Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2008, 17:11   #1
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie [MK2] licznik kilometrów

Witam,
mam problem ze swoim licznikiem kilometrów co parę km (nie jest to jaka reguła) po prostu blokuje sie. Wkurzony wyjąłem dzisiaj go poraz kolejny i rozłożyłem go tym razem na części pierwsze. przed wyjęciem zrobiłem mały test na karteczce spisałem na poszczególnych biegach prędkości przy konkretnych obrotach silnika w celu późniejszej kalibracji wskazówki. Tutaj sprostowanie ktoś kiedyś pisał że to jest problem okazuje się, że to jest pryszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tutaj jest link do owego opisu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Sposób na prawidłowe założenie wskazówki jest banalnie prosty wystarczy ja założyć na odpalonym silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy ośka wraca w stan 0 km zakładamy i wskazania idealne takie jak na kartce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli chodzi o problem z blokowaniem licznika to winnym był licznik kilometrów górny ktoś w nim grzebał :/ i za ciasno poskładał. Po wyciągnięciu bębenka również nie da się cofnąć licznika ani ustawić w idealnej linii tutaj też sprostowanie do opisu z linka zdjęcie wskazówki, tarczy a nawet silniczka nie pozwala na swobodne kręcenie cyferkami dopiero wyciągnięcie bębenka i rozłożenie go na części piersze pozwala robic z nim co tylko dusza zapragnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Efekt mam teraz taki, że cyferki idealnie stoją w jednej linii, licznik zlicza kilometry dokładnie. Zrobiony test na odcinku 30km ani razu się nie zablokował a przed grzebaniem moim na takim odcinku potrafił zablokować się kilka razy. Co to wskazań prędkościomierza jest git sprawdzone z drugim samochodem obok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak więc idzie to zrobić bez problemu. w Sobote test do przejechania mam 500km zobaczymy co będzie.

Pozdrawiam
może się komuś przyda

__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 19:49   #2
kamillitwin
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2] licznik kilometrów

No nareszczie znalazłem rozwiązanie na mój problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki serdeczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2008, 19:58   #3
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [MK2] licznik kilometrów

dla pewności proponuje najpierw zanotować przy poszczególnych obrotach na konkretnych biegach prędkości w celu sprawdzenia później po całej operacji prędkościomierza. I zaznaczam zakładać wskazówkę na odpalonym silniku. Chodzi oczywiście o licznik elektroniczny nie na linkę.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.