Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2009, 07:43   #1
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Co warty jest Ford Focus ?

Przyznam się , że kupno Focusa przeze mnie - to czysty przypadek .
To mój pierwszy niemiecki samochód .
Od wielu lat jeżdżę , a raczej jeździłem , wyłącznie samochodami francuskimi , które uważałem i uważam nadal za auta warte uwagi .
Mają bowiem one m.in. prawidłową relację ceny - do wartości rzeczywistej , czego nie da się powiedzieć np. o VW Golfie . . .
Wracając do Focusa - szukałem przez 7 miesięcy jakiegoś auta , niekoniecznie francuza - w cenie do ok. 20 tys zł.
Przejechałem po Polsce tysiące kilometrów .
Wszystko na próżno .
Na zdjęciu auto w miarę ładnie się prezentuje , a handlarz wyje i przysięga przez telefon na wszystkie świętości , że oferowane przez niego auto jest lepsze od nowego.
Na miejscu , po pokonaniu kilkuset kilometrów ukazuje się , że to same złomy , byle jak polakierowane i totalnie wyeksploatowane , zniszczone , z porwaną tapicerką itp.- więc sami oszuści opowiadający brednie . . .
Rozważałem nawet zakup nowego auta .
Ale na nowym dużo się traci .
W końcu - czysty przypadek - trafiłem za granicą auto od pierwszego i jedynego właściciela , bardzo zadbane , ze stosunkowo małym przebiegiem , oczywiście bezwypadkowe , serwisowane itp. itd.
Wyglądało i jeździło jak nowe .
To nie przesada .
Miało jednak wadę - cenę .
Było dużo droższe niż ten sam model z tego roku w Polsce .
A przecież jeszcze koszta transportu i rejestracji . . .
Ale byłem już bardzo zmęczony bezowocnym szukaniem auta w Polsce - kupiłem to auto . . .
Był to Ford Focus 2.0 16 V Ghia Combi - w najbogatszej wersji - jak przystało na auto ze Szwajcarii . . .
To było rok temu .


Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 17-11-2009 o 09:55
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 08:38   #2
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Co warty jest Ford Focus ?

No i?
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 08:51   #3
forcus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Co warty jest Ford Focus ?

no i okazał się kradziony, przyszła policja i....
forcus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 11:15   #4
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Nic podobnego .
Auto było oczywiscie legalne , kupowałem od właściciela od niego z domu - co jest prawdziwą rzadkością - tam bowiem wszyscy sprzedają swe auta - zostawiajac je w komisach lub w rozliczeniu - u dilera .
Z auta jestem bardzo zadowolony .
Jest niemal jaki nowe , rzeczywisty przebieg auta w momencie kupna to 141 tys.km.
Dziś ma 148 700 km.
Absolutnie nie czuć tego przebiegu , Ford jest perfekcyjny mechanicznie i wizualnie .
W momencie kupna największe wrażenie zrobiło na mnie podwozie auta .
Wyglądało jakby auto wyjechało co dopiero z salonu - nie było nawet na nim pyłku .
We wnętrzu było identycznie .
Zresztą w Citroenie ( poprzednie moje auto , naturalnie używane ), gdy go kupowałem 4 lata temu w Niemczech - też było podobnie . . .
Dziś - po roku jazdy po polskich "drogach " - pełnych błota , piachu i dziur - naturalnie się przykurzyło . . .
Focus ma perfekcyjne zawieszenie - prowadzi się znakomicie , powiem - wzorowo , nie reaguje negatywnie nawet z dużym obciążeniem .
Jeżeli można się do czegoś przyczepić - to jak na mój gust - jest nieco za twardy - na równych drogach - poezja , ale na nierównych polskich , często czuć każdą , nawet niedużą dziurę .
To typowe niemieckie auto - solidne , dobrze i starannie wykonane ( mój jest z Koloni ) i dodatkowo dobrze wyposażone .
Jak na polskie warunki - moim zdaniem - ma za mocny silnik ( 131 KM).
Taka moc jest niepotrzebna , no może z wyjątkiem wyprzedzania .
I tak nie ma bowiem gdzie jeździć z większymi szybkościami - drogi są tutaj wąskie , brudne i dziurawe .
Na bardzo nielicznych równych odcinkach królują fotoradary . . .
Kraj taki . . .
Jedyna słaba stroną Forda Focusa jest , jak dotychczas zauważyłem - jest wymiana filtra przeciwpyłkowego ( kabinowego ) .
To prawdziwa mordęga . . .
No i mógłby nieco mniej palić w mieście ( mój Ford pali nieco ponad 10 litrów w mieście , trasa to ok. 7 litrów /100km. )
Z drugiej strony- to w tej wersji - auto jest dość duże , ciężkie i mocne - więc - coś za coś . . .
Ogólnie - moim zdaniem - jest to bardzo udane i wartościowe auto .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 17-11-2009 o 10:01
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 12:58   #5
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Pawel1w25 dobrze nawijasz. Lubię czytać jak ktoś dobrze pisze o moim autku. Nie zgadzam się co do dwóch rzeczy: wymiana filtra nie jest wcale taka trudna a moc 136 koników wcale nie jest zbyt duża - moja foczka ma 100 koni i już nie jeden raz miałem okazję się przekonać, że dobrze by było mieć więcej, szczególnie jak jadę za dwoma TIR-ami i nie mogę ich wyprzedzić, bo mocy brakuje.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 13:30   #6
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Sam wymieniałem ów filtr - to wiem .
jest umieszczony pod prawym podszybiem , żeby się do niego dostać , trzeba zdjąć owo podszybie - nacisnąć i przesunąć w bok . .
Przy tym często łamią się dwa plastikowe mocujące zatrzaski , a samo podszybie jest równocześnie przyklejone do szyby uszczelką butylową jednorazową .
Poza tym - owo podszybie po dwóch trzech wymianach filtru odstaje od szyby i leje się woda ( konstruktorzy Forda starali się temu zapobiec montując rynienkę pod podszybiem , ale jest ona delikatna i często pęka przy montażu ) - na filtr kabinowy , a potem do wentylatora i na podłogę . . .
Skończyło się tak , że kupiłem nowe podszybie (orginał 130 zł. )i ową butylową uszczelkę Ford orginał - w formie krążka , obcina się nożyczkami - 50 zł- i w końcu zmontowałem całość na nowo .
Teraz jest w końcu jak w fabrycznie nowym aucie . . .
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 13:44   #7
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Cytat:
Napisał Pawel1w25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyznam się , że kupno Focusa przeze mnie - to czysty przypadek .
To mój pierwszy niemiecki samochód .
Od wielu lat jeżdżę , a raczej jeździłem , wyłącznie samochodami francuskimi , które uważałem i uważam nadal za auta warte uwagi .
Maja bowiem one prawidłową relację ceny - do wartości rzeczywistej .
Wracając do Focusa - szukałem przez 7 miesięcy jakiegoś auta , niekoniecznie francuza - w cenie do ok. 20 tys zł.
Przejechałem po Polsce tysiące kilometrów .
Wszystko na próżno .
Na zdjęciu auto w miarę ładnie się prezentuje , a handlarz wyje i przysięga przez telefon na wszystkie świętości , że oferowane przez niego auto jest lepsze od nowego.
Na miejscu , po pokonaniu kilkuset kilometrów ukazuje się , że to same złomy , byle jak polakierowane i totalnie wyeksploatowane , zniszczone , z porwaną tapicerką itp.- więc sami oszuści opowiadający brednie . . .
Rozważałem nawet zakup nowego auta .
Ale na nowym dużo się traci .
W końcu - czysty przypadek - trafiłem za granicą auto od pierwszego i jedynego właściciela , bardzo zadbane , ze stosunkowo małym przebiegiem , oczywiście bezwypadkowe , serwisowane itp. itd.
Wyglądało i jeździło jak nowe .
To nie przesada .
Miało jednak wadę - cenę .
Było dużo droższe niż ten sam model z tego roku w Polsce .
A przecież jeszcze koszta transportu i rejestracji . . .
Ale byłem już bardzo zmęczony bezowocnym szukaniem auta w Polsce - kupiłem to auto . . .
A był to Ford Focus 2.0 16 V Ghia Combi - w najbogatszej wersji - jak przystało na auto ze Szwajcarii . . .
To było rok temu .
Po raz kolejny potwierdza się zasada "kto kupuje tanio, dwa razy płaci" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto zapłacić więcej i mieć spokój przez jakiś chociaż czas. A jeśli chodzi o poszukiwanie samochodu dla siebie to wiem coś o tym, przez tel. jest cacuszko bez rdzy, nie bity i równo chodzący silnik a w rzeczywistości ... Też się nie raz zajeżyłam po przejechaniu setek km. Od handlarza nie kupię w życiu.
__________________
http://picasaweb.google.pl/katarzyna.serzysko/Focus# moja LLLALLUUNIA
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 18:29   #8
jajcyk
ford::average
 
