Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2007, 09:39   #1
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie odbiór autka z warsztatu po sarenkach

Witam!


Właśnie odebrałem Mondka mojego z warsztatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przypominam że miałem 09.11 sarenki na drodzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem zadowolony bardzo z warsztatu ponieważ nad programowo pomalował mi przednią maskę na której miałem odpryski wielkości 2 groszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oraz prawy błotnik ponieważ były oznaki rdzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lewy wymieniony na nowy bo sarenka sprawdzała twardość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale mam pytanie dotyczące klimatyzacji. Nabili przy mnie dzisiaj wszystko OK. Wracam do domu włączam guziczek AC niby zimne ale na dworze tez jest zimno więc kij wie. Podjechałem pod dom otwieram maskę a tam wentylatory ani drgną? Czy to dlatego że na dworze jest zimno? W warsztacie facet powiedział że nie włączą się dopóki układ się nie zagrzeje. A w zimie trudno o to. Czy to tak faktycznie jest????

Pozdrawiam[/i]

__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 11:01   #2
gercons
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 345
Domyślnie

a jakie to są wentylatory od klimy ?
gercons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 11:12   #3
dr
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: SŁUPSK
Postów: 122
Domyślnie

Faktycznie jest tak.
Przy plus 7 na warsztacie załancza się klima ale wentylator ani dygnie bo niby po co?
A co do podgrzania to nawet jak jest zimno to klima się nie załancza ale czasami jak stoisz i silnik mocno się nagrzewa to oddaje trochę ciepła i chociaż na chwilę się załonczy a to jest konieczne aby latem mieć chłodek.
Tak twierdzi i mój spec od klim :fcp1
__________________
Mondeo kombi TDDi Ghia X + ksenony 2002r
dr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 11:44   #4
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie

Cytat:
Napisał dr
Faktycznie jest tak.
Przy plus 7 na warsztacie załancza się klima ale wentylator ani dygnie bo niby po co?
A co do podgrzania to nawet jak jest zimno to klima się nie załącza ale czasami jak stoisz i silnik mocno się nagrzewa to oddaje trochę ciepła i chociaż na chwilę się załączy a to jest konieczne aby latem mieć chłodek.
Tak twierdzi i mój spec od klim :fcp1
Z tego wnioskuje że jest OK że te wentyle na chłodnicy nie ruszają się przy niskiej temperaturze. Jeśli chodzi o nagrzanie silnika to nie za bardzo sie nagrzał bo przejechałem z warsztatu do domu nie całe 3km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuje za info .
W poprzednim autku nie miałem klimy wiec jestem w tym zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdro[/b]
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 09:10   #5
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie

u mnie poniżej 5 stopni sprężarka nie włącza się ale wentylatory się włączają
nie wiem czy tak ma być ?!
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 14:43   #6
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie

U mnie znowu jest tak że jak stoje słychać ze sprężarka załącza sie (klikaniecie) ale wentylatory stoją. W warsztacie twierdza ze tak jest prawidłowo ze wentyle załącza sie tylko w przypadku kiedy układ za bardzo sie nagrzeje a że jest niska temperatura to i układ sie nie przegrzewa no i w konsekwencji wentyle stoją w miejscu.


Pozdrawiam.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 16:59   #7
Kamisek2
ford::advanced
 
Avatar Kamisek2
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 241
Domyślnie

gdy jest poniżej (chyba 5 stopni) to się klima nie załączy
Kamisek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2007, 21:55   #8
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie

Klima się może nie włączać, ale wentyl tak, sprawdź bezpieczniki, ale wszystkie, te duże też. U mnie był sfajczony jeden z tych dużych pionowych w skrzynce pod maską, własnie od wentylatorów.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.