Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2005, 17:33   #1
pieciag
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2004
Skąd: Braniewo
Postów: 90
Domyślnie Spore wibracje w okolicy 2000 obrotów

Siemanko!

Poradźcie Panowie, czym to może być spowodowane. Silniczek pracuje jak złoto, na wolnych obrotach możnaby na pokrywie zaworów postawić długopis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przy 2000 obr. zaczyna wpadać w dość bardzo wyczuwalne wibracje, szczególnie widoczne na otwartych drzwiach.
Przy 1800-1900 obr/min zaczyna być słychać już turbosprężarkę i ta dolegliwość w dużej mierze na pewno zależy od niej, tylko co dokładniej może jej być? Nie wymieniałem jeszcze filtra powietrza, ponieważ wygląda całkiem znośnie, a jak wygląda sama turbina, tego nie wiem. Nie wiem nawet czy jest ona rozbieralna. Możliwe żeby coś było krzywe lub pęknięte??
Dieselków w klubie zapewne jest sporo, więc może ktoś już miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić. Oczywiście szybko i tanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
A może da się chwilowo wyłączyć turbo i bez niego wkręcić silnik na takie obroty?
Nigdy nie miałem TD i jeszcze mi brakuje wiadomości.
Poza tym "wszystko" jest ok, nic nie kopci, pali w normie, żadnych problemów z uruchamianiem.

Pozdrawiam serdecznie

pieciag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2005, 05:50   #2
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Wirnik turbosprężarki ma dość małą masę i kręci się chyba zbyt szybko, aby wprawiać silnik w takie wibracje...
Oczywiście nie można tego wykluczyć, ale może spróbuj najpierw "zrzucić" paski klinowe - wtedy przekonasz się, czy wibracje nie pochodzą od rolek paska, napinacza oraz wszelkich urządzeń napędzanych przez pasek (alternator, sprężarka klimy, itd.)...
Ja miałem podobną sytuację - pomiędzy 1100 a 1200 obr. pojawiały się delikatne wibracje. Okazało się, że w rezonans wpadał właśnie napinacz paska klinowego...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2005, 20:52   #3
pieciag
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2004
Skąd: Braniewo
Postów: 90
Domyślnie

A może to któraś poduszka, chociaż wyglądają dobrze?
pieciag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2005, 23:59   #4
ixat
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2004
Skąd: śląsk
Postów: 155
Domyślnie

Sprawdze jutro u siebie(276kkm teoretycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Ale możliwe że poduszki...
__________________
Mk1 1.8td
ixat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2005, 15:34   #5
MARIUSZ75
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Suwałki
Postów: 60
Domyślnie

Jeżdziłem bez turbiny około 600-700km. Auto w ogóle nie ma przyśpieszenia - jak byś ciągnął STARA. Im dłuzej jechałem tym jechałem coraz wolniej (początek 120 a już na koniec tylko 70km/h). Spadło mi po stronie kierowcy (pod maską) przy szybie podłączenie do czarnego niewielkiego "ustrojstwa".
__________________
Mondeo 1.8 TD Hatchback '95
Pozdrawiam.
MARIUSZ75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.