Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2005, 14:35   #1
sniezka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2005
Skąd: Czestochowa
Postów: 39
Domyślnie + i - z MK1 ,1800 TD - czy warto kupić ?

Co sądzicie o kupnie Mondka 1.8 TD z 1994r? (250k przebiegu)
Znajomy moze kupić coś takiego za okolo 7tyś. juz zaerejestrowany na PL.
I strasznie sie wacha bo wiekszość mechaników w jego okolicy odradza Mondeo z tym silnikiem.
O beznyniakach mieli pozytywne opinie zaś diesla odradzali.
Ja osobiście nie mam żadnego zdania o dieslu wiec prosił bym Was o porady.
Dzieki wielkie za ew. pomoc.

__________________
Życie to coś takiego co Cię zaskakuje kiedy masz inne plany
sniezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2005, 15:06   #2
Gaduliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2005
Skąd: Lubin
Postów: 78
Domyślnie

Jak to by był orginalny przebieg to bym się zastanowił ( ale na pewno taki nie jest )
Gaduliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2005, 15:11   #3
Wątroba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2005
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie

Ja mam takiego mondka, z takim samym przebiegiem z ta roznica ze z 96r, zrobilem nim ponad 6tys km i jak narazie nic nie musialem robi-pomijajac wymiane paskow filtrow i oleju. nie jest to moze wyscigowka ale z polonezem czy z jakims golfem mozna sie poscigac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) a do tego malo pali. ja osobiscie polecam.
Wątroba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2005, 15:55   #4
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ja też jestem ciekaw wrażeń związanych z 1,8td. też słyszałem dużo złego na jego temat, że niby sie sypie jak choinka po trzech królach, w sumie to dlatego kupiłem benzynke ;-)
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2005, 18:50   #5
rk1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2005
Skąd: Słupsk
Postów: 8
Domyślnie

Przypadkiem kupiłem takiego /pojechałem kupić Espace, a wróciłem Mondkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. / i jak na razie jestem zadowolony. Ale stan aut w tym wieku może być b. różny. Mnie się trafił ze sporo mniejszym przebiegiem i dobrze wyposażony /brak tylko klimy/. Oprócz pasków i płynów /bezwzględna wymiana/ niewiele w nim trzeba było poprawiać. A jazda - jak na diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. całkiem przyzwoicie. I malutko pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dynamika - jak się pamięta o turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to może być.
Jak kolega ma możliwość to skorzystajcie z komputerowej diagnostyki silnika w serwisie i dopiero potem podejmować decyzję. Ceny wszelkiego rodzaju czujników są powalające / jest ich pod maską od groma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. / a tego ani na słuch, ani na oko raczej się nie wyczuje.

pozdrowienia
rk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2005, 19:21   #6
zdzichop
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2005
Skąd: Podkarpackie
Postów: 130
Domyślnie

Ja mam z 99 i jak na razie wsio okej.
Koleżanka ma z 94 z przebiegiem ok. 200 tys i na silnik nie narzeka. Poza trudnym paleniem w zimie. Ale odpala przy -25st. W kazdym Mk I i II problemy z elektryką.
Jest zadowolona i ja też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdzichop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2005, 11:04   #7
MARIUSZ75
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2004
Skąd: Suwałki
Postów: 60
Domyślnie

Ja mam swojego Mondka już prawie 5 lat,przejechane 200 tys. km. Nie mogę narzekać jak narazie a zwłaszcza na silnik. Zimą pali nawet jak stał 2-3 dni a żywocę jakiś czas na biegunie zimna. Auto potrzebuje sprawnego, dobrego akumulatora zimą i dobrych świec (co zaobserwowałem u siebie). Co jakiś czas miałem przerypałki z łożyskiem koła przedniego prawego: wymieniałem 3 razy, poleciała mi też z tej strony piasta.
__________________
Mondeo 1.8 TD Hatchback '95
Pozdrawiam.
MARIUSZ75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2005, 13:36   #8
Andrzej TD
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Chotomów
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Jak najbardziej warto.

Swoim klekotkiem latam już 1 rok i po przejechaniu w tym czasie 30 tys.km. obecnie ma 187000km. nie ma najmniejszych problemów. Może dlatego, że sam sprowadziłem z Belgii?.
Ale ogólnie polecam jeżeli jest w dobrym stanie i ma oryginalny przebieg a najlepiej dokumentyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andrzej TD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.