Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2005, 15:05   #1
vikary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2005
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8TD
Postów: 22
Domyślnie ILE pali wasze 1,8TD

Witam
dane fabryczne i tabele nie mówia zawsze prawdy, nie wiem ile powinien palić mój Mundek (96 MKII), myślę, że wielu z Was również, napiszcie proszę jakie spalanie mają wasze autka. Mój po przejechaniu ostanich 40tys w (80% puste przebiegi) spala średnio 8l/100km(całkowity przebieg auta 200tys km) .
Wydaje mi się, że powienien mniej, ale mogę się mylić

vikary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2005, 15:36   #2
zdzichop
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Skąd: Podkarpackie
Postów: 130
Domyślnie

Cytat:
Napisał vikary
Wydaje mi się, że powienien mniej, ale mogę się mylić
Nie. nie mylisz się. Powinien mniej i to o dobre 1- 1,5 l/100km. Chyba ,że Twoje jazdy to wyłacznie miasto. Od paru miesięcy sprawdzam u siebie i niezaleznie od tras wychodzi 6-7l/100km. Oczywiscie można mniej ale na to trzeba miec czas i cierpliwość ,szczególnie innych uzytkowników. Obserwacja kierowcow PKS na podmiejskich liniach uczy oszczednej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
zdzichop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2005, 16:59   #3
vikary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2005
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1,8TD
Postów: 22
Domyślnie

dziękuję za odpowiedź... sposób mojej jazdy nie nazwałbym oszczednym, ale jestem pewnien, że nie ma mozłiwości zejśc do napisanych przez Ciebie 6-7l/100... może powinienem zrobic jakiś przegląd wtrysków czy zaworów, aby mój silnik był bardziej ekonomiczny?
vikary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2005, 18:12   #4
Sandal
ford::average
 
Avatar Sandal
 
Imię: Sandał
Zarejestrowany: 04-03-2005
Skąd: Gdańsk
Model: [MK4] Focus
Silnik: 2.0 ST Line EcoBlue 150PS
Rocznik: 06/2019
Postów: 114
Domyślnie

Mam mondziaka z 2000 roku i w miescie spala on 7-7,5 litra (bez wlaczonej klimy).
Z klima spalanie to okolo 0,5l wiecej.
Jezeli chodzi o trase to spalanie mam identyczne czyli 7-7,5 i to z klima przy jezdzie 120 do 150 przy wyprzedzaniu.
Generalnie moje spalanie to byla do pewnego momentu zagadna (udalo mi sie nawet spalic 10l w miescie - latem z klima). Teraz staram sie tankowac tylko na duzych i nowowybudowanych stacjach, od tego czasu spalanie sie unormowalo. Unikam malych stacji (nikogo nie obrazajac) gdzie nigdy nie wiem czy faktycznie wlalem taka ilosc litrow za jaka place i czy ten czarny dymek, ktory potrafi sie pojawic przy wyzszych obrotach nie jest wynikiem jakosci paliwa.
Ostatnie tankowanie na trasie Gdansk-Warszawa za Ostroda na Statoil - rewelka ciagnie jak glupi i zero dymku nawet przy wysokoch obrotach - spalanie 7l
Pozdrawiam,
Sandal.
__________________
Jestem jaki jestem, nic na to nie poradzę ......
Sandal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2005, 18:52   #5
zdzichop
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Skąd: Podkarpackie
Postów: 130
Domyślnie

Cytat:
Napisał vikary
może powinienem zrobic jakiś przegląd wtrysków czy zaworów, aby mój silnik był bardziej ekonomiczny?
Nie zaszkodzi sprawdzić wtryski. Ja, mimo dośc fajnego spalania przed zimą i tak chcę przejrzeć swoje wtryski. Pewnie będzie dla silnika lepiej przy zimowym rozruchu.
zdzichop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2005, 06:55   #6
MARIUSZ75
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Suwałki
Postów: 60
Domyślnie

Też wydaje mi się że trochę za dużo ci pali , no chyba że masz ciężką nogę i jeżdzisz wyłącznie po mieście. Kiedyś sprawdzałem średnie spalanie na 10.000 km - wyszło mi 6,2l/100km. Fakt może nie ciskam non stop na wysokich obrotach po mieście i desperacko nie ciskam ile fabryka dała w trasie (tak jak to ostatnio obserwowałem gdy wracałem z Koncertu "HITY NA CZASIE "z EŁku - jak bym uczestniczył w jakimś rajdzie:dwa makabryczne dachowania a ile sytuacji że włos jeżył sie na głowie i skóra cieżpła na grzbiecie).
__________________
Mondeo 1.8 TD Hatchback '95
Pozdrawiam.
MARIUSZ75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.