Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2010, 07:01   #21
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

to nie mietek z garazu . w mojej okolicy najlepszy pompiarz. on tylko pompy i wtryski robi. ma reke dobrą. zreszta niewazne bo wyboru nie mam.
ponadto zastanawiam sie czy sie go nie pozbyc bo strasznie mi sie sypie w tym roku. teraz jeszcze wyszlo ze sie lozysko wyciskowe sypie... huczy mi tylne lozysko kola... robilem juz alternator,wtryski i reg pompy, tarcze klocki, dwa zderzaki (to żona),felgi i opony poprostu porażka w tym roku...starsznie duzo kasy wlozylem której nie odzyskam a teraz ta pompa jeszcze poprostu zalamka
wiecie ze one nie są tyle warte co kiedys...
jestem sentymentalny troche bo dupe mi przez 6 lat woził i nigdy nie zawiódł ale teraz juz przesadza(samochod)
muszę to przemyslec bo znowu trzeba wsadzic ze 2 tysiace a kompresja slaba w zimie problemiki.... na razie jestem zalamany dobrze ze B6 mnie nie załamuje.

sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 11:08   #22
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

a tam... to co wymieniłes to rzeczy eksploatacyjne wiec nie ma co lamentowac.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 12:18   #23
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a własnie ze one. masz typowy objaw. jak przyjdzie jesień zacznie odpalac normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak pompa po regeneracji pada po 20 tys km to to nie była regeneracja a wymiana uszczelnien... u mnie za 500 zl ze starej pompy został tylko korpus a reszte mam nowa.... i przejechala juz znacznie wiecej km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kupowanie uzywki moze ci sie zemscic za tysiac... 5 czy 10 tys km. nie warto. lepiej poszukac lepszego pompiarza... nie Mietka z garazu a porzaddnej firmy
Tia, za 500 zł masz wszystko nowe. Szkoda, że za 500 zł auta całego nie wymieniłeś. Około 2 tys kosztuje nowy wkład do pompy lucasa, wtedy zostaje tylko obudowa stara. Za 500 zł z robocizną nie zmieścisz się wymieniając pompę na używaną (używka 300 zł + robocizna, nie wiem ile ale pewnie >200).

Co do zamienności pomp to bym szukał identycznej. Ja nawet lusterkiem (bo jest w mondku w kiepskim miejscu naklejka) odczytywałem model pompy. Ojciec był takim farciarzem, że pojechał na używki i znalazł identyczną. Potem pompiarz przed założeniem ją sprawdził i powiedział, że jest OK. Nawet w mondeo MK2 były 2 lub 3 rodzaje pomp. Ja mam auto z '99, więc mam najnowszą jaka była, bo potem był MK3. Radzę uważać, bo mogą być problemy. Auto będzie chodziło, raczej jest to kwestia czujników. Głupi regulator kąta wtrysku jak nie będzie działał to w lecie auto będzie paliło, a w zimie przestanie.

Z immo problem jest ogromny. Ściągnięcie tych dwóch blach bez instrukcji (nie mieliśmy, nie szukałem) zajęło nam 3 godziny... Śruby są pourywane, żeby złodziejowi było trudniej, niestety mechanikowi też.

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 24-07-2010 o 12:20
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 13:01   #24
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

kolego.... najpierw siejesz propagande jak Cię Firma "Lukas" skrzywdziła nie potrafiąć skonstruować pompy zgodnej z twoimi oczekiwaniami, a później negujesz każdego kto ma czelność mieć inne zdanie od Ciebie.... cóż... Lukas ujowy, Ford ujowy.....
Życie jest okrutne....

Wszyscy tylko patrza jak nas zajść od tyłu i.....


