Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2012, 21:19   #1
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Unhappy szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

Witam mam problem z układem kier.
focus 1.8 zetec +lpg sekwencja.
na nierównościach szarpie a przyskręcie w prawo kierownica nie wraca w lewo wraca
wymieniłem pare rzeczy z przodu i dalej to samo .
Nawet na prostej bez nierówności gladkiej drodze w prawo dam i leci w rów!
zaobserwowałem jeszcze ze bardzo szybko kierownica reaguje na ruch .
wymieniłem
-łożyska prawe i lewe
-sworznie wachaczy
-końcówki drążków
-łączniki stabilizatorów
-krzyżak na pólosi prawej
-przegub prawy (siadł)
-tuleje i gumy wachaczytez wymieniłem

i problem dalej jest
co moge jeszcze zrobic?
moze maglownica padła?
problem nie pojawił sie odrazy tylkojakby sie nasilał pomału
help.

piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 07:55   #2
toldiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 126
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

sprawdz dobrze zbieżność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toldiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 08:36   #3
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

2 razy sprawdzałęm i to samo po wymianie jednego ze sworzni wahacza jak by troche mniej juz szarpie ale nadal szarpie
piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 20:29   #4
Czarek88
ford::average
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Płock
Model: Focus mk1 lift
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

Witam podobny problem mianowicie..

Moja kierownica w foczce chodzi dość ciężko (nawet ostatnio kolega wsiadł do niej i pytał się dlaczego nie mam tu wspomaganiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), na nierównościach czuć na kole kierowniczym że podczas jazdy kierownica dziwnie się zachowuje tzn tak jak by skacze nie chodzi płynnie podczas jej skręcania w jedną jak i drugą strone nie są to płynne ruchy w jedną i drugą tylko bardzo wymuszone, trzeba ją trzymać dwoma rękoma bo jak sa nierówności to strasznie nią buja i jest bardzo czuła na najdelikatniejszy ruch.
Czuć także lekkie drgania kierownicy kierownicy (znikają podczas hamowania ! ).
Dodam że nic nie puka nic nie stuka w zawieszeniu byłem na szarpakach niby nic do wymiany poza drążkiem kierowniczym prawym który jest skrzywiony (banan) ale nie wiem czy on akurat miałby wpływ na zachowanie takie auta na drodze, przy okazji zrobiłem pełną geometrie przodu i tyłu bo tył się rozjechał i krzywa była kierownica (oczywiście kazali wymienić drążek i jeszcze raz ustawić auto).
Co może być przyczyną od czego zacząć, czy jest podejrzenie że to magiel i jechać go regenerowac czy może tylko wyregulować, czy może coś innego, czekam na opinie
Dzięki
Czarek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 20:32   #5
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

a jak zgięty drążek to zbieżność jest ok , zacznij od niego , a tak naprawdę to powinieneś wpierw ten drążek wymienić a dopiero robić całą geometrię
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 10:05   #6
Czarek88
ford::average
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Płock
Model: Focus mk1 lift
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

Tak tylko zobaczyłem go że jest zgięty już po geometrii..
Ale myślę że on nie ma nic do tych objawów które opisuje, dlatego czekam na sugestie

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 30-07-2015 o 16:15
Czarek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2015, 16:04   #7
Czarek88
ford::average
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Płock
Model: Focus mk1 lift
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

Podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami?
Czarek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 09:51   #8
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

Zacznij od wymiany drążka. O ile statycznie może i da się to ustawić, to ruch przez niego przekazywany już "liniowy" nie jest. Poza tym, co spowodowało skrzywienie drążka? Kolizja? Wielka dziura? Bo to często krzywi też inne elementy...
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 19:52   #9
Czarek88
ford::average
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Płock
Model: Focus mk1 lift
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

Takiego już kupiłem....Właśnie może coś się innego skrzywiło i pręży bo kierownica za bardzo reaguje na najmniejsze ruchy kierownicą, ale i tak coś mi się wydaje że to będzie jednak maglownica, może by ktoś się wypowiedział kto borykał się z podobnym problemem....Kupiłem już drążek po niedzieli wymiana, ale wątpie czy to coś zmieni.
Czarek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 16:27   #10
Ramzesthemaster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2014
Model: Focus
Silnik: 1,4
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica

Witam.
Mam podobny problem. Kierownica bardzo ciężko chodzi, nie odbija przy skręcaniu. Pompa wspomagania sprawdzona i wszystko ok. Teraz celuję w maglownicę. Regeneracja z wymianą to koszt prawie tysiąca złotych, więc zdecyduję się na używaną. I tu moje pytanie. Czy wszystkie focusy (hb,kombi,3D/5D) mają taką samą maglownicę? Czytam ogłoszenia to niemal przy każdym jest opisana pojemność silnika auta, z którego pochodzi, stąd moje wątpliwości, czy maglownica z kombi 1,8 będzie pasowała do hb 1,4. Poza tym, jak to jest z tym, że część ofert ma w opisie ,,maglownica ze wspomaganiem''? Produkowano focusy bez wspomagania?

Czarek88, coś się u Ciebie wyjaśniło?
Ramzesthemaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.