Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2007, 20:28   #1
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie [MK3]ELM327 i bledy komputera

Witam,

Mialem okazje pobawic sie dzisiaj interface'm diagnostycznym elm327 podlaczonym do mojego Mondeo TDCi. Po krotkich walkach z ustawieniami na laptopie udalo mi sie nawiazac komunikacje z device'm. Poczatkowo bawilem sie programem ScanTool.net - wersja mocno okrojona. Program poprawnie pokazywal mi wartosci czujnikow natomiast problem z jakim sie spotkalem zwiazany byl z wyswietlaniem kodow bledow (jeden z podstawowych feature'ow tego urzadzenia). Otoz pare razy zapalila mi sie kontrolka swiecy zarowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chwile przed podlaczeniem do komputera, a elm327 niestety nic mi nie pokazal - powiedzial ze jest czysto i bledow brak. Po dluzszej "walce" zobaczylem blad P1000* - Test OBDII incomplete czy cos takiego, a wiec nie jest to przyczyna sprezynki a testem samym w sobie.

Probowalem zdiagnozowac bledy przy uzyciu innych programow dostepych na sieci do tego interface'u, ale zaden nic mi nie pokazal.

Zastanawia mnie jedno - czy elm 327 nie jest w stanie pokazac kodow bledow?

Jakis czas temu pokazal sie u mnie P132A - Usterka eletryczna mechanizmu sterowania cisnieniem doladowania - czyli generalnie cos z turbo - wiec jesli moja sprezynka pokazywala mi ponownie ten blad to czy turbo z punktu widzenia kompa juz nie jest silnikiem?

Generalna uwaga do ELM327 - fajny bajer, ale troche za drogi jak na cos do pokazywania na laptopie obrotow silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba ze jest to kwestia softu, a dostepne darmowe "probki" sa tylko zaznaczeniem mozliwosci urzadzenia.

Pozdrawiam

sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2007, 23:10   #2
danplus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2007
Skąd: Wrocław/Siechnice
Postów: 43
Domyślnie

ELM 327 powinien pokazać błędy i to nawet niektórych wewnętrznych elementów jak np. automatyczna skrzynia. Nie wiem jak tańszy odpowiednik ELM 320 ale chyba też potrafi.
Od 2 dni bawię się uniwersalnym skanerem i jestem zadowolony - odczytuje/kasuje błędy, pokazuje dane na żywo (temp., obroty, lambdy i jeszcze kupę innych parametrów, które nawet nie wiem do czego służą).

Pytanie tylko, czy te narzędzia spisują się równie dobrze z Twoim mondkiem. Zawsze w ropniakach było coś inaczej zrobione.
__________________
Mondeo V6 kompletnie nie nadaje się do jazdy w mieście. Zbyt szybko łamie wszelkie ograniczenia prędkości!
danplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 07:42   #3
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

No wlasnie w tym rzecz ze powinien, a nie pokazywal. Bawilem sie tym skanerem chwile po tym jak zapalila mi sie kontrolka swiec zarowych, czyli komputer zarejestrowal blad a mimo wszystko skaner nic nie pokazal. Czyzby nie kazde sprezynka rejestrowala blad (dziwne bo samochod wszedl w tryb awaryjny)

Moze to bylo spowodowane softem, ktorego uzywalem? np. ScanTool.net lub inne darmowe probki. Wszyscy podaja ze odczyt i kasowanie bledow jest podstawowa cecha...

Inne parametry spokojnie moglem oczytywac "live".
POzdr
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 19:42   #4
wolker12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2006
Postów: 9
Domyślnie Re: ELM327 i bledy komputera

Witam kolege mam pytanie na czym polegaly ustawienia komutera zeby mozna sie bylo polonczyc z autem przez elm327.Ja zakupilem elm327 i niemoge sie polonczyc ale moze byc przyczyna ze mam autko z 2000roku MKIII i moze dlatego bo niekturzy pisza ze fejs dziala ale od rocznika 2003.Pozdrowina porsza o odpowiedz.
wolker12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2008, 19:34   #5
marcgrzy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: ELM327 i bledy komputera