Avatar jajcyk
 
Zarejestrowany: 20-03-2009
Skąd: Świebodzin
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Cytat:
Napisał KasiaS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po raz kolejny potwierdza się zasada "kto kupuje tanio, dwa razy płaci" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto zapłacić więcej i mieć spokój przez jakiś chociaż czas. A jeśli chodzi o poszukiwanie samochodu dla siebie to wiem coś o tym, przez tel. jest cacuszko bez rdzy, nie bity i równo chodzący silnik a w rzeczywistości ... Też się nie raz zajeżyłam po przejechaniu setek km. Od handlarza nie kupię w życiu.
Ja za swoje przepłaciłem, i jeszcze musiałem dokładać.Ale fakt egzemplarz zadbany, przy dobrym wyposażeniu.Jednak mimo wydatków jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Ford TDDI
Jest Fiat JTD
jajcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 18:41   #9
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Ja za mego nie przepłaciłem, a wręcz przeciwnie, niestety po 8tys.km eksploatacji turbina dokonała swego żywota-regeneracja, 2tys. wydane i już prawie dobiłem do rynkowej ceny auta. Ale dalej mi się podoba bryła auta i full wyposażenie. Ponadto teraz pali mi poniżej 6l, a jak było ciepło nie przerzucało 5,5l. Mocy w sumie nie jest mało, ale jak przesiadam się do mondeo, to tam moc poraża siłą i możliwościami niepozornego diesla.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 20:00   #10
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Ja za swojego przeplacilem minimalnie ale i tak to byl interes zycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Panowie z komisu wzieli ode mnie w rozliczeniu stare auto (fiat marea 1.6) ktore bylo absolutnie nie do sprzedania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale stan techniczny jest absolutnie perfekcyjny. Zero rdzy stukow luzow nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt ze panowie z komisu wyjeli przednie glosniki a tylne niskotonowe zastapili jakims tanim bezwartosciowym czyms bo jeden sie rozsypal niedawno. Wyjalem a to jakies niewiadomo co bezmarkowe... Wiec panowie mnie nieco oszukali ale i tak wyszlo calkiem niezle.
Oczywiscie silnik i prowadzenie - rewelacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakosc wykonczenia moglaby byc troche wyzsza ale ogolnie to rewelka ;D
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.