Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2016, 18:18   #21
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poprzednim modelu mozliwe jest ElmConfigiem. W serwisie zwykle odmawiaja.
Ja robiłem w serwisie bez problemu .

__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 21:40   #22
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy z działu mondeo to bez problemu ogarniają - tylko czy się nie przyczepia ze ktoś grzebie w komputerze na gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czego dotyczy to zdjęcie? Pytam, ponieważ mam te opcję w menu pozaznaczane, ale one nie powodują automatycznego zamknięcia drzwi po ruszeniu.
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 06:16   #23
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał PiotrKil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czego dotyczy to zdjęcie? Pytam, ponieważ mam te opcję w menu pozaznaczane, ale one nie powodują automatycznego zamknięcia drzwi po ruszeniu.
Myślę że dotyczy właśnie tego automatycznego zamykania,popołudniu sprawdzę czy u mnie w menu jest ,może przeoczyłem.
Dodatkowo jeszcze można aktywować elektroniczne wyświetlanie prędkości samochodu,czego również nie posiadam.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najbardziej zależy mi na tym automatycznym zamykaniu.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 09-01-2016 o 06:21
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 08:20   #24
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Jednak pomyliłem się, bo nie mam tej opcji "zamykanie automatyczne" i "otwieranie automatyczne". Są tam inne ustawienia dotyczące zamków, zdjęcia w linku poniżej.
Dodatkowo po prawej stronie jest tylko wykrywanie znaków drogowych oraz kontrola pasa (teraz niewidoczna na zdjęciu). Prawdę mówiąc elektroniczna prędkość nie jest mi potrzebna, ale zamykanie automatyczne auta przydałoby się, bo miałem tak w poprzednim samochodzie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 11:55   #25
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Wczoraj przetestowałem park assist. Bajer mało użytkowy, na który dodatkowo trzeba uważać. Samochód zaparkował protopadle idealnie choć zajelo mu to z 4x więcej czasu niż ja bym na to potrzebował. Ale uwaga: trzeba uważać na park assist przy wyjeżdżaniu. Poniewaz wydaje się, ze samochód zapamiętuję tor wjazdu i tym samym wyjeżdża. Jak mnie nie było, zmienil się samochód parkujący po lewej stronie, który stanął bliżej mojego. Wyjeżdżają na automacie, gdybym nie przerwał manewru samochód otarł by się bokiem o sąsiada. Zostało mi z 10 cm i dalej nie brnąłem. Wyjechałem samodzielnie :-)
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 15:53   #26
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał galloper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj przetestowałem park assist. Bajer mało użytkowy, na który dodatkowo trzeba uważać. Samochód zaparkował protopadle idealnie choć zajelo mu to z 4x więcej czasu niż ja bym na to potrzebował. Ale uwaga: trzeba uważać na park assist przy wyjeżdżaniu. Poniewaz wydaje się, ze samochód zapamiętuję tor wjazdu i tym samym wyjeżdża. Jak mnie nie było, zmienil się samochód parkujący po lewej stronie, który stanął bliżej mojego. Wyjeżdżają na automacie, gdybym nie przerwał manewru samochód otarł by się bokiem o sąsiada. Zostało mi z 10 cm i dalej nie brnąłem. Wyjechałem samodzielnie :-)
Ja raz tylko uzywałem tego"bajeru" i to tylko z czystej ciekawości .
Myśle ze będę z tego korzystał raczej sporadycznie . Bardziej przydała by mi się kamerka z przodu , której niestety nie posiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 15:59   #27
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Niektore ulepszenia, szczegolnie te zapewniajace bezpieczenstwo sa OK. Ale asystent parkowania (pod warunkiem ze dziala dobrze) umozliwia jazde niedorajdom, ktore same parkowac nie umieja. A uzywajac asystenta nigdy sie tez nie naucza. A to juz IMO zle.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 17:53   #28
gmlodecki
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-11-2015
Skąd: Warszawa - Manchester
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 180 hbp PowerShift
Rocznik: listopad 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Witam Panowie , oprócz takiego bajeru jak automatyczne zamykanie drzwi ( który podobno jest nie do ustawienia ) to strasznie mnie denerwuje to ,że nie mogę zamontować haka holowniczego ( w warsztacie u przysłowiowego Heńka a i w ASO też nie ) ponieważ go nie ma . Tzn jeszcze nie jest zaprojektowany , nie wyprodukowany i nie przetestowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Problem dotyczy S-maxa z kołem zapasowym pod autem . No i jeszcze jedno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , posiadam oryginalne belki dachowe mocowane do takich dziurek po otwarciu drzwi i wszystko jest fajnie ale mój box dachowy ma 2 metry długości czyli od tylnej belki wisi w powietrzu prawie metr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lipa

Bump: Zapomniałem dodać ,że nie ma opcji wyłączenia napięcia w gnieździe zapalniczki tzn wyłącza się ale po 75-u minutach . Jednym się to podoba innym nie . Mi nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gmlodecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 18:02   #29
kris2682
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-01-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Z hakiem holowniczy to ma ford mega problem. Fabryka nie ma tej części, niemieckie forum huczy. Problem jest z dostępnością elektrycznie składanego jak i dołączonego ręcznie. Są ludzie co zamawiali auta w marcu 2015 auta z hakiem i jeszcze nie odebrali auta, terminy na kwiecień /maj 2016r.
Kolejna paranoja pt. Ford planuje, Ford wstawia cześć do katalogu, a potem przez rok nie montuje!
kris2682 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 18:07   #30
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Na szczęście nie brałem park assist, bo wiedziałem, że i tak nie będę z tego korzystał, nie ufam takim bajerom.
Testowałem kontrolę pasa ruchu, czy jak to się nazywa i włączyłem z opcją "pomoc", czyli samochód sam utrzymuje się na pasie. I po kilkudziesięciu kilometrach wyłączyłem, bo o mało nie trafilem w rowerzystę. Zobaczyłem, że jedzie rowerzysta po poboczu, wiec zbliżyłem się do środkowej linii, a tu samochód sam mi kontruje i wraca na pas ruchu i musiałem się posiłować z kierownicą by nie trafić w rowerzystę. Teraz mam tylko ustawione wibracje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A z bajerów, które wybrałem i wiedziałem, że będę z nich korzystał to podgrzewana kierownica - po prostu miodzio jak się wsiada do zimnego samochodu i po dwóch minutach jest ciepło w ręce.
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.