Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2010, 16:05   #1
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Mondeo 1.8 td nie gasnie

Witam i na poczatek z gury przepraszam za wszystkie bledy ortograficzne ale jestem miestkanicem od mlodych lat mieszkanicem austri i po polsku pisze jak pisze :/
Zaczynijmy od poczatku jestem szczsliwym posiadaczem forda mondeo 1.8 td endura de autko jest w rodzinie od nowosci pierw mial go ojciec przez 10 lat od 3 mam go ja zawsze dbane serwisowane ale niestety poniewaz ze zakupilem nowe auto fordziak stal przez 6 miesiecy :/ w garazu przet wyjazdem na urlop okazalo sie ze moj nowo zakupiony samochud po przejechaniu 15 tys km ma do wymiany sprzeglo i na wakacje musialem pojechac mondziakiem wymienilem olej filtry i wyjechalem w ciagu 14 dni zrobilem 3 tys km ale niesty wracajac bylem zmuszony zatakowac na malym CPNie w chorwacji i autko po przjechaniu 50 km zaczelo przerywac i zgaslo :/ niestety laweta az do austri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w austri po sciagnicu wezyka idacego od filtra paliwa do pompy znalazlem male kamyczki :/ po wyczyszczemniu calego uladu mondziak zapalil ale niestety nie gasnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczatkowo myslalem to tylko elektro zawor i po problemie zakupilem ze szrotu
i jak chcialem zabrac sie za wymiane zaowazylem ze w mjescu gdzie byl umieszczony elektro zawou w aucie na szrocie umnie jest dekiel i wszystko wyglada calkiem inaczejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tatmten elekrto zawor byl z mk1 ja mam mk2 endura de i teraz co mam zrobic zeby auto znwou gaslo wymina calej pompy?? niespieszy mi sie poniewaz i tak go nieuzywam ale mam do niego setymet i napewno nigdy go niesprzedamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam tylko ze atko ma przejechane 327tys km i do tej pory nigdy niekogo z nas niezawiodlo
I takie drugie pytanko co przy tym przebiegu przydalo by sie zrobic przy autku i czego moge sie spodziewac co moze sie posypac??

davideee jest offline  
Stary 24-01-2010, 16:49   #2
KojoT6510
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Knurów
Model: Mondeo
Silnik: 1800 TD
Rocznik: 97/98
Postów: 136
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

To pozostaje kupic elektrozawor do mk2 i wymienic cala pompa nie jest konieczna a co moze sie sypac tego nikt nie przewidzi przebiegu juz ma troche ale jezeli byl serwisowany zawsze na czas to bedzie dlugo jeszcze jezdzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KojoT6510 jest offline  
Stary 24-01-2010, 16:53   #3
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

Tak ale czy elektrozawor do mk2 czeba jakos programowac czy cos a tak wogule gdzie go znajde ?
davideee jest offline  
Stary 24-01-2010, 16:54   #4
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

a jeszcze jedna zecz teraz autko stalo dwa tygodnie na podwurku bylem dzisiaj na przejazdzce i jak hamuje wibruje i czuje stukanie pod pedalem hamulca:/
davideee jest offline  
Stary 26-01-2010, 13:18   #5
Piroman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo [MkII]
Silnik: 1.8TD Endura
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

Temat juz wałkowany sporo razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie w mondeo takze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tu masz link gdzie jest moj post, a w nim jest wszystko napisane co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ps. Mam pytanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kiedys jezdzilem do wiednia po autka tak hobbystycznie ( mam tam rodzine wiec korzystam ile moge ;P ) , lecz na chwile obecna nie moge znalezc zadnego konkretnego autka w rozsadnych pieniadzach, szukam na stronkach www np autoscout, gebrauchtwagen itp. Nie orientujesz sie moze czy sa jakies gieldy samochodowe w okolicy ? ( nie chodzi mi tu o te pseudo komisy turasów za wiedniem, zespawane z siatki ogrodowej xD ) Lub jakies inne strony www ?
Piroman jest offline  
Stary 26-01-2010, 14:52   #6
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

wibracje to abs-tak ma być.Z tego co piszesz to wygląda na pompę lukasa.Elektrozawór jest pod tym dekielkiem.Albo demontaż pompy albo zabawa szlifierką kątową.Ja mam mk1 i też taką pompę.Jak będziesz kupował elektrozawór to kupuj do konkretnej pompy a nie do modelu.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline  
Stary 26-01-2010, 17:24   #7
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

PIROMAN- zalezy o jakie azta ci chodzi ja nieuznaje tych psedo komisow bo to niema sesu to same auta bite lub kabinowane jak sie kupuje to jest taka gazeta BAZAR sie nazywa tam znajdziesz auta od autryjakow a jak od austryjka to i pewne i nie cofany licznik czesto w niej sie oglaszaja prywatn8i ludzie i mozna trafic okazje sam handluje autkami to wiem co nie co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davideee jest offline  
Stary 29-01-2010, 11:41   #8
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

jeszcze jedno pytanko co do elektro zaworu czy czeba jakos go programowac po wymianie czy bedzie odrazu brykal?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davideee jest offline  
Stary 29-01-2010, 11:56   #9
DŁUGIGIERI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2007
Model: Mondeo MK II (było)
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

Jeżeli Kupisz Odpowiedni zawór to nie trzeba go w żaden sposób programować :-)
__________________
FORD GÓWNO WORT ?? - czy to prawda przekonam się do marca roku 2008
DŁUGIGIERI jest offline  
Stary 29-01-2010, 14:45   #10
Piroman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo [MkII]
Silnik: 1.8TD Endura
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie

Nic nie trzeba programowac, kup zaworek bez immo bo takiego mondeo juz nie kradna, a przy okazji zaoszczedzisz kilka Euro, i zrob tak jak ja ci pisalem sposob juz sprawdzony dziala w 3 mdo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no BAZAR to pamietam jak chcialem kupic BMW e36 coupe, ale niestety te ogloszenia w ktorych wyczytalem ze autko jest igła, prowadzily mnie za wieden do tych pseudo komisow Turasów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . A moze cos wiesz o jakims A4 1.9 TDi lub 1.8T ew. Passacie B5 z tymi samymi motorami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ??
Piroman jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.