Dobrze że nie każdy jest tak roszczeniowo nastawiony dożycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Ale ja się przecież nie znam... Nie jestem mechanikiem choć wszystkie swoje auta zawsze naprawiałem sam.. Nie mam zajebioszczego ojca mechanika, nikomu nie ujmując.... Jestem tylko nieznającym sie informatykiem/elektrykiem.... a on przecież musi miec dwie lewe rece...
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 13:24   #25
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

wiem re to rzeczy eksploatacyjne ale trzeba kase wybulić .... a jeszcze razrusznik ... i napinacz paska alternatora... tu 50 tu 100 tu 200 i sie uzbiera niezla sumka ach...
poczekam w takim razie az wrucę do polski i poszperam po zlomach. mechanik mowil mi ze najlepiej od anglika...
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 13:46   #26
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

cóż... nasz auta maja po 12 lat.... nie ma sie co dziwic ze bedzie coraz wiecej do zrobienia

ja np w jesieni wymieniłem kompletne zawieszenie... ale dzieki temu te nastepne 3-4 lata pojezdzi
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 13:59   #27
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

ja tylko łączniki stabilizatorów , poza tym odpukać jeszcze nic w zawieszeniu powazniejszego nie robiłem.nawet mam jeszcze amory motocrafta oryginalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tez pomału sie kończą... może sie doczekają w przyszłym roku jak coś nie wypadnie albo fury nie sprzedam.
myślałem żeby przywieść anglika i zrobić jeden z dwóch ale po pierwsze troche daleko a po drugie cieżko o kombi .... mam siorę w angli i polukać... zobaczymy
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 20:46   #28
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego.... najpierw siejesz propagande jak Cię Firma "Lukas" skrzywdziła nie potrafiąć skonstruować pompy zgodnej z twoimi oczekiwaniami, a później negujesz każdego kto ma czelność mieć inne zdanie od Ciebie.... cóż... Lukas ujowy, Ford ujowy.....
Życie jest okrutne....

Wszyscy tylko patrza jak nas zajść od tyłu i.....


Dobrze że nie każdy jest tak roszczeniowo nastawiony dożycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Ale ja się przecież nie znam... Nie jestem mechanikiem choć wszystkie swoje auta zawsze naprawiałem sam.. Nie mam zajebioszczego ojca mechanika, nikomu nie ujmując.... Jestem tylko nieznającym sie informatykiem/elektrykiem.... a on przecież musi miec dwie lewe rece...
To może lepiej powiedz jak to za 500 zł masz wszystko w pompie nowe oprócz korpusu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chętnie pojadę do Ciebie albo Twojego mechanika tam za 2 lata bo pewnie tyle wytrzyma używany Lukas z Włoch, którego mam założonego teraz.

I nie zamierzam się kłócić, tylko wymieniam z Wami zdania.

W poprzednim mondku założyliśmy inną pompę niż była wcześniej i później nie działał regulator kąta wtrysku, ten co na zimnym przyspiesza kąt. Tylko dlatego ostrzegałem przed założeniem innej pompy.

Cytat:
Napisał sumo75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślałem żeby przywieść anglika i zrobić jeden z dwóch ale po pierwsze troche daleko a po drugie cieżko o kombi .... mam siorę w angli i polukać... zobaczymy
O kombi ciężko? Przeglądając allegro 70% mondków jest kombi... Chyba, że w anglii jest inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 24-07-2010 o 20:59
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 22:26   #29
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

to znajdz mi kombi z angli ..... powiedzmy tak 100 km od tarnowa (Małopolska).... no i zeby po V.98 było .... no moim skromnym zdaniem nie jest prosto, ale mam czas poczekam poszukam zobaczymy
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 23:24   #30
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

za 500 zl to i ja sie pisze na full regenerację pompy. mi dzisiaj stuknelo 250 tysiecy przebiegu i pompa nawet nie pierdnela. czy cieply czy zimny, czy zima czy lato, pali elegancko, a ze zima trzeba z 2 albo 3 razy swieczki podgrzac to norma dla klekotow. i nie zmienie zdania ze mondeo klekot jest zajebistym wozem.
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.