Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2008, 14:32   #1
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Jak wymienić serwo??

Mam kłopot z serwem, a mianowicie serwo czasami syczy. Z tego co wyczytałem na forum to czeka mnie wymiana. I mam pytanie odnośnie wymiany, jest tam trochę mało miejsca. Ale chodzi mi o to czy na sie wymienić samo serwo żeby pompa została,bez odkręcania przewodów?? Po prostu odczepić pedała odkręcić serwo i żeby pompa została! Z góry dziękuje!! :fcp1


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-07-2014 o 14:00
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 17:40   #2
skbart
ford::advanced
 
Avatar skbart
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Grodzisk Maz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9 TDI 90KM AHU
Rocznik: 1998
Postów: 222
Domyślnie Re: Jak wymienić serwo??

U mnie syczy już prawie dwa lata, ile syczał u poprzednigo właściciela to nie wiem. Wszystko działa super więc nie dotykam tego. Mechanik mówił mi że dopóki nie zacznie gorzej chamować to nie ma czego ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------
Pozdrawiam
Szczęśliwy posiadacz MONDEO, niestety już NIE
skbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 20:57   #3
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Re: Jak wymienić serwo??

Mi syczy jakieś dwa tygodnie,zaczeło sie jak pojechałem w góry i trochę często używałem hamulca, jak mówisz ze już dwa lata tak śmigasz to może poczekam. Tylko boje się żeby kiedyś nie padło całkowicie!
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 22:04   #4
torgi
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Skąd: pomorskie
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI 85 KW
Rocznik: 2000
Postów: 129
Domyślnie Re: Jak wymienić serwo??

Witam , poruszalem ten temat kiedys tu na forum , tez mialem problem bo serwo zaczeło syczec , jedni partacze zapewnili ze ,, naprawili'' a po miesiącu zaczeło znów syczec , jezdziłem tak cztery miesiące ( bo nie miałem jak tego naprawic) i dostawałem szału jak syczało , i wreszcie pare dni temu wymieniłem na sprawną używke.Dodam ze cena za nową to kosmos i dlatego sprawna używka.Aha , wymieniałem razem z pompą bo samo serwo nowe nie pasowalo do starej pompy(choc z podobno z tego samego modelu) i teraz cisza :fcp1
torgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2014, 11:31   #5
bartek4459
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak wymienić serwo??

kolego a może jakiś krótki opis jak wymienić to serwo od czego zacząć i co trzeba zdemontować by się dostać od strony komory silnika?.
bartek4459 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2014, 20:35   #6
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Re: Jak wymienić serwo??

Cytat:
Napisał skbart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko działa super więc nie dotykam tego. Mechanik mówił mi że dopóki nie zacznie gorzej chamować to nie ma czego ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gubi podciśnienie, słabiej reaguje przez to turbina.

jednak wymień, bo możesz kiedyś w kogoś wjechać.. ja wymieniłem natychmiast po tym jak moja żona pocałowała auto przed sobą (zmibilizowała mnie ta drobna stłuczka). Twardy pedał po kolejnym krótkim hamowaniu i zabrakło siły nadepnąć hamulec... nie czekaj aż kogoś potrącisz, gdy nagle serwo się rozszczelni całkiem.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.