Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2010, 13:42   #1
djxxx
ford::average
 
Avatar djxxx
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Ujazd Śląski
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Błędny odczyt ilości km do przejechania na pełnym baku

Mam pytanie: W swoim mondku mam wyświetlacz , który w przybliżeniu pokazuję m.in. ilość możliwych km do przejechania . Po napełnieniu baku do pełna zazwyczaj pokazywało mi ok 565km ( w sumie spokojnie zrobiłem ponad 600 bo przez pierwsze kilkadziesiąt km zazwyczaj licznik stał w miejscu , a czasami nawet przybywało km... ) Obecnie po zatankowaniu do pełna ok 515km... prawdopodobnie dzieje się to od momentu jak sprawdzałem bezpieczniki bo coś nagle wentylator nawienu wnętrz na chwile mi się zawiesił ( raz i same się naprawieło po 5min ) i po wyciągnięciu bezpiecznika owy licznik się wyzerował ( czas data itp ) Nie wiem czym jest to spowodowane i czy ma to jakieś znaczenie oraz czy można to jakoś naprawić??

djxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 14:42   #2
kleryk2
ford::average
 
Avatar kleryk2
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Skąd: LUBLIN
Model: MONDEO MKIII kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115ps
Rocznik: 2002
Postów: 56
Domyślnie Odp: Błędny odczyt ilości km do przejechania na pełnym baku

zasięg na paliwie w zbiorniku jest obliczany na podstawie Twojej jazdy i spalania auta. Inaczej Ci pokaże po jeździe w trasie, a inaczej po jeździe w mieście. po przejechaniu kilkudziesięciu km wszystko powinno wrócić do normy
kleryk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 17:37   #3
djxxx
ford::average
 
Avatar djxxx
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Ujazd Śląski
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Błędny odczyt ilości km do przejechania na pełnym baku

Od kąd kupiłem auto po zalaniu do pełna pokazywało mi mniej-więcej 565 km do przejechania na pełnym baku , a od 3 miesięcy po każdym napełnieniu baku pokazjue mi ok 520km (po tej histryjce w pierwszym poście ) , a nadal przejeżdzam średnio trochę ponad 600km ( jeżdzę mniej więcej tak samo i te same trasy...) i tak naprawdę nie wiem dlaczego od tych 3 miesięcy pokazuje mi o 40 km mniej... Wiem , że podczas jazdy reguluje się ilość km do opróżnienia zbiornika itd ale dlaczego nagle się zmniejszyła ilość km - ?? Może to przez wyciągnięcie bezpiecznika i ponowne wlożenie - ??
djxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 07:04   #4
radek170777
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: www.szadek.net
Model: Mondeo kombi MK2
Silnik: 2.5 L V6 24V
Rocznik: 1997
Postów: 126
Domyślnie Odp: Błędny odczyt ilości km do przejechania na pełnym baku

Ja zaryzykowałbym zdjęcie klemy z akumulatora, 15-30 minut odczekać, założyć klemę, ponowna adaptacja i być może wtedy będzie git...
__________________
Czy informacja jak kasować inspekcję serwisową jest "naruszeniem regulaminu Forum pkt. 23 i 24" ?
radek170777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 16:50   #5
djxxx
ford::average
 
Avatar djxxx
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Ujazd Śląski
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Błędny odczyt ilości km do przejechania na pełnym baku

Dzisiaj naprawiło się tzn wyciągłem ten cały wyświetlacz na kilka godzin (kiedyś próbowałem na kilka minut ale chyba było za krótko bo nic nie dało...) bo i tak auto stało i po ponownym zamontowaniu już pokazjue normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
djxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.