Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2009, 08:52   #1
adi602
ford::average
 
Avatar adi602
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus Kombi mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 111
Domyślnie Spadająca linka ze skrzyni biegów

Witam wszystkich.
W moim przypadku problem polega na tym, że spada mi linka od zmiany biegów.. Wczoraj ją zakładałem od spodu auta na to "jabłuszko" od skrzyni nałożyłem cięgno, lecz wystarczy tylko, że parę razy wrzucę bieg i znowu spada. Nie mam jak dokładnie obejrzeć zakończenia tej linki i nie wiem jak wygląda, ale podejrzewam, że to ta końcówka w środku się wyrobiła i ześlizguje się. Przeglądałem forum w celu znalezienia informacji jak zabrać się do wymontowania linek, ale mocnych informacji nie znalazłem. Widziałem wskazówki JACKA, ale może ktoś dorzuci więcej jak się do tego zabrać aby je wymontować. Czytałem też poradnik SAM NAPRAWIAM, jednak też tak konkretnie się nie dowiedziałem.

adi602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2009, 16:33   #2
lew951
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: chelm
Model: fokus kombi
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Spadająca linka ze skrzyni biegów

proponuje zacisnac opaska plastikowa na jablku skrzyni u mnie jest juz ponad rok i dziala
lew951 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2009, 16:55   #3
adi602
ford::average
 
Avatar adi602
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus Kombi mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 111
Post Odp: Spadająca linka ze skrzyni biegów

W sumie lew951 nie głupi pomysł mi podsunąłeś. Do tej pory zdjąłem obudowę filtra, odkręciłem parę srubek i jakiś minimalny dostęp do tego mam. W środku zdjąłem tunel, żeby zobaczyć jak to tam wychodzi. Chciałem zdemontować same końcówki od strony skrzyni i bym je wymienił, ale nie wiem jak je zdjąć i czy się da, bo słaby dostęp do tego.
adi602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 21:16   #4
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Spadająca linka ze skrzyni biegów

Cytat:
Napisał adi602 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem zdemontować same końcówki od strony skrzyni i bym je wymienił, ale nie wiem jak je zdjąć i czy się da, bo słaby dostęp do tego.
Da się na pewno,ale przed zdjęciem zapewnij sobie nowe końcówki.
końcówki mają takie zatrzaski podobne do tych co są na przewodach paliwowych przy filtrze paliwa. Teraz nie pamiętam dokładnie ale jeśli się nie mylę to należy wcisnąć z jednej strony zatrzask i przytrzymując wciśnięty wyciągnąć linkę z końcówki.
Ja w każdym bądź razie rozwaliłem to w mak przy wymianie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
końcówka linki ma przekrój kwadratu i jest wykonana z twardego plastiku i ma dużo naciętych rowków które stanowią blokadę przed przypadkowym wyciągnięciem a zarazem są potrzebne do tego aby dobrze wyregulować linkę.(można skracać i wydłużać linkę).
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 21:54   #5
adi602
ford::average
 
Avatar adi602
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus Kombi mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 111
Domyślnie Odp: Spadająca linka ze skrzyni biegów

U mnie bardzo ciężko to zdjąć. Podchodzę do tego od góry. Mam dostęp tylko jedną ręką. Po wciśnięciu tego zatrzasku dochodzi jakby do końca i dalej nie puszcza. Mocno trzyma. Bałem się, że to połamię. A gdzie można kupić same końcówki ???
adi602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 18:46   #6
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Spadająca linka ze skrzyni biegów

końcówki możesz kupić w serwisie forda, za jedyne 50 pln za sztukę będziesz miał nówki i nie będą spadać.Podróbek chyba nie ma.Przynajmniej stare będziesz mógł połamać.JAk kupisz nowe końcówki to zobaczysz jak działa ten zaczep.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 22:19   #7
adi602
ford::average
 
Avatar adi602
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus Kombi mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 111
Domyślnie Odp: Spadająca linka ze skrzyni biegów

Tu tylko chciałem dodać, że jedną końcówkę kupiłem (białą), bo była zużyta, a tą drugą podczepiłem na zaciski plastikowe i powinna potrzymać jeszcze trochę.
adi602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2009, 12:07   #8
kili09
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Spadająca linka ze skrzyni biegów

Zaskoczyłem się jak została mi dwójka a lewarkiem mogłem sobie machać i nic. Okazało się że spadła linka. Pobawiłem się trochę przy jej zakładaniu i się udało ale okazało się że po wrzuceniu kilku biegów znowu spada. Znając cenę linek załamałem się że na taką pierdołę będę musiął tyle bulić(w warsztacie powiedzieli że wymienia się w komplecie obydwie linki i kosztują 450PLN). Gdy ręcznie próbowałem zdjąć linkę musiłem użyć niewielkiej siły. Nie pasowało mi że siła działającej w jednej linii powoduje wypadanie linki z jabłuszka w kiernku prostopadłym. Zauważyłem taki szczegół że u mnie płaszczyzna końcówki linki była skręcona (nie była prostopadła do ramienia z jabłuszkiem). Wykręciłem linkę tak aby uzyskać prostopadłość i wszystko gra. Ay ręcznie zdjąć linkę trzea użyć większej siły no i przejeździł już dwa tysiące i się trzyma. Ale profilaktycznie nabyłem samą końcówkę linki (koszt 60PLN) i przy najbliższej okazji będę ją wymieniał.
kili09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.