Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2007, 19:57   #1
arturbeti
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2007
Skąd: Świdnik
Model: ford mondeo mk 5
Silnik: 2,0 tdci 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie wymiana oleju oraz norma spalania w1,8tddi

Mam pytanie jeśli chodzi o kolejną wymianę oleju?.Wcześniej kiedy kupiłem pierwszy raz Forda i nie będąc na forum i nie mając rozeznania o tym aucie wymieniłem olej z (oznaczenie na kartce 10w40)na mineralny 15w40 Qeuqer sugerując się dużym przebiegiem 250tyś.Mechanik tego nie podważył podzielając zdanie o przebiegu.Czytałem dużo o wymianach na właściwych dla Forda olejach czy nie przeszkodzi teraz zalać odpowiednim np. z powrotem półsyntetycznym.Doradzcie najlepiej jakim.Zaznaczę że auto ma teraz 260tys nieżle się sprawuje stany płynów utrzymuje w poziomie.Wcześniej był autem służbowym serwisowanym. Drugie moje pytanie dotyczy spalania .Latem zrobiłem mu test myślę że najdokładniejszy tankuj, pod korek , przejechałem 100km i znów zatankowałem pod korek udało mi się do tankować 5,3l myślę że to niezła średnia jeżdżąc w cyklu mieszanym.Teraz jeżdżąc zimą na krótkich dystansach że ledwie złapie środkową temperaturę a już gaszę silnik pali dużo więcej. Pomiar dokonuję dzieląc litry zatankowane od zapalenia kontrolki rezerwy na kilometry, które uzyskałem do ponownego zapalenia się kontrolki ,średnia wzrosła mi do około 6,5-7,4lNie wiem czy to dobrze dla tego silnika zimą, nie jestem przekonany czy w ten sposób można dobrze sprawdzić spalanie gdyż kontrolka rezerwy może się w różnym momencie zapalić(powiedzmy kiedy się auto gwałtownie pochyli na zakręcie)Podzielcie się uwagami na ten temat Dzięki[/i][/b]

arturbeti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 20:05   #2
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Mój fox ma 156 tyś km i jeżdżę na formula XR+ 10W-40 .
Nie zaleca się zmiany oleju z mineralnego na półsyntetyk.
Co do zastosowania mineralnego powinieneś się zasugerować czy nie ma wycieków na półsyntetyku.
Jeśli chodzi o spalanie: (po za zimą) 5,2-6,2, teraz pali mi niewiele więcej (do 0,5l) - mówimy o cyklu mieszanym. Cały listopad spalał mi 5,3 do 5,4.
Przy takim spalaniu aż uśmiech pojawia się na twarzy.
Tylko że mój się nagrzewa na maksa i zasówam do pracy ok.25km.
Pzdr :fcp4
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 16:13   #3
arturbeti
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2007
Skąd: Świdnik
Model: ford mondeo mk 5
Silnik: 2,0 tdci 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie

Jak sprwdzasz spalanie?Masz samochód garażowany bo ja nie i często silnik jest zimny przy odpalaniu przez co na rozruchu więcej pali.Tak mi się wydaje
arturbeti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 17:30   #4
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał arturbeti
Jak sprwdzasz spalanie?Masz samochód garażowany bo ja nie i często silnik jest zimny przy odpalaniu przez co na rozruchu więcej pali.Tak mi się wydaje
Mój stoi pod chmurką.
Kiedyś już było pare razy o wyliczaniu - ilość zatankowanych litrów razy sto podzielić przez przejechane kilometry. Zawsze tankuje do pełna.
Np. 42litry razy 100 podzielić przez 750 z poprzedniego zbiornika = 5,6/100km
Pzdr :fcp4
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 17:30   #5
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie

Co do spalania to faktycznie najlepszą metodą jest po sam korek. Mierzenie na podstawie zapalonej kontrolki nie jest w 100 % właściwe. Dla przykładu powiem ci, że nie mierzyłem jeszcze dokładnie (czyli zatankować po sam korek) ponieważ mam problemy finansowe, przejściowo. Próbowałem za pomocą kontrolki i okazuje się, że pali mi ok. 6-6,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym ale ze wskazaniem na trasę. Wiem, że to nie jest prawdziwe spalanie, ale niestety muszę poczekać........... do stycznia kiedy będę miał jednorazowo więcej kasy na zatankowanie po same "jaja".

Co do spalania zimą, to powiem że zawsze będzie palił więcej. Bo zimny silnik, bo ogrzewania a przede wszystkim.... zimowe opony. To wszystko to myślę że ok. 1 litra będzie więcej.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 19:45   #6
s@ndy
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Postów: 97
Domyślnie

Od prawie 100kkm tankuje zawsze do pełna i zawsze zeruje licnzik - średnia z tego czasu to niecałe 6,1 dm/100km, najlepsze rezultaty to 5,3dm/100km (zima długie trasy porzez wiochy) najgorsze to ok 8dm/100km po Wrocławiu w lecie. U mnie z reguły zimą pali mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dlaczego - proste - mniejsze prędkości to raz, dwa że nie trzeba używać klimy która swoje bierze....
s@ndy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 22:50   #7
ravag
ford::average
 
Avatar ravag
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie

Czytam i raduje się me serce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widzę, że największe spalanie to 8 litrów (po mieście - czyli 32 złote za 100 km). Bardzo dobry wynik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Punto mojej mamy w miescie takim jak Wrocław spala ok 9-10 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet nie wiem jeszcze ile spala mój ford, przejechałem dopiero 150 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. auto czeka na wszystkie wymiany i wtedy będzie w użytku codziennym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam. Aaa.. podobno nowe meganki II z silnikiem 1,5 101KM schodzą do 4 litrów na trasie!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ravag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.