Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2005, 20:45   #1
Andrzej_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2005
Postów: 4
Domyślnie Na zimnym silniku nie zapala od razu

Więc jeżdże od pół roku Fordem Mondeo palił cały czas elegancko ale ostatnio tylko na zimnym silniku nie odpala za pierwszym kręceniem. Najlepiej zaskakuje po drugim przekręceniu zapłonu. Kiedy już jest ciepły wszystko jest ok. Co może być przyczyną?

Andrzej_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2005, 08:39   #2
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

a swiece zarowe w porzadku ? moze slabo grzeja i potrzebna podwojna dawka czasu.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2005, 19:35   #3
Andrzej_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2005
Postów: 4
Domyślnie Jaka jest przyczyna usterki

właśnie mam wrażenie że drugie zakręcenie ma większe znaczenie niż czas dany na zagrzanie świec, poniewaz przed pierwszym kręceniem nie ma znaczenia ile czasu dam czy 15 czy 30 sekund a nie chcę długo kręcić. W moim pierwszym odczuciu to należy zmienić świece ale może jest inna przyczyna choć mniejsze chyba prawdopodobieństwo. Jak uważasz?
Andrzej_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2005, 19:45   #4
AT
ford::professional
 
Zarejestrowany: 26-06-2004
Skąd: okolice W-wy
Postów: 1,175
Domyślnie

To raczej wygląda jak problem z paliwem - jak by nie dostawał na początku wystarczająco paliwa. Może coś się zapowietrza podczas dłuższego postoju. Spróbuj poszukać na Forum tematów o problemach z uruchamianiem TD - było dość sporo w tej kwestii. Niestety, zazwyczaj konieczna była wizyta w serwisie pomp wtryskowych. Zresztą same świece też można sprawdzić.

Adam
__________________
Cytat z przed ok. 2800 lat:

"Dojechał aż do nich, ale nie wraca, sposób zaś jazdy jest taki jak u Jehu, syna Nimsziego, gdyż jedzie jak szalony."

II Królewska 9;20 (Stary Testament)
AT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2005, 07:07   #5
zdzichop
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Skąd: Podkarpackie
Postów: 130
Domyślnie

Przed wymianą Swiec warto je sprawdzić. Jesli wymiana świec nie pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nalezy szukać dalej . A jak tam akumulator?
Przy okazji. Dopisz w danych: jaki rocznik to bedzie łatwiej sobie pomagać.
zdzichop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2005, 13:44   #6
DaSilva
ford::beginner
 
Avatar DaSilva
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-01-2005
Skąd: Trzebnica
Model: Focus MK3 Tytanium
Silnik: 1.6 EB 150 KM, 2.0 TDCi 150 KM
Rocznik: 2012; 2017
Postów: 38
Domyślnie

Piszesz, ze jak grzejesz 15 czy 30 sekund ; ale czy w tylko przekecasz kluczyk i czekasz ten czas czy przekrecasz kluczyk -wylaczy sie grzanie i robisz to powtornie- to ma znaczenie /czyli podgrzewasz 2 x komore spalania/.
Jezeli to ma byc cos z paliwem /jak wczesniej jest wspomniane/ to zaloz na wezyk dolotowy kawalek wezyka przezroczystego i zobaczysz czy jest w nim paliwo pod calo-nocnym postoju czy nie, jak nie to masz sprawe wyjasniona, jak jest paliwo to pokombinujemy dalej.
Jak to problem z pompa paliwa to /zaslyszane od mechanikow/ lepiej wymienic na uzywana niz regenerowac - podobno regeneracja na polskich podzespolach jest tak pomocna jak umarlemu kadzidlo a i koszt podobny regeneracji co wymiany
__________________
pozdrawiam z za kółka
DaSilva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2005, 07:49   #7
Andrzej_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2005
Postów: 4
Domyślnie

Dziękuje za zainteresowanie. Zacznę od sprawdzenia świec.
Rok produkcji to 1996
Akumulator jest z całą pewnością dobry
Samochód ma 220 tyś. km przebiegu więc problem z pompą jest jak najbardziej możliwy
Do pana DaSilva więc po przekręceniu kluczyka (kontrolka od grzania świec gaśnie po 5 sekundach) ja natomiast czekam dłużej ok 20, 25 sekund wyłanczam zapłon i powtórnie powtażam tę czynność, włanczam zapłon (kontrolka świec gaśnie) czekam ok 15-20 sekund i samochod odpala. Czyli grzeję raz wyłanczam i potem włanczam zapłon ponownie i grzeję drugi raz.
Dłuższe kręcenie za pierwszym razem (na zimnym) powoduje odpalenia silnika lecz to jest takie odpalenie jak by samochód przez pierwszy moment się zaksztusił.[/u]
Andrzej_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2005, 09:06   #8
biernik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 238
Domyślnie

przeciez mondeo 1,8 TD nie ma pompy paliwowej o ile sie niemyle
a co do paliwa to DaSilva ma racje ja tez tak miałęm zapowietrzał sie na pompce recznej, po prostu membrama nie trzyma jak nalezy.

Jeszcze jedno zanim sprawdzisz swiece zrób tak
wejdz do auta włoz kluczyk i od razu bez grzania swiec na zimnym silniku przekręc ze dwa razy wałem, potem dopiero rozgrzej swiece i odpal, jak odpali odrazu to wiesz ze swiece dobre i sie tylko zapowietrza
__________________
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
biernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2005, 11:20   #9
szum-szak
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2004
Skąd: wawa / klodzko
Postów: 192
Domyślnie

Ja także uwazam, ze sie zapowietrza... Z wlasnego doswiadczenia podpowiem - sprawdz wężyki przy wtryskiwaczach - takie w oplocie - lubia byc sparciale + na pierwszym/ostatnim wtryskiwaczu jest taki gumowy kapturek - on takze lubi byc sparciały i po calonocnym postoju paliwo sie cofa... mozesz jeszcze rano podpompowac pompka na maxa i dopiero odpalic - to powinno wyjasnic sprawe - przynajmniej w zakresie zapowietrzania.
szum-szak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2005, 14:35   #10
MARIUSZ75
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Suwałki
Postów: 60
Domyślnie

Miałem coś podobnego - za pierwszym razem "łapał ale nie zazębiał" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aza drugim elegancko palił. Padnięta była któraś świeca - wydaje mi się że pierwsza po prawej.
__________________
Mondeo 1.8 TD Hatchback '95
Pozdrawiam.
MARIUSZ75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.