Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2005, 16:31   #1
MARIUSZ75
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Suwałki
Postów: 60
Domyślnie Piasta koła - przód

Czy ktoś wie czy piasta koła przedniego a nawet przegób pasuje od 1,8 benzyna do 1,8 TD? Bo czeka mnie wymiana a namierzyłem gościa co takową ma? A swoją drogą to piasty chyba lecą w Fordach?

__________________
Mondeo 1.8 TD Hatchback '95
Pozdrawiam.
MARIUSZ75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2005, 22:11   #2
pieciag
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2004
Skąd: Braniewo
Postów: 90
Domyślnie

Piasta na 99% jest taka sama w modelach Mondeo '92-'96 r
pieciag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2005, 13:20   #3
MARIUSZ75
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Suwałki
Postów: 60
Domyślnie

Właśnie mam taką nadzieję. Bo jak sie dowiadywałem w sklepach okazuje się że chyba jako takiej piasty nie ma dostępnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a jest jakieś ustrojstwo przypuszczam że kompletna zwrotnica za 600 zł :o , nawet w sklepie dokładnie nie wiedzieli, gdzie do WV można kupić piastę za 60 - 80 zł.
__________________
Mondeo 1.8 TD Hatchback '95
Pozdrawiam.
MARIUSZ75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2005, 16:26   #4
remy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2004
Skąd: W-wa
Model: MK 1 htb
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 28
Domyślnie

W zeszłym roku w pewnym warsztacie powiedziano mi, że w moim pieszczochu poleciała piasta z przodu, więc szukałem w Abscar ok 450 zeta wówczas, ale na allegro można było trafić za 200. Nie jest to kompletna zwrotnica, w obydwu przypadkach sama piasta. Różnica pewnie dotyczy pochodzenia i jakości. Natomiast nauczony doświadczeniem zdiagnozowałem autko jeszcze w dwóch warsztatach, piasta okazała się dobra tylko łożysko było padnięte. Niestety albo trzeba się znać, mieć zaprzyjażnionego mechanika, albo bulić - często bulę - zaczynam się przyjażnić z mechanikiem.
__________________
remy

MK 1, 95, 1,8 TD
remy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2005, 11:41   #5
pawel-michalek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2005
Skąd: wielkopolska
Postów: 2
Domyślnie

kupowałem w paznaniu na giełdzie 220 zl ,ale do tego łażysko od 70-160 plus przegup 140 zl
pawel-michalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2005, 13:46   #6
MARIUSZ75
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Suwałki
Postów: 60
Domyślnie

Witam kolegów.
Właśnie wymieniłem piastę i zwrotnice, łożysko i sworzeń wachacza. Piasta pasuje od 1.8 benzyna do disla, zwrotnica także. Było by dobrze ale jest jakiś stuk przy manewrach skrętu(określiłbym że to jakieś naprężenie ). Dodam że nić się nie dzieje , nic nie słychać, nic nie stuka gdy kręcę kierownicą na postoju. Jak tylko ruszę , powoli manewrując kierownicą pojawia się od czasu do czasu dziwny stuk. Nie ma reguły czy przy większym skręcie czy mniejszym , w lewo czy w prawo , jadąć do tyłu czy do przodu. Jutro jadę spowrotem do mechanika, może na szarpaki. Może ktoś z czymś podobny się zetknął?
Czy może to być od złej, nie ustawionej zbieżności?
__________________
Mondeo 1.8 TD Hatchback '95
Pozdrawiam.
MARIUSZ75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.