Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2011, 10:14   #1
audi80jettronic
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2,0TDCI 115kM/1,8 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 18
Cool Wtryski-regeneracja i konsultacja

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dziś temat do wszystkich,którzy mogą pomóc w celu udowodnienia pewniej kwestii,a mianowicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem i znam metody i kolejne kroki regeneracji wtryskiwaczy TDCI Delphi ,lecz nastąpił spór między moją osobą,a mechanikiem starszej daty więc proszę o wypowiedzi. Wtryski nadające się do regeneracji i co robimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


1.Wg mnie i mojej wiedzy należy uszkodzone-wypracowane części wymienić na nowe (nie Chińskie),a najlepiej cały komplet (zaworki,końcówkę,iglicę itd itd) po tym wygenerować nowy kod na maszynie najlepiej Delphi i po włożeniu wtryskiwaczy do silnika wpisać kody (nowe) w kompa (ECU). Wszystko.


2.Kolega starszy proponuje skorzystać z autodiagnozy i po wymianie kompletu naprawczego zamontować wtryskiwacze i uruchomić silnik na 30 minut na biegu jałowym-wolne obroty-i będzie ok.


Moim zdaniem taki sposób(ten drugi) może spowodować wypalenie dziury w tłoku lub gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. korbowód bokiem gdy tłok pęknie...
Proszę o wypowiedzi celem potwierdzenia-zaprzeczenia w/w sposobom regeneracji.
Pozdrawiam.
Artur.

__________________
Było MKIII 2,0 TDCI 2005
Jest Audi A-6 S-Line 3,0TDI i z wtryskami spokój Teraz czekam na 200tyś i wymienic muszę pompę olejową,bo w Audi 200tyś i pada...
audi80jettronic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 11:07   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

IMHO sposob 2. zadziala jedynie w przypadku gdy nowe koncowki beda mialy baaaaaardzo podobna charakterystyke co stare przed zuzyciem. wtedy rzeczywiscie auto po samoadaptacji powinno chodzic. Zreszta na poczatku regeneracji wtryskow Delphi w PL tak sie robilo.
Choc osobiscie wolalbym pelna procedure, lacznie ze sprawdzeniem charakterystyki nowych wtryskow i wpisaniem nowego kodu do ECU
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 11:28   #3
audi80jettronic
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2,0TDCI 115kM/1,8 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 18
Wink Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poczekamy co powiedzą kolejni znający temat i podsumujemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było MKIII 2,0 TDCI 2005
Jest Audi A-6 S-Line 3,0TDI i z wtryskami spokój Teraz czekam na 200tyś i wymienic muszę pompę olejową,bo w Audi 200tyś i pada...
audi80jettronic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 11:34   #4
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Wg mnie kody wtrysków pełnią dwie funkcje:
- po montażu silnika i potem całego auta unika się konieczności długotrwałej samoadaptacji (fabryka musi mieć określony przerób)
- wtryski charakteryzują się sporym rozrzutem parametrów jak dla układów CR
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 11:37   #5
RoeSolare
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Skąd: Kudowa Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Ja regenerowałem powiedzmy że 2 metodą. Bez nadania nowych kodów.
Przez 15 min silnik chodzi nie zabardzo.
Po 2-3 dniach jest już jak fabryka.


Ale po 2 godz i tak jest lepiej jak przed naprawą więc nie jest tak źle. Nie ma się co bać.
W mondeo samoadaptacja naprawde daje rade.
RoeSolare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 12:21   #6
r.bartczak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2011
Skąd: Trójmiasto
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Witam!!!
Jakiś tydzień temu regenerowałem komplet wtryskiwaczy do mojego Mondeo, cena bardzo zadowalająca 1600 zł (za 4 sztuki), wtryski robione pod stare kody, po podłaczeniu auta do komputera zero korekt, auto chodzi jak zegarek.Wymieniony został element dawki (cokolwiek to jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), reszta ponoć była ok.
Z czystym sumieniem mogę polecić ten warsztat wszystkim którzy cenią sobie zarówno jakość jak i cenę wykonywanej usługi, nie ma ściemy i naciągania.
Podaje namiary jakby ktoś potrzebował,z tego co się orientowałem to w Trójmieście ma najniższe ceny,a jakość usług jak już wspomniałem jest na bardzo wysokim poziomie :

