Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2014, 21:21   #1061
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Podłączenie do ECU mam już za sobą. Po dołożeniu manetki z tempomatem i jej adaptacji za pomocą VAG-COM tempomat niestety nie działa.
Posprawdzałem ją w bloku 006 i w okienku 4 zmieniają się wartości jak jak go załączam z of na on i odwrotnie. Pedał hamulca w okienku 2 bkloku 006 również zmienia wartości i pedał gazu również. Przyciski res i set w bloku 022 w okienku nr 2 również po naciskaniu zmienia wartości. Jedynie co to po wciskaniu sprzęgła nic się nie dzieje brak jakiejkolwiek reakcji. Czy opisana w tym temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] diagnostyka tempomatu na wskazania VW Golf chodź po części się zgadza z diagnostyką tempomatu w naszym Galaxy. Ja myślę że nie do końca
Proszę o pomoc


Ostatnio edytowane przez tyger ; 13-02-2014 o 05:50
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 17:58   #1062
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączenie do ECU mam już za sobą. Po dołożeniu manetki z tempomatem i jej adaptacji za pomocą VAG-COM tempomat niestety nie działa.
Posprawdzałem ją w bloku 006 i w okienku 4 zmieniają się wartości jak jak go załączam z of na on i odwrotnie. Pedał hamulca w okienku 2 bkloku 006 również zmienia wartości i pedał gazu również. Przyciski res i set w bloku 022 w okienku nr 2 również po naciskaniu zmienia wartości. Jedynie co to po wciskaniu sprzęgła nic się nie dzieje brak jakiejkolwiek reakcji. Czy opisana w tym temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] diagnostyka tempomatu na wskazania VW Golf chodź po części się zgadza z diagnostyką tempomatu w naszym Galaxy. Ja myślę że nie do końca
Proszę o pomoc
Problem rozwiązany. Okazało się że czujnik sprzęgła był zblokowany. Wystarczyło poruszać nim i popsikać kontaktem i czujnik zaczął działać.
Tak jak piałem spsikałem go kontaktem ale jutro jeszcze psikkne na nie go WD-40

