Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2023, 18:29   #141
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Nie będę zakładał nowego wątku, ponieważ mój "przypadek" też wody dotyczy.
Otóż u mnie obojętnie czy po myjni, czy po deszczu (nawet lekkim) - mokry jest prawy pas w drugim rzędzie. Bagażnik suchy, w prawy boczek wkładałem rękę i dokąd dostałem to wszędzie sucho, te wygłuszenia co tam są na nadkolu też suche jak pieprz, żadnych zacieków na plastikach, pod nogami sucho, a pas prawego pasażera drugiego rzędu mokry że prawie wyżymać można.
Chodzi mi oczywiście o pas bezpieczeństwa.
Czy ktoś spotkał się może z takim przypadkiem?
Przeczytałem cały ten wątek ale wszystkie opisywane przypadki dotyczyły zbierania się wody albo w bagażniku albo pod boczkami, a u mnie wszędzie tam sucho.
Uznałem że najpierw zapytam zanim zacznę rozbebeszać cały bok czy te listwy dachowe.

__________________
Mondeo '93 2.0 Aut, Transit '97 2.5D, Focus '07 1.8tdci, Transit '09 2.2,115KM ... i wszystkie były super
Aktualnie: S-Max '14 2.0tdci PS 188HP 395Nm

Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 24-10-2023 o 18:32
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 19:39   #142
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

obstawiałbym przepuszczający dach w miejscu mocowań bagażnika dachowego
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 21:04   #143
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


W sumie też tak przypuszczam. Czy te listwy dachowe są tylko klejone, czy również przykręcane?
__________________
Mondeo '93 2.0 Aut, Transit '97 2.5D, Focus '07 1.8tdci, Transit '09 2.2,115KM ... i wszystkie były super
Aktualnie: S-Max '14 2.0tdci PS 188HP 395Nm

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 08-11-2023 o 08:47
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2023, 15:39   #144
ciawesy
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 19-11-2016
Skąd: Szczecin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał Marcin111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas świątecznego sprzątania odkryłem w bagażniku w podłodze po prawej stronie przy tym dużym schowku mokrą podłogę,a jak się zagłębiłem głębiej to tam gdzie jest ta gąbka wygłuszająca wręcz wodę.Nie mam pojęcia skąd skąd tam ta woda.Żadnych podejrzanych miejsc nie znalazłem.
Miał ktoś podobny problem???

Pozdr. i wesołych Swiąt

Nie wiem czy nadal aktualne ale ja u siebie mialem ten sam problem i sprawdzilem szyny na dachu do odprowadzania wody i zobaczylem delikatne pekniecia przy klapie bagaznika, na samych rogach tez sa otwory do mocowania, wiec tam tez moze Tobie gdzies zachodzic woda wiec i to sobie sprawdz, uzyj uszczelniacza i po sprawie
ciawesy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2024, 22:23   #145
Kobik
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 18-09-2017
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Mokry pas tylny po lewej stronie

Cześć,

Od jakiegoś czasu po większych deszczach obserwujemy, że tylny pas po lewej stronie (2 rząd, rolka jest na tylnym słupku, wysoko) robi się mokry. Teraz zimą nawet oszroniony/zmarznięty. Podejrzewam jakiś przeciek, ale nie bardzo wiem, skąd miałaby iść woda?

Rozbieranie całego tylnego panelu plastikowego wygląda na karkołomną pracę z odkręcaniem 2 i 3 rzędu foteli włącznie.

Auto ma bagażnik dachowy, zamontowany w tej chwili (tak, nawet zimą wożę rowery do lasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Na podsufitce ani nigdzie indziej we wnętrzu nie widać śladów wody, nadkola są całe i nie gniją, po oknach też nie widać, żeby coś ciekło.

Jeśli ktoś spotkał się już z takim problemem - będę wdzięczny za rady i sugestie od czego zacząć szukanie dziury w całym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki!
Kobik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2024, 19:50   #146
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Najczęściej przecieka otworami do mocowania belek bagażnika i złącze/ zgrzewu nadwozia na końcu z tyłu tej rynienki . bez zdjęcia podsufitki nie zobaczysz .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2024, 07:51   #147
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Jeśli by miało się komuś przydać, to u mnie okazało się że woda na 99,9% dostaje się w jakiś sposób przez boczną szybę za słupkiem C. Co prawda jeszcze tego nie naprawiłem, ale po obklejeniu tej szyby dookoła taśmą klejącą pas zrobił się suchy.
Co nie zmienia faktu że przez te listwy dachowe też mogło cieknąć, po prostu dach zdążyłem przed mrozami uszczelnić a i tak tylny pas po deszczu był mokry.
Z tą boczną szybą może być o tyle kłopot, że od środka tam nie ma za bardzo dojścia żeby uszczelnić więc obawiam się że zostanie tylko ponowne jej wklejenie.
__________________
Mondeo '93 2.0 Aut, Transit '97 2.5D, Focus '07 1.8tdci, Transit '09 2.2,115KM ... i wszystkie były super
Aktualnie: S-Max '14 2.0tdci PS 188HP 395Nm
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 21:00   #148
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

ja też skłaniam się na tą samą przypadłość u mnie, już zabezpieczyłem relingi i słonia i dalej mokro

Dotyczy przedlifta.
Jeszcze dodam, bo wczoraj uszczelniałem tylne lampy, oprócz tej gąbki jest jeszcze jedno miejsce które może przeciekać tam, to spinka którą wsuwa się w lampę przy zakładaniu.
Je miałem luźne i dookoła otworu mokro. Mają własne uszczelki, ale po latach mogą się zużyć. U mnie były mega zabłocone.
Spinka i uszczelka zostały oczyszczone i wklejone elastycznym spoiwem.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez BobMF ; 22-02-2024 o 10:03 Powód: bo
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2024, 20:36   #149
dambo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2005
Model: S-Max Titanium Platinum
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2010/11 ;-)
Postów: 21
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, po ostatnich ulewach wyssalem pnad 10 litrow wody z auta, w skrocie, przy mocnym laniu woda, puszczalo z tylnych lamp minimalie natomiast najwiecej wlewalo sie przez te wentylatorki z bokow pod zderzakiem, zawalilo tyl troche blotem i poprostu splywalo do auta zamiast pozaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) polecam zdjac tylny zderzak zanim zaczniecie caly srodek rozbierac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy możesz opisać w jaki sposób uszczelniłeś te wywietrzniki. Z tego co zauważyłem wywietrznik działa jak jednokierunkowa membrana, tj, otwiera się dla kierunku przepływu powietrza na zawnątrz i zamyka dla kierunku do wewnątrz.
Wydaje mi się woda dostaje się właśnie przez te membrany. Niestety nie umiem znaleść powodu nieszczelności.
Wydaje mi się, że jedyny spsób uszczelnienia to zaklejenie od zewnątrz całego tego ustrojstwa (?)
dambo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.