p. Paweł 512-484-995 Gdańsk

pozdrawiam Rafał Bartczak
r.bartczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 19:11   #7
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Kurczę, nie chcę nikomu ujmować, ale omijaj mechaników starszej daty jak jeździsz dieslem na COMMON RAILU. Majzel i młot to do TDI...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 20:17   #8
audi80jettronic
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2,0TDCI 115kM/1,8 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Podsumowując wasze opinie powiem tak....
Pytanie co do metod (obu) wyszło z założenia,że często My Polacy potrafimy zrobic coś ryzykując małe kwoty pieniężne i dajemy radę często coś naprawic po swojemu i jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż mam dostep do oryginalnych zestawów naprawczych Delphi z AutoPlaza w Warszawie więc zdecyduję się na zakup tych kompletów,bo koszt dla detalisty jest od 280zł do 490zł,lecz mając zniżki 40%,które mam można zaryzykowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zregeneruję więc wszystkie 4ry wtryskiwacze na starych kodach,a nowych częściach (końcówka,iglica,zaworek z wirnikiem dawkowania,ale pozostawię stare sprężynki dociskowe)...

Podam co się zmieniło i jaki odniosłem sukces lub porażkę-nie będę wrzucał tych wtryskiwaczy na maszynę Delphi,bo takową ma zaprzyjaźniony warsztat naprawy Diesel-a.
Panowie jak się uda,to śmiało będę mógł doradzic (za darmo-nieodpłatnie) co robic w przypadku gdy mamy problemy z wtryskiwaczami-po co od razu leciec do serwisu skoro można spróbowac najpierw samemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za opinie Wasze moi drodzy i postaram się jak najszybciej przekazac Wam moje doświadczenia-nieodpłatnie. Ktoś kiedyś napisał w którymś temacie,że reklamę sobie robię,a nie podałem ani adresu warsztatu,ani nic tylko telefon w razie gdyby ktoś chciał szybko się skonsultowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie będę podawał więcej na forum-nauczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Naprawiam auta zawodowo,ale wróciłem tu na forum po długim niebycie (degustacja wypowiedzią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) nie w celu reklamowania,a po to,żeby pomóc Wam i sobie-całe życie mechanik musi się kształcic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było MKIII 2,0 TDCI 2005
Jest Audi A-6 S-Line 3,0TDI i z wtryskami spokój Teraz czekam na 200tyś i wymienic muszę pompę olejową,bo w Audi 200tyś i pada...
audi80jettronic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 18:25   #9
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

I jak tam ? Była regeneracja?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 19:58   #10
audi80jettronic
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2,0TDCI 115kM/1,8 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 18
Cool Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Była regeneracja lecz nie do końca udana. Wtryskiwacze wytrzymały 52tyś dokładnie i wymiana na nowe :/
Było ok,ale z uwagi na to,że bardzo dużo śmigam moje mondeo po 52tyś km znowu wróciło do poprzedniego stanu-czyli wtryskiwacz któryś odcinało.
Wymieniłem na nowe-koszt 750zł/szt w firmie Bratford w Radomiu-kupiłem,wymieniłem i mam nadzieję przejechac więcej km niż na regenerowanych. Nie opłaca się regenerowac na 50tyś km skoro na nowych zrobiłem 150tyś w sumie,a na regenerowanych koszt 2tyś za 4ry sztuki tylko 50.
Szkoda zachodu na regenerację. Jestem za biedny,żeby płacic 2tyś zł co 50tyś km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
__________________
Było MKIII 2,0 TDCI 2005
Jest Audi A-6 S-Line 3,0TDI i z wtryskami spokój Teraz czekam na 200tyś i wymienic muszę pompę olejową,bo w Audi 200tyś i pada...
audi80jettronic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.