Ostatnio edytowane przez tyger ; 13-02-2014 o 19:54
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 21:00   #1063
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam kolegów, mam od niedawna swojego Galaksiora i już niestety zaczynają się problemy z dynamiką auta, przeważnie na 4 biegu w granicach 100km/h łapie muła i nie jedzie, po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu jedzie znowu w miarę poprawnie, po podłączeniu do VCDS Lite wyskakuje taki błąd:
17964 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P1556 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
na razie co udało mi się sprawdzić to jazda na przepływce od innego tdi i niestety też wszedł w tryb awaryjny po przyspieszaniu na 4 biegu, mechanik sprawdzał cięgno od kierownic turbiny i stwierdził że pracuje lekko. Ogólnie auto ma jeszcze muła przy ruszaniu tak jak by sie przydławił i po lekkim odpuszceniu gazu i ponownym wciśnięciu zaczyna jakoś się zbierać, szczelność wężyków wg tego samego mechanika który sprawdzał turbinę jest ok, poradźcie co mogę jeszcze sprawdzić.
marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 21:55   #1064
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Ja ostatnio miałem problem że mi przymulał do 2 tyś obrotów. Ale jak już złapał 2 tyś obrotów to turbo się załączało i samochód chciał jechać z tym że po jakimś czasie wpadał w tryb awaryjny przy 100 km i łapał tak zwanego muła i też nie chciał jechać. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika znowu można było cisnąć.
U mnie miałem przerwany wężyk który idzie do turbiny
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 20:08   #1065
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam, kolegów forumowiczów, dzisiaj zdecydowałem się, że czas najwyższy wyczyścić turbinę, ponieważ auto co jakiś czas wchodziło w tryb awaryjny, zanim jednak zabrałem się za czyszczenie turbiny udałem się do fachmana, który w silnikach TDI rzekomo jest specem w mojej okolicy i poprosiłem go o diagnozę czy aby na pewno turbo jest zabrudzone, po diagnostyce stwierdził, że turbina za mało daje w dolej części obrotów i na pewno jest do czyszczenia, więc zabrałem się za jej czyszczenie okazało się, że faktycznie była zabrudzona, wyczyszczona na błysk zmontowana pracuje dźwignia leciutko, gruszka też sprawna trzyma gdy się ją zaciągnie, więc nic tylko montaż całości do auta i jazda testowa i co nic cała robota bez celowa, auto nadal nie jeździ jakoś rewelacyjnie, powiem tak nie ma żadnej różnicy, jedzie tak samo jak przed czyszczeniem, przy jeździe na 4 biegu znowu wskoczyło w tryb awaryjny, błąd znowu ten co zawsze czyli za niskie ciśnienie doładowania, także pół dnia stracone, już powoli zaczynam tracić cierpliwość do tego auta, dodam, że wężyki posprawdzane, dolot również nic nie słychać by było coś nie szczelne, zrobiłem jeszcze logi w basic settings 04 - grupa 11, i prosił bym kogoś doświadczonego o ich interpretację czy coś z nich można wywnioskować, może jeszcze jutro uda mi się zrobić logi dynamiczne to też je załączę by je przeanalizować, z pomoc z góry dziękuje i czekam na
opinie czy z tych logów można coś wywnioskować. Link do Logów [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 17:07   #1066
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Z tego co widzę sztanga na turbinie chyba stoi, bo nie zmienia sie ani deko cisnienie doładowania. Powtórz ten test i obserwuj samą sztangę czy chodzi góra-dół, tak jak podaje zaworek N75, OFF-ON.
Pozdrawiam.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 22:16   #1067
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Pytanie do kolegi Stefano, czy wirnik turbiny powinien mieć luz góra-dół, bo mój ma chyba z 5 mm, na boki luz jest minimalny, turbina była sucha nie ciągnie oleju, drugie pytanie: czy po wyciągnięciu wężyka z gruszki turbiny podczas pracy silnika na wolnych obrotach ( silnik rozgrzany), dźwignia od geometrii turbiny powinna podejść całkowicie do góry, czy może spaść na dół? w moim przypadku po wyciągnięciu wężyka dźwignia zatrzymała się gdzieś w połowie. Po złożeniu turbiny po czyszczeniu dźwignia pracowała płynnie poruszana ręką, nie było czuć żadnych przytarć. Nie wiem, może ta moja turbina to już szmelc.

Bump: Mam jeszcze pomiary na wolnych obrotach grup 001 , 003, 011 proszę o info czy są właściwe czy może coś jest nie tak
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg vcds - mb group 1, 3, 11.jpg (52.9 KB, 47 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marcus93 ; 17-03-2014 o 22:21
marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 22:28   #1068
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

ma pracować płynnie
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 19:27   #1069
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam kolegów, jestem po jeździe testowej by wykonać logi dynamiczne i auto za każdym wykonywaniem logów wpadało w tryb awaryjny i za każdym razem pojawiał się tylko jeden błąd 17964 - P1556 - 35-10, logi robiłem pierwszy raz w życiu, pojedynczo każdy blok , także nie wiem czy są zrobione dobrze, proszę o ich ocenę, i komentarze co dolega mojemu Galaxsiorowi.

Linki do logów:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ostatni link pokazuje logi statyczne i dynamiczne, chyba dynamiczne program dopisał mi do statycznych, które wykonałem wcześniej. Co do temperatury silnika, auto na zegarze licznika pokazywało 90 stopni ale w VCDS Lite nie udało mi się auta nagrzać wyżej niż 75 stopni, choć katowałem go ostro, czy to oznacza uszkodzony jakiś czujnik czy może termostat do wymiany.
marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2014, 20:30   #1070
marcus93
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2014
Skąd: Świecie nad Wisłą
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam, pomoże ktoś w interpretacji moich logów?
marcus93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.