
Przetrzasnalem znow forum w poszukiwaniu odpowiedz na dwa pytania i w zasadzie nie moge znalezc.

1. Wielu wspomina ze diesel musi zakopcic przy przyspieszaniu - OK, ale nikt nie pisze czy dymienie trwa przez 1 sek, dwie czy tez moze przez caly okres trzymania pedalu gazu w podlodze?

2. Posiadam TDDI i mam przeplywomierz. Po przeczytaniu wielu watkow wychodzilo by jednak na to ze w TDDI powinna byc turbina bez zmiennej geometri lopatek a wiec i bez przeplywomierza.
Jak sprawdzic(o ile sie da) jaka mam turbine u siebie?

Wiem, ze pytania wydaja sie trywialne, ale spedzilem kilka ladnych godzin, by przebrnac przez forum i jednoznacznych odpowiedzi nie znalazlem.

Pozdrawiam!

Piner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2007, 17:43   #2
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piner
w TDDI powinna byc turbina bez zmiennej geometri lopatek a wiec i bez przeplywomierza.
Owszem, ale w TDDI o mocy 90 Km. W aucie jaki Ty posiadasz czyli Duratorq DI 115 Km, masz na bank przepływomierz oraz turbinkę GT1749V o zmiennej geometri łopatek firmy Garett.
Co do dymienia to ja nie patrze we wsteczne lusterko i nie przejmuję się nieistotnym faktem
Popatrz czasami jak zadymi nówka sztuka np. A4 A6 BMW 5 czy coś z Passata czarna chmura jak z kamaza, jak dasz ostro po garach diesel musi zakopcić.
Nie martw się na zapas.
Pozdrawiam
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2007, 09:54   #3
dr
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: SŁUPSK
Postów: 122
Domyślnie

Co do przepływki to damianołódź, nie ma racji ponieważ są modele
Cytat:
Napisał damianołódź
Duratorq DI 115 Km
które mają i które nie mają przepływki jak mój.
__________________
Mondeo kombi TDDi Ghia X + ksenony 2002r
dr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2007, 11:23   #4
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Co do przepływki to damianołódź, nie ma racji ponieważ są modele
No tak zgadza się i to Ty masz rację, ale Kolega Piner pytał o to jaką ma turbinę MAJĄC przepływkę, więc jeśli ma przepływkę i silnik Duratorq DI 115 Km to odpowiedziałem że ma taka a taką turbawkę...
Źle sformułowałem zdanie, przepraszamn za zamieszanie
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2007, 07:51   #5
Piner
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2007
Skąd: Elgin/Myslowice
Postów: 74
Domyślnie

Hmm, w zasadzie to chodzilo mi o to jak rozpoznac jaka to jest turbina a nie jaka byc powinna.
Wiem, ze w moim aucie turbina byla zmieniana i po prostu chcialbtm byc pewien, ze siedzi taka jak seryjnie byla zamontowana.
Piner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2007, 11:08   #6
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie

W zasadzie gdzie ta przepływka jest zlokalizowana :fcp1
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2007, 18:01   #7
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukas22
W zasadzie gdzie ta przepływka jest zlokalizowana :fcp1
Przepływomierz powietrza jest zamontowany na takiej grubej rurze prowadzącej od filtra powietrza do kolektora. Wygląda to jak małe "pudełko" z napisem AIR FLOW i strzałką, która pokazuje kierunek przepływu powietrza. Aby sprawdzić czy delikatne "pręciki" w przypływomierzu są czyste, należy odkręcić 2 śruby typu torx i wyjąć urządzenie, wcześniej odpinając kostkę z przewodami. Widoczne "pręciki"powinny lśnić czystym srebrem...
Jesli sa zabrudzone nakleży je delikatnie oczyścic małym pędzelkiem, zanurzanym w benzynie ekstrakcyjnej
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.