Witam. Mam pytanie. Chciałem zdiagnozować swojego Mondeo 2.0 TDCI 130KM interfejsem ELM327: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale przy użyciu ScanTool'a 1.08 PL ciągle dostaję błąd (załącznik 1). Również przy próbie odczytania z czujników nic nie dostaję (załącznik 2).
Próbowałem również ScanMastera.. tam dostaję komunikat (załącznik 3)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zalacznik 1.JPG (40.3 KB, 2140 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zalacznik 2.JPG (66.2 KB, 2142 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zalacznik 3.JPG (99.2 KB, 2136 wyświetleń)
marcgrzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 09:57   #6
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Re: ELM327 i bledy komputera

ja też miałem ostatnio problem z uzyskaniem połączenia, wkońcu udało mi się połączyć jednak póki co nie wiem czy dobrze zczytuje błędy bo nic raczej nie powinnienem mieć do zczytania.

Jeżeli jest ktoś, kto jest pewny, że ma zapisane jakieś błedy to możemy spróbować - Warszawa i Piaseczno.


sosnek,
podaj proszę jakimi programami się łączyłeś i jakie miałeś efekty - znaczy czy udało się połączyć czy nie. Jeżeli się udało to jakie funkcje miałeś?
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 13:07   #7
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: ELM327 i bledy komputera

Sosnek, ja mam scanXL i działa bez zarzutu (jeden zarzut - nie chce pokazać odczytów z sondy lambda) w MK3 z 2004, Cytrynie C4 z 2007 i Picasso z 2001 - cytrynki są w benzynach. Z foką nie chce gadać, bo za stara. :fcp2

Jesteś z Krakowa - służę pomocą - napisz tylko gdzie i kiedy.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 14:33   #8
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Re: ELM327 i bledy komputera

Schem, to co piszesz to się wszystko zgadza, z samochodami po 2004 diesel i benzynami po 2001 roku nie ma problemów.
trudniej połączyć się z samochodami wcześniej.

Mi do tej pory tylko jednym programem udało się nawiżać połączenie z komputerem i przeskanować błędy i zamrożone ramki. Natomiast odczytu parametrów nadal nie udało się zrobić.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 14:47   #9
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: ELM327 i bledy komputera

A jaki to program?
Bo mondkiem z 2004 roku (produkcja kwiecień) w DIESLU gada bez problemu mój ScanXL (dołączyli gratis do interfejsu, normalnie program jest płatny), natomiast z focusem 2001 też w dieslu nie chce.
A próbowałem już kilku, kilkunastu nawet darmowych programików. I nic.
Tak jak piszą, w Europie jeszcze wtedy nie było obowiązku dla diesli, żeby były kompatybilne (dopiero 2004 - jak piszesz).

A oto, co odpisał na forum Focus Klub Polska, kolega Kris_ek:
Cytat:
W naszych fokach jest nieco zmieniony sposób odczytu danych z samochodu dane są przechowywane jakby w innych adresach, tzw. Enhanced PID. Generalnie sytuacja jest taka, że darmowe programy z netu wykrywają interfejs (w naszym przypadku ELM320 i ELM327) ale nie wykrywają już samochodu. Rada jest na to chyba jedna - znależć program który obsługuje rozszerzone PID'y albo napisać wlasny program, tak jak ja to zrobiłem, niestety dostępna dokumentacja i info techniczne jest tak skromne ze program odczytuje tylko i kasuje DTC oraz czyta kilka podstawowych parametrów
W czerwcu obiecał, że podeśle... ale... nie podesłał... Męczę go od czasu do czasu, ale cisza...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 16:27   #10
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Re: ELM327 i bledy komputera

Schem, dziś jestem umówiony z jednym z forumowiczów na odczyt błędów u niego. Jak się uda to będzie git.
U mnie samochód jednym jedynym programem odpowiada i program mieli, mieli i pokazuje ze brak błędów oraz zamrożonych ramek - pytanie czy jak błędy będą to napewno zczyta - u mnie ich raczej nie ma - nie było ostatnio jak diagnozowałem u kolegi na KTS'ie nie znalazło.

A tak wogóle to KTS'y podobno są już na torentach czy jakiś innych ustrojstwach. Trochę znalazłem tego na rosyjskich forach ale znajomość tego języka jest znikoma, może ktoś jest w stanie pomóc?
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.